Den, kdy jsem zahlídla lásku – recenze

Krásný den, 

na knihu Den, kdy jsem zahlídla lásku jsem se hned po přečtení anotace velmi těšila. Knihu napsala Josie Silverová, vydalo ji nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce. Je to klasická romantika, nečekejte ale nějaký erotický román.

oficiální popis:

Laurie si je jistá, že člověk se na první pohled zamilovat prostě nemůže. Život přece není scéna z romantického filmu, že? Ale jednoho šedivého prosincového dne si z okna londýnského autobusu všimne muže. A on si všimne jí… Ten magický moment, kdy se jeden druhému podívají do očí… A vzápětí autobus i s Laurie ze zastávky odjíždí. Je jí jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima už nikdy neuvidí. Přesto jej po celý další rok hledá na každé zastávce a v každé kavárně v Londýně. Ale marně. Co na tom záleží? Jenže na vánočním večírku jí její nejlepší kamarádka Sarah představí svého nového partnera Jacka. Prý je to láska jejího života. Jack ovšem není nikdo jiný než „blonďák ze zastávky“. Laurie se rozhodne jít Sarah z cesty a žít si svůj vlastní život. Ale co když má osud jiné plány? Následuje deset let plných přátelství, lásky, zlomených srdcí, promarněných příležitostí a nečekaných rozhodnutí. Osud si s Laurie, Sarah i Jackem zahrává a vede je po klikatých cestičkách, které však nakonec možná povedou ke štěstí.

zdroj

moje hodnocení:

Laurie a Sarah jsou nejlepší kamarádky. Bydlí spolu, ve všem důležitém si rozumí, navzájem se podporují. Laurie je mladá dívka, která by chtěla být jednou velikou novinářkou. Je dost realistická, ne moc romantická. Kdysi přišla o mladší sestru, která ji celý život chybí, a Sarah ji vlastně určitým způsobem nahrazuje. Má velmi dobrý vztah se svými rodiči, i když s nimi tolik času netráví. Je to obyčejná mladá dívka, celkem hezká, i když ne nějaká femme fatale.

Sarah je její nejlepší přítelkyně, která je velmi hezká. Má nádherné dlouhé rusé vlasy, sexy postavu, je velmi inteligentní a chtěla by být hvězdou televizního zpravodajství. Je oddanou přítelkyní i kamarádkou. I když je velmi krásná, není vůbec nafoukaná. Je vám tedy jasné, že obě hlavní hrdinky jsou moc milé a celou knihu jsem jim fandila.

Příběh začíná velmi romanticky před deseti lety. Za pár dnů budou Vánoce a Laurie se naprosto vyčerpaná vrací z práce domů. Je v přeplněném autobuse, když na jedné zastávce uvidí mladíka, který ji na první pohled zaujme. Na rozdíl od ostatních lidí si v klidu čte. Nevypadá jako nějaký playboy, ale rozhodně je okouzlující. A najednou i on zvedne hlavu a podívá se jí přímo do očí. Přeskočí jiskra. Ona se usměje. On se usměje. Ona ho pohledem vyzve. On se zvedne z lavičky na zastávce. On vykročí k autobusu. Autobus odjede ze stanice…

Celý rok Laurie se Sarah hledají pana Úžasného. Marně. Mezitím Sarah pozná skvělého Jacka, se kterým si parádně užívá, je zamilovaná a šťastná. Konečně se rozhodne ho představit na vánočním večírku Laurie. Jenže Laurie v něm poznává tajemného muže ze zastávky. A tak jí nezbývá nic jiného než zapírat, zapírat a zapírat. Zatímco hvězda Sarah stoupá, Laurie je na tom čím dál hůře. Sarah má úžasného přítele, , v práci její hvězda roste, Jackova kariéra je také na vzestupu…

Laurie je na tom ale mnohem hůře. Pořád nepracuje jako novinářka, živoří jen jako recepční. K tomu se její osobní život nějak nelepší, pořád miluje Jacka a pořád ji trápí, že to tají před svoji nejlepší kamarádkou. Ještě se k tomu přidají další rodinné problémy. Když vše vyvrcholí obrovskou krizí, Laurie uteče do Thajska, aby se zase našla.

Příběh tohoto milostného trojúhelníku pokračuje dalších deset let, než konečně všichni tři najdou své štěstí. Tyto vztahové vzlety a pády mi připomínají trochu film s Láskou, Rosie. Některé scény knihy jsou velmi vtipné, jiné romantické, dojemné, smutné, ale hodně z nich je prostě obyčejných, jako je úplně obyčejný ve velké míře i lidský život.

Řekla bych, že i když kniha představuje milostný příběh, tak stěžejním motivem je přátelství mezi Sarah a Laurie. Na něm to celé stojí. Začátek knihy je hodně vtipný, romantický a plný zvratů. pak se vše trochu přibrzdí, aby to tam byl opravdu velkolepý romantický konec, který se mi moc líbil. Také oceňuji pro mě velmi atraktivní prostředí Anglie a Skotska, ta thajská část naštěstí nebyla nějak dlouhá.

Vše je psáno z pohledu Jacka a Laurie a myslím, že se autorce dobře povedlo zachytit rozdílný systém vnímání o muže a ženy. Celkově mi to trochu připomínalo seriál Jak jsem poznal vaši matku, kdy Tedovi také nějakou dobu trvá, než najde svoji dokonalou lásku (která v té době nebude zadaná).

Den, kdy jsem zahlídla lásku je výborná kniha na nějakou dovolenou nebo odpočinek, protože při ní opravdu zrelaxujete. Docela mě zaujalo, že si tento román vybrala herečka Reese Witherspoon jako knihu do svého čtenářského klubu.

Román Vám rozhodně mohu doporučit, je to pohodová kniha, u které si odpočinete. Já za výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis a koupit ho můžete na stránkách Grady. zajímalo by mě, jestli také máte rádi prostředí Velké Británie. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Den, kdy jsem zahlídla lásku – recenze

    1. ciculka Post author

      Ahojky,
      máš pravdu, je to přesně pohodové čtení na dovolenou. Já sama jsem si ho vzala na pobyt ve wellness, kde jsem byla s mamkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *