Červen 2023

Krásný den,

červen je pro mě vždy zvláštní měsíc. Sice ze mě spadne napětí kvůli maturitám, ale zase je tu stres s uzavíráním školního roku, což s sebou nese spoustu testů a hlavně administrativy. Taky mám narozeniny, které všeobecně moc ráda neslavím, nemluvě o tom, že dva dny poté má je vždy výročí úmrtí mého dědy (já jsem rozhodně byla vždy dědečkova holčička, fakt jsme k sobě měli hodně blízko).

První červnový víkend přijela na návštěvu Terka a slavily jsme moje narozeniny. Měla jsem skvělou pizzu La Crema v Atollu. Jako dezert jsme měly cheesecake s malinami a ten mi taky chutnal. Od Terky jsem dostala hromadu dárků, z nichž mám samozřejmě radost.

lakovací okénko – světle růžová Nailberry, zastřená růžová Gabriella Salvete, lososová Miss Sporty

Opět hromada selfie z práce, očividně jsem nějaká sebestředná v poslední době:-D Nikdy dřív jsem tolik fotek sebe sama neměla:-D

První červnové pondělí byla večeře pro maturitní komise (všechny čtyři). Bylo nás opravdu hodně a vše proběhlo v restauraci Tržnice. Měla jsem plněnou kapsu a hranolky s tatarkou. Jako dezert byl banán se šlehačkou. Docela retro, ale bylo to dobré.

Další oslava byla s kamarádkou Oli. Ta měla taky narozeniny a už roky je slavíme takto společně. Byly jsme posedět v restauraci Maják v pátek večer, přímo na narozeniny Oldřišky. Měla jsem kapsu se šunkou a sýrem, hranolky jsme si daly napůl a stejně jich ještě hodně zbylo.

V sobotu jsem s rodiči jela do Vlašimi. Strejda Tonda slavil šedesátiny a sešli jsme v širší rodině. Mám tato rodinná setkání moc ráda, rozumíme si a vždy si to pořádně užijeme. Oslava probíhala v zámecké restauraci, kterou vám rozhodně mohu doporučit. Po cestě jsme se stavili ještě na benzínce, takže k snídani jsem měla párek v rohlíku. Další zastávka byla v Bílkovicích, což je rodná vesnice rodiny Blažků. Hned vele leží Radošovice, kde jsme nechali květiny na hrobě.

V neděli pokračovaly oslavy, které se tedy opět týkaly mě. S našima a s babičkou jsme byli v restauraci Maják (její domov seniorů je ve stejné budově, proto chodíme s babičkou vždy sem) a dali jsme si zde výtečný oběd. Já měla svíčkovou (bylo jí hodně, půlku snědla mamka) a palačinku (o tu jsem podělila s taťkou).

V pondělí 12. 6. jsem tedy měla konečně narozeniny. Dostala jsem od kolegů hodně dárečků, ale nejvíc mě dostaly holky ze 2.PSA. Ty se fakt připravily. Do vlasů mi daly speciální korunku, ve třídě byly balonky, dostala jsem luxusní zákusky a taky pro mě měly narozeninovou písničku. Jsou to moji miláčkové!

V úterý jsem nečekaně končila dřív a zašly jsme si s mamkou na oběd do Tržnice. Dala jsem si skvělý hovězí vývar a řízek s kaší. Z toho jsem zvládla sníst asi půlku, ale mamka se obětovala a řízek dojedla. Na mě jsou porce jídla v restauraci zbytečně velké, mám s tím všeobecně problém.

Park Zátiší, který je za naší školou, mám moc ráda. Je malinký, ale zelený, pár laviček na sezení… Přišel mi i balíček plný kosmetiky, co jsem vyhrála na YT u Gabulky. Bylo to takový nečekaný narozeninový dárek:-)

Sama sobě jsem nadělila novou kabelku, resp. sadu dvou kabelek. Jsou od značky Guess, kupovala jsem je na zoot.cz za cca 2300 Kč. Líbila se mi růžová barva, říkala jsem si, že bych na jaro a léto mohla mít něco více svěžího.

Poslední červnovou sobotu jsme zase měli hráčský večer. Deskovky nás hodně baví, končili jsme asi ve tři ráno a opravdu jsme si to všichni užili. V neděli jsem měla tradičně němčinu, tentokrát byla naživo.

V pondělí a v úterý jsem se sešla během dne s kamarádkou Luci, která sem přijela s manželem a malým chlapečkem na dovolenou (v listopadu jsem jí byla na svatbě za svědka). Vyrazily jsme do kavárny Jinej podnik, což bylo dříve Time Café a my jsme tam chodily pravidelně. Nebyla jsem tam několik let a je to škoda, protože je to tam pořád moc pěkné a jídlo bylo skvělé. V pondělí v poledne jsem měla vejce Benedikt s holandskou omáčkou a v úterý ráno míchaná vajíčka se šunkou a toastem.

Ve čtvrtek jsme měli v práci přátelské posezení. To mám vždy ráda. Tentokrát jsem šla domů už asi v sedm večer, jindy tam bývám i delší dobu. Měli jsme zase úplně skvělé jídlo. Naše paní kuchařky nám připravily pečenou vepřovou kotletu plněnou nivou a sušenými rajčaty (já to měla speciálně bez nich) a na vrchu byla opečená slanina. Jako příloha byly americké brambory, zelenina a domácí tatarka. Samozřejmě byl i velký výběr dezertů.

Právě teď, kdy píšu tuto poslední část dnešního článku, jsem se vrátila domů z koncertu. Ale měla bych asi začít hezky od začátku a připomenout poslední červnový den roku 2023. Nejsem třídní učitelka, takže se mě dnes netýkalo rozdávání vysvědčení. Přesto jsem od několika žáků dostala dárečky a kytky, což mi samozřejmě udělalo radost. Většinu pracovního dne jsem řešila projektovou administrativu a taky likvidovala papíry. Naše skartovačka zvládne najednou max. dva papíry, to by mě z toho švihlo. Naplnila jsem ručně dva velké černé pytle a nejsem ani ve třetině… Na dvanáctou jsem byla objednaná ke kadeřnici, což jsem si samozřejmě náležitě užila. Výsledek se mi moc líbí, přesto si už delší dobu pohrávám s myšlenkou, že bych se vrátila na podzim k té tmavě vínové/zrzavé. Pamatujete si ji ještě na mě? Co se vám líbí více? Jinak účes od kadeřnice byl moc hezký, ale celý den pršelo, takže jsem si ho úplně neužila. Já jsem taky mlela z posledního, tak podle toho i vypadám.

Každopádně jsem měla na večer další plány. V Příbrami zahájila svoji letní koncertní šňůru kapela Chinaski a já tam samozřejmě nemohla chybět. Nebyla jsem sama, lístek jsem koupila i našim a strejdovi a přidala se k nám ještě moje kolegyně Jaruška a kamarádka Terezka. Na koncertě jsem potkala spoustu současných i bývalých studentů, byla tam skvělá atmosféra a i velmi povedená předkapela Alfred. Za mě je to úplně skvělé zahájení dovolené (i když jdu tedy do práce ještě v pondělí a v úterý).

Jaký byl váš červen? Máte rádi Chinaski? Chystáte se také na nějaký koncert nebo festival? Jaká barva vlasů se vám na mě nejvíce líbí? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Červen 2023

 1. Helena

  Hani, ani chvilku jsem nepochybovala, že červen je pro tebe náročný měsíc. Ve škole to tak prostě je. Zvládla si všechno, teď si užij léto a prázdniny!
  Mimochodem – narozky máš den po našem Adamovi a 13.6. by je měl můj táta… Ať žijí blíženci :o)
  Pa, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   byl, ale to je každý rok, tak s tím počítám:-) Tvého Adama a jeho narozeniny si pamatuji z nějakého jiného tvého komentáře, je to dobrá náhoda:-)

 2. Stáňa

  Hani, ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám. Ty moje (mám je den po tobě) letos proběhly téměř nepozorovaně, i když mne ještě jedna oslava tedy čeká. Myslela jsem, že ti pošlu k narozeninám balíček, ale nějak jsem to nestiha zrealizovat. Takže se ozvu, až se vrátím z dovolené (jedu teď na ten týden se státní svátky na chalupu) a provedla bych to dodatečně.
  Užij si prázdniny

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   jéé, balíček, ty jsi hodná:-) Doufám, že si oslavu užiješ, já to taky moc neprožívám…

 3. Iwka

  Hanko, já jen koukám, co všechno stihnete. Zrovna jste mi po přečtení vašeho příspěvku připadala jak „tryskomyš“. A návrat k vínové, bude určitě príma. Užijte si krásné prázdniny. Zdraví Iwka

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, já měla červen super, ani bych neřekla že byl klidnější než květen, i když logicky jo byl. Chinaski si poslechnu maximálně v rádiu, ale nijak je nevyhledávám. V červenci se chystám na Queenie, revival na Queen v rámci projektu Hudba na vinicích. Já si myslím, že na podzim by taková změna nemusela být vůbec špatná (ty vlasy)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   to je škoda, že je víc neposloucháš, mají skvělou hudbu a ten koncert byla hodně povedená show. Dost přemýšlíme nad tím, že bychom šli ještě na Divokého Billa, co tu bude 21. července. Revival Queenů bude určitě super.

 5. MonalisaBeautyEriAnna

  Hani, korunka od žáků je moc krásná, jistě potěšila. Já bych byla až dojatá. Jen se foť, pokud ti to činní radost, žádná sebestřednost to ostatně přeci není. ♥ Jsi kočka, moc ti to sluší. Měj se moc hezky.

 6. Lucie

  Ahoj, vidím spoustu dobrot, úplně mám chuť, ačkoliv jsem po obědě:-) Mě se takhle ve světlých vlasech líbíš, nicméně si pamatuji tu tmavě vínovou a ta ti slušela možná ještě o chlup víc.. Chinaski mám moc ráda, taky bych šla na koncert, kdyby byla možnost. Já byla v červnu na koncertě Marka Ztraceného v Edenu a bylo to neskutečný, zážitek na hodně dlouho:-)

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   už se na novou barvu těším, bude to příjemná změna po dovolené. Viděla jsem nějaká videa z koncertu Marka Ztraceného a myslím, že sis to tam musela určitě užít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *