Zmiz, dokud můžeš – recenze

Krásný den,

Rebecca Zanetti je americká spisovatelka, která původně vystudovala práva a věnovala se jim poměrně dlouhou dobu. Psaní ji bavilo od dětství, a proto asi není překvapením, že se mu začala věnovat i profesionálně. U nás vychází její série s agentkou FBI Laurel Snowovou a Zmiz, dokud můžeš je její druhý díl. Knihu vydalo nakladatelství Metafora a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Agentka Laurel Snowová je zpět a kromě sériového vraha se musí vypořádat s komplikovaným vztahem se svou nově objevenou polovlastní sestrou. „Komplikovaný“ je však slabé slovo.
Nejenže má Laurel podezření, že za záhadným zmizením jejich otce stojí právě Abigail, ale její nevyzpytatelné chování také Laurel ztěžuje život v rodném městečku. Přesto, když Abigail tvrdí, že ji někdo chce zabít, Laurelin instinkt chránit svou sestru se rozběhne na plné obrátky.

Když se však v zasněžených horách začnou objevovat mrtvá těla, obklopená květy černých jiřin, je mezi nimi jedno pojítko: Abigail…

Na scénu vstupuje Huck Rivers, zádumčivý ranger, který je stejně impulzivní a vznětlivý, jako je Laurel chladně analytická, což z jejich spojenectví činí tikající bombu. Aby se však postavila tak děsivě brilantnímu vrahovi, agentka bude potřebovat veškerou pomoc, které se jí může dostat. Záchrana sestřina života by ji totiž mohla stát ten její…

zdroj

moje hodnocení:

První díl série Uteč, dokud můžeš mě hodně bavil, takže jsem se na pokračování těšila. Opět jsme na americkém severozápadě, kde se Laurel snaží založit novou pobočku FBI. V okolí města někdo začne vraždit úspěšné ženy se skvělou kariérou. K tomu všemu se potýká se svojí nově nalezenou nevlastní sestrou Abigail. Laurel ji zcela správně nevěří, jenže nemá žádné pořádné důkazy.

Kapitoly jsou sympaticky krátké, takže děj rychle ubíhá. Opět jsou zde i některé postavy z předchozího dílu, hlavně drsný Huck. Laurel se podaří ujasnit si s ním vztah, což ji rozhodně pomůže a uklidní ji.

Nejvíce mě baví postava Laurel, která ne vždy chápe sarkasmus a celkově je tak trochu společensky neobratná, i když je výborným sociálním pozorovatelem. I když je Laurel hodně chytrá, sama o sobě občas dost pochybuje a rozhodně si uvědomuje svoje slabé stránky, takže to není nějaká nafoukaná nána.

Co se týče případu, je dobře vystavěný a autorka nabízí poměrně dost teorií o tom, kdo by mohl být pachatelem. Jak přibývají oběti, tak se paradoxně zmenšuje jejich seznam. Mnohem zajímavější mi přijde ale zápletka ohledně Abigail, která na mě působí jako psychopat či sociopat a jsem moc zvědavá, jak se to ještě vyvine.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Metafora a vy ji seženete na stránkách Grady. Máte rádi detektivní série? Která je vaše oblíbená? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Zmiz, dokud můžeš – recenze

  1. Sabina Nováková

    Ahoj Haničko, přiznám se že po detektivkách moc nesahám, ač dříve jsem je také četla. Tohle zní hodně dobře 🙂 Já mám v měřítku Stefana Ahnhema, zaujal mě už kdysi na Světu knihy, ale dosud jsem si žádnou z jeho knih nepořídila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *