Vypáleno: únor – červen 2019

Krásný den, 

po dlouhé době tu je opět článek o vypálených svíčkách a voscích. V tomto případě jen svíčkách, nemám ani jeden vosk:-) Docela dost jsem pohnula se zásobami všech možných svíček, co jsem doma měla:-)

Yankee Candle

Hmmm, pamatuji si dobu, kdy jsem si říkala, jak si někdo může koupit takhle drahou svíčku… Jenže jakmile jednou začnete, už nepřestanete, je to závislost:-) Já tu mám hned dvě velké svíce a jednu střední. A tou začnu. Je to moje milovaná vůně Cassis. Byla to první větší svíčka od YC, kterou jsem měla. Dostala jsem ji od kamarádky Terky, která si zapamatovala, že je to moje oblíbená vůně ve vosku. Ještě jsem neměla prstenec, takže mi vyhořela fakt děsně. Každopádně vůně je příjemně nakyslá a v interiéru je moc hezká, žádný bolehlav.

Velké svíce mám dvě. První z nich byl nákup najisto, Sun drenched apricot rose. Já celkově vůni růží vyhledávám, ale tato svíčka je fakt nádherná. Mám doma i hromadu vosků ve stejné parfemaci:-) Krásně provoní interiér, je to jemné a ženské. Druhou velkou svící je Early Spring Bloom, kterou jsem kupovala na blind, ale strefila jsem se. Voní jako luxusní květinový parfém, není těžká, ale cítíte tam ten dotyk luxusu. Obě dvě velké svíce jsem kupovala, když byly v akci, plnou cenu bych za ně tedy nedala.

Provence svíčky z Rossmanna

V Rossmannu za cca 150 Kč seženete tyto pěkné velké svíčky. Nemají tak pěkné etikety jako Yankee Candle, ale u nějaké youtuberky jsem slyšela, že mají podobnou intenzitu a vydrží taky velmi dlouho hořet. Musím říci, že je to pravda. Je jen škoda, že nemají větší výběr. Já tu mám hned dvě – Strawberry MelonBlue Coctail. Strawberry Melon naštěstí není moc cítit po melounu, protože to je parfemace, kterou opravdu nemám ráda. Vůně je hodně sladká, má jen lehký jahodový nádech. Blue Coctail mi připomíná léto, ananas, sladký pomeranč… Velká škoda je, že se na tyto svíčky nevejde prstenec YC.

Ikea

V Ikee měli krásné designové kousky. Dvě svíčky tu mám z takové květinové edice, kdy byly ukryty v nádherných krabičkách (ty mám momentálně ve škole, jsou v nich čísla na losování otázek u maturit:-). Samotné svíčky jsou ve skleněné dóze s víčkem (připomínají mi cukřenky, které dříve měla babička). myslím si, že jedna byla s vůní magnolie a druhá gardénie, ale nejsem si tím úplně jistá. Třetí svíčka je také ve skle, je to taková veliká baňka. Vůně je čistá, jmenuje se Friskhet.

Jysk

Už před delší dobrou jsem si v Jysku koupila za pár korun tuto menší svíčku Mindfull n.21. je to vůně čistého prádla, klasického mýdla. Moc se mi líbí design svíčky, hlavně to dřevěné víčko. Dost přemýšlím nad tím, že si ji koupím ještě jednou:-)

Yves Rocher

K Vánocům jsem dostala kosmetiku z limitky Red Apple včetně malé svíčky ve stejné parfemaci. ta vůně byla trochu odlišná, sladší, cítila jsem z ní trochu vanilky.

Jak sami vidíte, není toho zrovna málo. Přeci jen ty chladné měsíce přímo lákají k pálení svíček. Uvidíme, jak to půjde nyní, sice je teplo, ale stejně si občas nějakou svíčku zapálím:-) jaká byla vaše oblíbená vůně v poslední době? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *