Čtvrtý prázdninový týden

Krásný den, 

v minulém článku jsem vás opustila ve čtvrtek během své dovolené v Řecku, dnes se tedy vrátíme zpět na olympskou riviéru. Pátek jsme s Terkou trávily společně a užívaly si krásně čisté moře a bezchybné počasí. Vyzkoušely jsme i jednu místní tavernu, kde jsme si ale neoriginálně daly boloňské špagety (Terka) a kuřecí plátek s brambory (já).

zahrada našeho hotelu

zahrada našeho hotelu

zahrada našeho hotelu

zahrada našeho hotelu

poslední večer...

poslední večer…

 

skvělá slaná palačinka

skvělá slaná palačinka

Sobota už nesla předzvěst blížícího se odjezdu. Terka vyrazila na výlet do městečka Litochoro a na Olymp, já jsem pro změnu prošla obchody a pořídila nějaké další dárečky domů a pro sebe. Odpoledne jsme opět vyrazily k moři a večer už nás čekalo balení. Povedlo se mi taky dokoukat další seriál, tentokrát se jedná o Chicago Med. Seriály z nemocničního prostředí mám docela ráda a tenhle je fajn:-)

V neděli ráno jsme po snídani opustily pokoje a už na nás čekal odvoz do Leptokárie,kde jsme nastupovaly na bus do Prahy.Cesta domů utíkala pomalu. K balení jsem si pouštěla v sobotu i v neděli různé romantické komedie, aby mi to rychle utíkalo a dobře šlo od ruky. Znáte je?

Dopisy pro Julii

Na tuhle nemám

Dokonalá partie

Sice byl autobus poloprázdný a každý měl vlastní dvojsedačku pro sebe, ale sedadla byla velmi nepříjemně tvarovaná a bylo tam velmi málo prostoru pro nohy. Na hranicích nám řidiči zastavili ještě v duty free shopu, s čímž jsme nepočítali, ale byli jsme mile překvapeni. Kosmetika mi tam moc výhodná nepřišla, ale koupila jsem nějaké ouzo:-) Vždy, když se nám podařilo konečně usnout, tak jsme stavěli buď na hranicích nebo byla čurací pauza, takže do Prahy jsme dorazili všichni pořádně zničení.

Přesto jsem se ještě v pondělí večer sebrala a odjela na pár hodin na Trhovky za známými. Tato dovolená byla moje čtvrtá návštěva Řecka, ale na Trhovkách jsem tedy byla poprvé…Nebylo to tam špatné, ale asi nejsem typ na tyto masové kempy. Dala jsem si tam smažený sýr v housce, který byl skvělý, a pizzu, jež mi vůbec nechutnala. Očividně jsem asi jediná, které mu tam nechutnala, všichni mi o ní básnili dopředu a i po mojí návštěvě:-D

na pizze

na pizze

V úterý mě nepřekvapivě čekal především úklid, praní a vybalování. Hodně jsem odpočívala, protože ta zpáteční cesta byla fakt náročná. Středa už byla více v pohodě a na oběd jsem vyrazila s kamarádkou Pavlínkou do Plzeňské restaurace, kde jsem po chvíli přemlouvání dostala od obsluhy speciální jídlo, na které jsem měla chuť (z denní nabídky jsem si prostě nevybrala). Obídek jsem završila luxusními lívanci se zakysanou smetanou a borůvkami. Zbytek dne jsem měla už v poklidu, čekal mě nákup, úkoly na němčinu, filmy, knihy. V Řecku jsem vyzkoušela novou autorku, R. L. Mathewsonovou a její se mi opravdu líbila a pobavila mě, takže hned v pondělí jsem si koupila další a v úterý už byla přečtená:-)

9788020439055_1 Dohoda_s_laskou

Čtvrtek byl dost hektický den, který byl plný příjemných chvil, ale bohužel také završený návštěvou zubařky (auuu). Ráno jsem si užila pozdní snídani v Time café s kamarádkou Luci. Vůbec se mi od ní nechtělo, máme si pořád co povídat. Rozebíraly jsme samozřejmě naše dovolené (Luci se vrátila z takové osobní challange po Irsku), ale především jsme si povídaly o westernu, který Luci píše. Pokud jste ho ještě nečetli, opravdu vám ho vřele doporučuji. A jestli si myslíte, že víte, jak to skončí, tak ne, šeredně se pletete:-D Zde najdete všechny kapitoly – http://morigana.weebly.com/rvaacute269i.html.

Z kavárny jsem si odběhla do práce na jednu konzultaci a poté mě čekal oběd s babičkou. Odpoledne jsem vyrazila na hodinu němčiny a z ní jsem šla rovnou k zubařce, která je sice moc milá a šikovná,ale prostě to bolí.

Celý týden mi v hlavě běží písnička, kterou mi Terka pouštěla v Řecku. Nazpívala ji Ewa Farná a je fakt skvělá a vtipná. Jmenuje se Boky jako skříň a já bych řekla, že je ze života:-D

Jak jste strávili konec července Vy?  Také se Vám stává, že slyšíte nějakou písničku, která Vám pak zní pořád v hlavě?Napište mi:-) 

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *