Vypáleno červenec – září 2019

Krásný den, 

po dlouhé době je tu zase článek o vypálených svíčkách, kterých je tu tentokrát opravdu hodně. Na léto jsem si pořídila různé květinové a svěží vůně, a tak jsem mohla pálit i během teplých měsíců. Je tu příjemná směsice značek, levnějších i dražších.

Yankee Candle

Je to moje oblíbená značka, nakupovala jsem tam, když jsem sháněla dárky pro kolegyni a pro kamarádku. Při té příležitosti jsem si taky něco pořídila. Jedná se o klasickou středně velkou Clean Cotton, která opravdu voní jako čistě vyprané prádlo. Byla jsem s ní moc spokojená a myslím, že mám doma ještě vosk:-)

Village Candle

Od této značky tu mám hned dva kousky. Podle mě je to jejich střední velikost. Svíčky mají kovová víčka a skvělou výdrž. Svěží a lehce nakyslá vůně byla Forest Morning. Mojí láskou ale byla English Flower Shop, která voněla jako stánek s růžemi. Ta se mi opravdu líbila a klidně si ji pořídím v nějaké akci znovu.

Cheerful Candle 

Tato značka tu má největší zastoupení. Mám hned dvě střední a jednu velikou svíci. Svěží vodní vůní byl Bamboo Waterfall, který byl ideální do těch veder. Reflections je vůně spíše pudrově parfémová, krásně mi provoněla celý obývák (je veliký). Velkou svíci mám jen jednu, konkrétně Seaside Petals. Je to květinová vůně s pudrovým nádechem. Mile mě překvapila, jak dobře provoněla místnost. Značku jsem měla poprvé a opravdu ji mohu doporučit. Je srovnatelná s Yankee Candle, ale řádově je asi o stovku levnější.

Ikea

Nakonec tu mám takovou klasiku, svíčky SinnligIkea, které si kupuji pravidelně. Sama jsem si vybrala zelenou jablíčkovou a červenou lesní jahodu. Od kamarádky Terky jsem dostala ještě fialovou šeříkovou. Všechny krásně voní za studena a po zapálení jsou spíše jemnější, ale trochu jsem je taky cítila.

Zajímalo by mě, jestli znáte značky Village Candle a Cheerful Candle. Co jste si naposledy zapálili Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Vypáleno červenec – září 2019

  1. ciculka Post author

   Ahoj, tak to jsem zvědavá, co na ně budeš říkat. Mám doma ještě v zásobách dvě velké svíčky a pak na mě čeká spoustu vosků různých značek. Zkusím teď svíčky nějakou dobu nekupovat, protože Vánoce se blíží a budu muset platit někde jinde, že?:-) Asi by mě nenapadlo tam pak lít vosk:-D

 1. Stáňa

  Já znám YC a ty IKEA. V létě jsem skoro nepálila, Teď jsem začala v kanceláři zase s aromalampou – takže já jedu v klasických čajovkách a aroma olejích (jednoznačně preferuju Saloos). Doma pak většinou pálím normální svíčky – spíš kvůli světelné atmosféře než kvůli vůni. Kolem IKEA svíček jsem teď několikrát šla, když jsme byli nakupovat nábytek a přišly mi hrozně intenzivní, tak jsem si ani žádnou nekoupila. Jestli jsou při pálení jemnějí, tak možná příště nějakou zkusím.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   na aroma oleje se moc těším, několik jsem si jich koupila a hned, jak spálím poslední dvě velké svíce, vrhnu se na ně. Myslím, že mám značku Saloos, ale teď si nejsem úplně jistá. Jinak ty Ikdea svíčky nejsou skoro vůbec cítit, tyto tři o něco více, ale je to jinak bída. Klidně si je kup, ty mě nikdy nedráždily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *