Deník jídla 18

Krásný den, 

dneska se mi zase podařilo nafotit všechno jídlo, z čehož mám radost. Občas se mi stane, že ráno aktivně začnu a pak na oběd už zapomenu a je to celé v háji:-) Dnešek byl hodně odpočinkový den, nikam jsem nešla a pracovala jsem celý den doma. Je to vidět, měla jsem více času na vaření.

snídaně

Ráno většinou zahajuji pořád stejně – nějaké dobré müsli a bílý jogurt. Ten mám jako vždy z Billy, jedná se o jejich interní značku Billa Clever a v akci byl za 4,90 Kč (super cena na to, že ho vyrábí Hollandia). Müsli mám nové a znovu ho nekoupím. V Bille už neměli to jejich Clever jahodové, které jsem si chtěla koupit (cena 29,90 Kč), a tak jsem si vzala toto předražené Emco za 79,90 Kč v akci. Ta cena je neskutečně přemrštěná a je to asi nehorší müsli, které jsem kdy jedla. Nemá přidaný cukr, ale tím to podle mě není, je takové mdlé. No, znovu ho už nekoupím, to si raději měsíc počkám, než ho dodají. Možná jste si všimli, že k pití k snídani si ráda dávám nějaký džus. Tentokrát jsem sehnala variantu s jablkem a banánem od značky Relax. Džus byl výborný, díky banánu sladký, ale chutnal mi.

svačina

Svačinka byla hodně jednoduchá, měla jsem doma zbytek bábovky, kterou už bylo třeba sníst, protože ji mamka pekla už minulý týden. Byla moc dobrá a dala jsem si k ní zase ten džus, i když jsem váhala i nad šálkem čaje (čaj se mi vždy k sladkému pečivu chuťově hodí).

oběd

Oběd byl hodně jednoduchý. Měla jsem doma nějaké uvařené brambory a ty jsem musela zpracovat. Osmahla jsem je na cibulce a trošince oleje, nemám je ráda mastné. K tomu jsem si udělala kuře s takovou omáčkou. Jeden prsní řízek jsem nakrájela na plátky (a asi tak půlku snědly kočky), osolila, posypala gyrosem a dala jsem je smažit na pánev. Když bylo maso z obou stran hotové, podlila jsem ho vodou a nechala ho aspoň půl hodiny dusit. Poté jsem do pánve vlila jednu smetanu (12%) a vše posypala strouhanou goudou. Nechala jsem to povařit, ze smetany vznikla výtečná omáčka. Brambory s masem jsem servírovala v hlubším talíři a na vrchu je posypala ještě tou goudou. Připravila jsem si k tomu tatarku, ale nakonec jsem si ji nedala. Za to vychlazená cola byla výtečná.

svačina

Původně jsem si myslela, že budu mít dneska nějaký ovocný talíř, ale včera v Bille neměli vůbec výběr ovoce, tak doufám, že zítra to bude lepší. Nakonec jsem si dala malý kelímkový jahodový cheesecake, který jsem kupovala v Lidlu při britských týdnech.

večeře

Poslední jídlo bylo vtipné, protože jsem si myslela, že si udělám obložený chleb se sýrem, šunkou, rajčaty a okurkou. Vše jsem si na to koupila, jenže mi zplesnivěl chleba. To mě dost naštvalo, půlka bochníku je v čudu. Musela jsem tedy improvizovat, ale nakonec to dopadlo skvěle. Koupila jsem si světlý toustís (už jsme ho jednou doma měli z brandnooz boxu). Na pánvi jsem osmahla slaninu, udělala volské oko a rozpekla ty housky. Když byly pěkně okřupané, položila jsem na ně plátek eidamu, přidala slaninu a vajíčko a přiklopila je. Bylo to výborné a já se totálně přejedla, příště si to nechám spíše na oběd. Určitě by se k tomu hodila zelenina, ale já nemám moc ráda kombinaci studené zeleniny s teplým jídlem. I tak to bylo výborné:-)

ten plátek sýra na talíři mi zbyl a snědl ho táta, který měl k večeři ještě tuňákovou pomazánku:-)

Celkově se mi jídla povedla, jen to müsli je velké zklamání. Strašně jsem se dneska přejedla, zítra naštěstí už půjdu ven a taky neplánuji tak náročná jídla. jak to máte s pitím přes den Vy? A taky Vám chutnají k buchtám čaje? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 18

    1. ciculka Post author

      Já v létě piji hlavně džusy, ale když je chladno nebo když se necítím úplně fit, tak čaj hned nastupuje:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *