Deník jídla 23

Krásný den, 

dlouho tu nebyl deník jídla, tak si zase jeden dáme:-) Opět je to záznam z víkendu, kdy si vařím doma. Ve všední dny snídám a obědvám v práci, takže je ten režim docela dost odlišný.

snídaně

V sobotu ráno chodí táta pro čerstvé pečivo a noviny. Vzal rohlíky i mně, takže jsem měla krásně křupavé čerstvé pečivo, což miluji. Namazala jsem si je obyčejným smetanovým mazacím sýrem Smetanito, který mám opravdu ráda. K pití jsem si udělala můj nejoblíbenější čaj – Pickwick Ranní čaj černý s citronem. Přidala jsem si do něj domácí med a docela dost citronu, protože tak to mám ráda.

svačina

Dopoledne mě zlákala tyčinky Kinder Bueno s bílou čokoládou. Mám ráda i tu klasickou variantu, je to můj velký oblíbenec:-) Jinak jsem ji doma měla díky tomu, že jsem si ji koupila jeden den do práce k svačině a samozřejmě jsem zase neměla čas ji sníst (tak se to děje v poslední době bohužel pořád).

oběd

Hlavní jídlo dělala mamka a já byla rozhodně spokojená:-) K jídlu byl krůtí plátek (z krůtích prsou, stehenní řízky nemám ráda). Na něm byla moje milovaná kombinace sýru a broskve. Vím, že by se z toho Polreich zbláznil, ale  já to prostě miluji:-D Mamka jako přílohu udělala domácí hranolky, které jsou skvělé a mnohem chutnější než nějaké zmražené polotvary.

svačina

Nevím, jestli to ještě považovat za svačinu nebo spíš je to něco jako první večeře, ale odpoledne jsem si udělala housku. Klasicky jsem ji rozpůlila, namazala zbytkem jedné paštiky (Májka) a vše dozdobila kyselou okurkou. Prostě jsem dojela nějaké malé zbytky:-)

večeře

Protože jsem v poslední době nějaká nastydlá, tak piji hodně čaje a celkově vyhledávám teplá jídla, jako jsou třeba polévky. Jednu jsem měla i k večeři, a to domácí bramboračku se sýrem. Byly v ní i houby, které jsme s mamkou nasíraly v lese na chatě, ale ty jsem nejedla. Na podzim mám polévky fakt ráda, krásně zahřejí, nasytí, ale nejsem z nich zbytečně přejedená.

Zajímalo by mě, jestli máte taky nějakou libůstku, která je dnešní gastronomií chápaná jako kulinářské peklo (jako moje maso s broskví a sýrem). Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *