Vypáleno: říjen 2017

Krásný den,

rozhodla jsem se, že by se na blogu mohly objevovat pravidelné články o svíčkách a voscích. Já nejsem nějaký Yankee Candle maniak, který by měl doma obrovské množství jejich velkých svící. Spíše se mi doma nachází zásoba jejich vosků a svíčky mám obyčejné, z Ikey nebo z drogérie. Docela často nějaké svíčky dostávám jako dárek od přátel i žáků. Chtěla bych tedy, aby se tu začaly pravidelně objevovat svíčkové novinky a i svíčkové spotřebováno:-)

Ikea

Z Ikey mám doma velké množství svíček. Bohužel jejich klasické svíčky ve sklenici voní jen za studena, po zapálení cítíte minimum vůně. To je škoda. Každopádně vypadají doma dobře a já si je celkem ráda kupuji. Vypálila jsem malou jablečnou, velkou tmavě zelenou, která mi vůní připomínala pečení jablka (fakt pěkná podzimní vůně).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Primark

V Primarku jsem si v létě koupila dvě malé svíčky ve sklenici s vůní mandarinky, verbeny a limetky. Svíčky stály cca euro a voněly moc hezky svěže. Byla jsem mile překvapena, že celkem voněly i po zapálení. Měly by vydržet až 16 hodin a mají opravdu krásný obal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Airwick

Moje kolegyně Ivanka mě věrně zásobuje svíčkami a jednou z nich byla i tato od značky Airwick. jedná se o kombinaci vanilky a hnědého cukru a je to taková příjemná hřejivá vůně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

od Ivanky

Další vypálené svíčky mám také od mojí skvělé kolegyně. Dostala jsem nějakou Asia variantu, která mi hodně připomínala vonné tyčinky, které jsme pálily s kamarádkami jako puberťačky. Druhou variantou byla svíce z ovocné kolekce – Honey & Melon. Ta byla sladká, opravdu ovocná a taková jemná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

vosky Yankee Candle

Přiznám se, že vosky se mi doma nahromadily za delší dobu, než jen za říjen tohoto roku. Ale říkala jsem si, že když ty obaly tady mám, tak vám to ukážu. Nedodělala jsem vosk Midnight Jasmine, který mi nesedí. Voní opravdu silně a provoní mi celý obývák. Ale ta vůně není pro mě, takže poputuje dál. Naopak mým velkým oblíbencem, který mám asi potřetí, je vůně Cassis. Provoní středně velikou místnost. Je svěží, ovocná, lehce nasládlá a moc příjemná. Jako brusinková šťáva je cítit Cranberry Twist. Trochu zklamáním je pro mě verze Black Cherry, která je málo intenzivní. Hodně mě zaujal vosk All is bright, který provoní středně velikou místnost za chvíli a navozuje takový pocit luxusu. Vůně, která mi připomínala léto a jaro, je Olive & Thyme. není tolik intenzivní, ale na právě v létě mi to zase tolik nevadí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

čajovky

Mám doma nový svícen z Jysku, do kterého dávám čajovky, jež už mají v sobě nějakou parfemaci. proto se mi podařilo v říjnu dodělat načaté balení čajovek Profissimo v parfemaci Orange. Tyto svíčky seženete v drogérii DM a nejsou nijak drahé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak jste na tom s pálením svíček Vy? Máte nějaké období, kdy pálíte více? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *