Jižní Anglie 2023 – Portsmouth

Krásný den,

další den naší cestě po jižní Anglii nás zavál do přístavního města Porthsmouth, které má přes 200 000 obyvatel. Cílem naší cesty byly historické doky Porthsmouth Historic Dockyard, kde se nachází i křižník HMS Victory, se kterým admirál Nelson vybojoval námořní bitvu u Trafalgaru.

Historické doky nabízejí samozřejmě ale mnohem více bitevních lodí z nejrůznějších dějinných epoch. Kromě toho se v areálu nachází i námořní muzeum, které také stojí za návštěvu. Součástí této turistické atrakce je i poměrně velký obchod se suvenýry, restaurace, různá vyhlídková stanoviště a pod. Vše je pod dohledem armády, očividně jsou některé nové lodě opravdu asi nějakým způsobem ještě činné.

Loď HMS Victory pro mě byla trochu zklamáním, nějak jsem od toho čekala více, a to mám návštěvy bitevních lodí fakt ráda a na mnohých jsem už byla. Také je škoda, že většina lodi byla pod lešením.

Když jsme areál opouštěli, většina naší skupiny vyrazila na Spinnaker Tower, nejnovější dominantu města. Je to cca 170 metrů vysoká vyhlídková věž, ze které je vidět celé město a i ostrov Wight, oblíbené místo královny Viktorie. Já jsem se starala o jednu žákyni se zraněnou nohou, takže jsme si sedly do restaurace hned naproti dokům, V. si položila nohu nahoru, aby ji tak nebolela, a daly jsme si oběd. Venku jsme pak v přístavu udělaly ještě nějaké pěkné fotky.

Zajímají vás historické lodě? Byli jste na nějaké? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Jižní Anglie 2023 – Portsmouth

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se podívala na tvou reportáž. Zajímavé, i když bitevní lodě nejsou úplně ve středu mých zájmů… Ale muž a syn by si to určitě užili :o)
  Posílám pozdravy, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já mám překvapivě prohlídky lodí celkem ráda. Hodně se mi líbil Belfast v Londýně a pak samozřejmě muzea v Oslu.

 2. Lucie

  Ahoj, nikdy jsem na historické lodi nebyla, vlastně se ani nedá říct, že by mě to tam nějak extra táhlo, ale když už bych měla tu možnost, tak bych jí samozřejmě využila:-)

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já mám naopak historické lodě moc ráda a byla jsem už na několika, dokonce na některých i opakovaně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *