Jak zkrotit svůdníka – recenze

Krásný den,

další romancí, kterou jsem si vybrala jako dovolenkové čtení, byl druhý díl Rebelek z OxforduJak zkrotit svůdníka. Za těmito historickými romancemi stojí Evie Dunmore. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

V srdci Londýna se schyluje k bitvě mezi rozumem a citem.
Lady Lucie zuří. S pomocí skupinky oxfordských sufražetek se jí konečně podařilo nashromáždit dostatek jmění, aby mohla ovládnout jedno z hlavních londýnských nakladatelství, a to s jediným cílem: využít ho ke vzpouře proti parlamentu. Kdo by však mohl tušit, že jedinou osobou, která stojí v cestě úspěchu, je její dávný nepřítel lord Ballentine? Tristan je ochoten předat jí většinový podíl v nakladatelství, ale jen za nehoráznou cenu – za noc v jeho posteli.
Lucie přitahuje Tristana jako žádná jiná žena. Spaluje ho svou prudkostí a odhodláním pokaždé, když se střetnou. Jejich souboj rozdmýchává plameny náklonnosti a výřečný svůdník riskuje, že se chytí do vlastní pasti.
Zatímco se Lucie snaží Tristana přelstít na všech frontách, v nakladatelství i v ložnici, brzy zjistí, že platí známé tvrzení: ve válce a v lásce je dovoleno všechno…

zdroj

moje hodnocení:

Lady Lucindu známe samozřejmě už z prvního dílu Rebelek. Nyní je Lucie připravena koupit většinový podíl v jednom londýnském nakladatelství, aby mohla v jeho časopisech zveřejňovat texty o práci sufražetek. Jenže tento záměr jí překazí Tristan, lord Ballentine, muž, kterého zná od útlého dětství.

Tristan byl spíše utlačovaným chlapcem, milujícím umění a svoji matku. Jeho otec je dost drsný a snaží se Tristana ovládat a vydírat. jeho nejnovějším úkolem je oženit se s vhodnou dámou. Jenže Tristan už nyní není ten malý hodný chlapec, ale slavný voják a ještě slavnější svůdník s pověstí plnou skandálů. Činnost v nakladatelství tedy k sobě přivede dva odvěké nepřátele, ale jsou oba opravdu na opačných stranách barikády?

I když je zde nepopiratelná romantická linka, autorka klade velký důraz na činnost žen, na boj za ženská práva. Je to vlastně mnohem zajímavější než milostný příběh hlavních hrdinů. Oni jsou tedy sympatičtí, dobře popsaní, přesto bych řekla, že jejich jednání je hodně moderní. Zajímavější je pode mě postava Tristana a přijde mi škoda, že není více prostoru pro jeho válečnou činnost a pro jeho obchodní nadání. A i když vše vypadá neřešitelně, tak konec se zde objeví neuvěřitelně snadno…

Oceňuji opět autorčinu poznámku o reálných ženských bojovnicích. Evie Dunmore se opravdu snažila držet dějin legislativy a jen málo věci pozměnila. Docela mě překvapilo okrajové řešení homosexuality a užila jsem i setkání s Oscarem Wildem.

Za mě jsou rebelky z Oxfordu takovými moderními historickými romancemi a představují pohodovou relaxační četbu. Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady. Už jste četli prví díl? Zajímají vás dějiny ženského volebního práva? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Jak zkrotit svůdníka – recenze

  1. Helena

    Hani, děkuji za seznámení s další knihou. Volební právo žen – pro nás samozřejmost, ale v dějinách to je vlastně stále jen novinka…
    Měj příjemný den. Helena

    1. ciculka Post author

      Ahoj Heelnko,
      když se člověk podívá do dějin moderních států, tak je velmi nepříjemně překvapený z toho, kdy se teprve rozhodly některé státy dát volební právo ženám (např. Švýcarsko).

    1. ciculka Post author

      Ahoj,
      no, je to historická romance, ale ne tak špatná, jak některé jsou. Ale zase moje milovaná Quinnová nebo Kleypas to nejsou.

  2. Lucie

    Ahoj, vlastně už je to dlouho, co jsem četla jakoukoliv historickou romanci, měla jsem ráda zejména některé ty od Elizabeth Lowell.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *