Aranské ostrovy

Krásný den, 

minule jsme se spolu podívali do Galway a dnes si připomene další místo z mojí irské dovolené. Už když jsme to s Janou začínaly plánovat, chtěla jsem jet na Aranské ostrovy, protože jsem tam ještě nebyla. Jana souhlasila a sehnala pro nás výlet na nejmenší z Aranských ostrovů – Inisheer /Inis Oírr.

ještě v přístavu

jedna selfie z lodi

vyplouváme:-)

Aranské ostrovy se nachází v Galwayském zálivu, takže to bylo ideální naplánovat na tu dobu, kdy jsme byly v Galway. Cesta do přístavu trvala necelou hodinku a bylo to v pohodě. V busu bylo spoustu turistů, ale také místní, kteří se jen vraceli domů.

s Janou na lodi

trochu nám tam foukalo:-)

naše loď – foto Jana Vondrušová

Z přístavu jsme pluli asi hodinku lodí. Tam to bylo moc fajn, seděly jsme na zádi, užívali si svěží větřík a krásný výhled na pobřeží.

Na ostrově toho moc není. Žije tam trvale jen pár stovek lidí a většina z nich mluví irsky. Aranské ostrovy jsou celkově známé jako místo, kde irština převažuje nad angličtinou.

vrak lodi – foto Jana Vondrušová

hrad – foto Jana Vondrušová

foto Jana Vondrušová

Na ostrově jsou krásné pláže, je tam mnoho půjčoven kol, což je zde velmi oblíbená aktivita. Nachází se zde také vrak lodi a na kopci jsou ruiny hradu. Najdete tu také hotel s restaurací a několik kaváren, určitě je zkuste. My jsme si ochutnali na kuřecích nugetkách a hranolkách v hotelové restauraci a pak na skvělém domácím koláči v blízké kavárně.

neskutečně spálená…

nesnáším sluničko

Jak moc jsem se na Aranské ostrovy těšila, tak nejsem vůbec zklamaná. Den tam jsem si opravdu užila, jen jsem se fakt strašně spálila. Pokud přemýšlíte o návštěvě, určitě vám toto místo mohu doporučit:-) Zajímalo by mě, jestli jste se taky v létě spálili. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Aranské ostrovy

 1. Stáňa

  Zajímavý výlet – líbí se mi pobřeží s vrakem i zřicenina.
  Já sluníčko nerada, takže se před ním schovávám a už spoustu let jsem se nespálila 😉

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   bylo to tam krásné, chtěla bych se tam vrátit a být tam třeba pár dnů. Dokonce mě lákalo půjčit si i to kolo, a to jsem neschopný cyklista:-D Já se sluníčku taky vyhýbám, ale stejně si mě našlo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *