Galway 2018

Krásný den,

chtěla jsem zveřejnit další článek z mých cest už ve čtvrtek, ale nějak mi to nevyšlo. Na svoji omluvu uvádím, že jsem byla v Českém Krumlově, o kterém se dočtete nějaký další čtvrtek:-)

Foto Jana Vondrušová

Foto Jana Vondrušová – na této akci jsme byly s Janou minulý rok v Dublinu

Dnes bychom se ale spolu podívali na město Galway, kam jsme s Janou přejely vlakem z Dublinu. Byly jsme tu pár dnů, bydlely jsme opět v rodině u paní Claire. Jana tady bydlela už před lety, takže to měla vyzkoušené.

Foto Jana Vondrušová

Foto Jana Vondrušová

Foto Jana Vondrušová

Do Galway jsme jely vlakem, což bylo opravdu pohodlné. Irské vlaky jsou celkem drahé a nejsou tak frekventované jako třeba u nás. Lístky nám koupila Jana už na jaře, když byla v Dublinu. Objednávala je přes internet a vytiskla je v takovém speciálním automatu na nádraží. Vlaky jsou hezké, moderní, sedí se na dvojsedačkách, mezi kterými je vždy stolek. Nad každou sedačkou je elektronická jmenovka. Na ní je napsané, kdo tam sedí a z jaké stanice jede. Pokud je jmenovka volná, můžete si tam sednout. Všechny lístky jsou jako místenky. Lístek potřebujete na to, abyste mohli vůbec vstoupit do prostoru nástupiště. Hodně jsem se těšila na to, že budu sledovat krajinu, ale přiznám se, že se mi zas tak nelíbila. Celkově bych řekla, že třeba naše normální vlaky nejsou tak moderní, ale mám je raději. A mohu si tam otevřít okénko:-)

centrum města – Foto Jana Vondrušová

centrum města

centrum města

Nádraží v Galway je opravdu v centru města a není moc velké. Mám prakticky jen jedno nástupiště, což mě docela překvapilo. Je vidět, že vlakem zde prostě jezdí celkem málo lidí. Galway je pěkné přístavní město, které je hodně rozlehlé. My jsme bydlely až na okraji, cesta tam trvala minimálně dvacet minut taxíkem. S MHD to tam bylo dost marné.

centrum města

My jsme využily služby jedné místní cestovky a objednaly si hned dva výlety. První byl na Aranské ostrovy a druhý do národního parku Conemara a na Kylomore Abbey. Nemusíte se bát, o těchto místech budou samostatné články. Večer jsme vždy vyrazily někam ven. Daly jsme si v centru jídlo (pizzu a těstoviny, irská kuchyně je jinak příšerná).

centrum města

s Jančou na pizze

Na oba večery jsme měly naplánované hudební akce. Byly jsme ve vyhlášeném hudebním klubu Róisín Dubh. Poprvé tam byl koncert zpěváka Ultana Conlona, který pochází z oblasti Galway. Jana ho zná, dostala jsem od ní dokonce jeho CD. Koncert byl super, hodně jsem si to užila. Ještě tam byli předskokani, kteří byli také zajímaví. Mimochodem, kdo mě sleduje na facebooku, mohl z tohoto koncertu vidět živé vysílání:-)

na Ultanovi

světlo bylo fakt mizerné:-)

předskokani

Ultan Conlon

Jana s Ultanem:-)

Podruhé jsme byly v té samé budově, ale v úplně jiné místnosti, kde jsem tedy nefotila. Byl tam večer pro amatéry, který pořádala velmi milá slečna, Janči kamarádka. Její píseň se mi také líbila, ale do kolen mě dostal překvapivě jeden hiphoper, to bych nečekala. Ten tam rozhýbal úplně všechny:-)

razítko z klubu

V Galway jsem byla opět po mnoha letech a město se mi líbilo. Je velmi přátelské a vstřícné pro turisty. Je to taková kulturní metropole západního Irska, jsou zde různé festivaly, koncerty a další akce, takže každý si přijde na své:-) Byli jste tam někdy? Jak se Vám tam líbilo? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

2 thoughts on “Galway 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *