Domácí houstičky podle Verči – recept

Krásný den,

dneska pro vás mám zase takovou rychlovku, kterou zvládnete za půl hodinky. Recept mám od Verči z Bluberrypink blogu. Upravila jsem ho jen minimálně a je to snadné a vhodné i pro začátečníky. Všechny suroviny na to máme běžně doma, tak třeba na tom budete stejně:-)

co budeme potřebovat:

 • 400 gramů hladké mouky
 • 230 gramů teplé vody
 • 40 gramů oleje
 • lžička soli (přišlo mi to docela málo slané, dala bych více)
 • půl lžičky cukru
 • 24 gramů čerstvého droždí
 • hrubá sůl, strouhaný sýr, mák, semínka – vše na posypání
 • sklenice teplé vody na potření

Základní suroviny nasypeme do mísy kuchyňského robota – mouku, teplou vodu, olej, sůl a cukr. Nakonec nadrobíme kvasnice a pomocí hnětacího háku rovnou necháme uhníst těsto. Robot pracuje rychle. Těsto je hezky vláčné, jde dobře od stěn.

Na lehce pomoučněný vál si přesuneme těsto, rozdělíme ho na osm dílků. Verča měla ve videu speciální raznici na housky, to my doma nevedeme, ale zvládly jsme to s mamkou i bez toho. Z každé části jsme vyválely váleček a z něj upletly housky. Já jsem chtěla i sýrovou variantu, kde bud sýr i uvnitř. Proto jsme sýr přidaly do těsta a motaly to rovnou i se sýrem.

Troubu si předehřejeme na 220 stupňů. Zatímco se nahřívá, každou houstičku potřeme vlažnou vodou a posypeme semínky, sýrem a solí podle vlastní chuti. Houstičky se pečou cca 8 – 10 minut. Hotové se hned přendají na mřížku, aby pěkně vychladly.

Housky byly fakt chutné, mohla bych je mít i více slané. Měla jsem je i druhý den v práci a byly pořád hezky měkké a chutnaly mi. Já běžně nejím rohlíky a housky druhý den, ale tyto domácí byly tak skvělé, že jsem je měla jen tak na svačinu (já tedy měla sýrovou verzi). Je to opravdu rychlovka, za půl hodiny bylo vše upečené a nádobí umyté:-)

Máte rádi domácí pečivo? Zkoušeli jste doma už něco upéct? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

10 thoughts on “Domácí houstičky podle Verči – recept

 1. bavi-mne-to

  Sem tam někdy nějaký recept na domácí pečivo zkusím. Tento receptík se mi líbí, takže ho povedu v patrnosti.
  Takže díky za něj.
  Měj hezkou pohodovou neděli !
  Hanka

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   pro mě je to také je takové zpestření, pečivo jinak běžně kupuji. Chtěla bych si ale koupit domácí pekárnu.

 2. Stáňa

  Hani, já doma pečivo běžně nepeču, spíš občas pro zajímavost vyzkouším nějaký recept (v posledním asi zkoušela jsem housky podle Cuketky a dalamánky podle Hanky z blogu Šťastné dny). Tenhle recept vypadá zajímavě a jednodušše (je to to bez kynutí), takže ho taky někdy zkusím. Mimochodem u toho receptu od Cuketky je i videonávod na pletení housek z jednoho pramene.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já taky zkouším slané pečivo jen občas, už se mi i jedny housky moc nepovedly, ale tyto byly skvělé a fakt rychlé, s nimi jsem spokojená.

 3. Lucie

  Ahoj, nikdy jsem pečivo typu housky, rohlíky, chleba doma péct nezkoušela, holt je pro mě jednodušší při nákupech to pečivo koupit, ale tento recept a postup vypadá jednoduše, rychle a ze surovin, které doma mívám, takže zkusím:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *