Vypáleno: duben – červenec 2020

Krásný den,

po několika měsících tu máme vypáleno. Dlouho jsem ho nepsala, nechtělo se mi a teď tu mám tolik svíček a vosků, že to bude pěkně dlouhý článek. Povedlo se mi vypálit i několik votivek a vosků, ale asi jsem omylem vyhodila ty obaly, takže vám je bohužel neukážu.

Home Aroma

Svíčky Home Aroma jsem získala v rámci spolupráce s eshopem drogeriezde.cz. Měla jsem dvě vůně, Creamy Strawberry, což byla příjemná sladká vůně, která byla spíše jemná po zapálení. Druhou svíčkou je Night Orchid, která mě mile překvapila. Po zapálení byla její intenzita taková střední.

Rituals

Do svíčky Ritual of Happy Buddha jsem se opravdu zamilovala. Je to krásná čistá vůně, která bez problémů provoněla celý pokoj. Vůbec mě z ní nebolela hlava, což je úžasné.

Provence z Rossmannu

Tato značka je levná, ale přitom dělá fakt kvalitní svíčky, které moc hezky voní i po zapálení. Zde jsem měla parfemaci Tropical Flowers, což byla příjemná sladká květinová vůně. Hezky voněla po celém pokoji.

Pepco svíčky

V Pepcu jsem za pár korun pořídila malé svíčky ve skleničce. Za studena voněly moc hezky, po zapálení byla jejich intenzita velmi malá. Měla jsem parfemace Cool Breeze, Magic Garden a Sweet Pear. Kromě toho jsem v Pepcu koupila i svíčku s lístečkovým designem, která byla taky velmi jemná.

Scented Candles

Od Milana jsem dostala svíčku ve sklenici od značky Scented Candles. Byla v parfemaci Iced Coffee, která mi překvapivě zase tolik nevadila (nemám kávu ráda). Po zapálení nebyla nijak intenzivní, ale to tyto svíčky nebývají.

Cheerful Candle

Od této značky jsem měla středně velikou svíci Country Wildflowers, což byla květinová vůně s takovým parfémovým nádechem. Čekala jsem, že bude lehčí, ale byla docela dost těžká a intenzivní. Hořela pěkně a pokoj bez problémů provoněla. Ve druhé půlce pálení mi ale přišlo, že se začala přepalovat a pak byla cítit spáleně.

Yankee Candle

Vypálila jsem středně velikou svíci v mojí milované parfemaci Sun Drenched Apricot Rose, což je úžasná květinová vůně. Svěží, lehká, trochu sladká a moc krásná. Mám ji doma i ve velké verzi. Druhým kouskem je slavná Fluffy Towels, což je vůně vypraného prádla. Mám tyto čisté vůně ráda. Svíčka byla dost intenzivní, aby mi pěkně provoněla pokoj.

Aromis vonné olejíčky

Aromis je moje oblíbená značka vonných olejíčků, které často používám. Dodělala jsem parfemace Jarní vánek a Frézie, což jsou obě velmi příjemné vůně s květinovým nádechem.

Není toho zrovna málo, ačkoliv je to vlastně za jaro a léto, kdy tolik svíčky a vosky nepálím. Mám toho doma docela dost i na další článek, ale ten si schovám na říjen:-) Pálili jste něco v létě i vy? Znáte svíčky Rituals? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Vypáleno: duben – červenec 2020

 1. Stáňa

  V létě pálím jen v práci, když funguje závodka, abych přerazila vůně linoucí se odtud (mám kancelář přesně nad ní). Používám aromalampu s olejíčky, které ubývají docela pomalu – za léto padla jedna levandule a jedna litsea cubeba. Levanduli jsem měla od Manufaktury (dárek od kolegyně) a litseu od Saloosu (od toho kupuju aroma oleje nejčastěji). Teď tam mám vonné vosky od YC, které jsem dostala. Broskvový byl docela fajn
  Tu značku Aromis vůbec neznám.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já mám olejíčky jen od této značky. Mají ji u nás v květinářství a taky třeba v DM drogérii. S tou závodkou tě chápu, my máme sborovnu nad kuchyní, ale svíčky bohužel pálit nemůžeme.

 2. Marta

  Hani, já přes léto nepálím, začínám až teprve teď z podzimem, kdy začínám být víc doma. Máš hezkou sbírku svíček. Měj pěkný den.

 3. Helena

  Haničko, znám z tvého výběru jen Rituals (tu jsem ještě nezapálila) a YC. Zaujala mě značka olejíčků, tu neznám, roky jsem kupovala ty od Saloos a mám pocit, že se kvalita zhoršila.
  Měj hezký sváteční den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   u nás je Aromis v květinářství a taky ji prodávají i v DM drogérii. Myslím si, že jsem měla skoro pokaždé právě olejíčky od této značky. S jejich Litseou jsem moc spokojená.

 4. Dáša F.

  Hani, ani já přes léto moc nepálím, začala jsem teprve před pár dny. Nejradši a vlastně i jedinou vůni, kterou používám, je Litsea cubeba od Salusu. Jako dárek jsem dostala svíčku Cotton Blossom od Partylite a ta voní také moc příjemně. Dnes už pálím celé dopoledne. :o)
  Přeji prima sváteční den. D.
  PS: Ještě dotaz. Když Ti píši komentář, musím povinně vyplnit mail a to teda moc nechci. Musí to být jako povinné pole? D.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Dášo,
   já docela ráda pálím celý rok, záleží na náladě. Večer v létě se mi ten plamínek svíčky taky moc líbí. Litsea je skvělá vůně, mám ji v olejíčku od Aromis také. Značka Partylite je pro mě celkem novinkou, ale mám doma dvě jejich svíčky s podzimními vůněmi, takže na ně nyní dojde. S tím emailem asi nic neudělám, wordpress ho po mně prostě chce, ale vidím ho jen já, na stránkách se nikde nezveřejňuje.

 5. Lucie

  Ahoj, od Rituals jsem svíčku neměla a ač jsem v Rossmannu často, tak ty jejich Provence jsem taky ještě žádnou neměla, musím napravit:-) Jinak, přes léto nepálím, u mě začíná pálící sezona se zářím:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   doufám, že někdy Rituals vyzkoušíš, jsou to skvělé svíčky. Já jsem docela pálila i v létě, ale spíše jemné a svěží vůně, jen abych provoněla byt.

 6. WantbefitM

  Přiznám se, že já v létě vůbec svíčky nepálila. Pálím je zásadně od podzimu do začátku tepla, kdy na to mám náladu a vůni svíček si užívám. V léte hodně větráme a nejsme moc doma, tak mi to přijde zbytečné 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem docela pálila i v létě, ale jen ty svěží květinové vůně, aby mi to doma pěkně provonělo byt. Ale mnohem méně než nyní, kdy si vlastně zapálím svíčku vždy, když přijdu domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *