Vypáleno: červenec 2023

Krásný den,

pálení svíček patří mezi mé oblíbené aktivity a jsem zvyklá mít doma v obýváku vždy nějakou zapálenou. V poslední době dávám přednost spíše čistým a květinovým vůním. Je to znát i v dnešním článku, právě tyto parfemace zde převažují.

z Pepca

Od mé kolegyně Ivanky jsem dostala tuto květinovou svíčku z Pepca. Jmenuje se Magic Garden a jak název napovídá, jedná se o květinovou vůni. Ta byla spíše patrná za studena, po zapálení jsem ji nijak necítila, ale na to jsem u těchto víček už zvyklá.

Scented Candle

Angel Wings představují moje nejoblíbenější svíce. Tato parfemace je sladká a zároveň čistá a je to okouzlující vůně, které jsem naprosto propadla. Doma mám vždy nějakou v zásobě a když je někde potkám, neváhám a kupuji ve velkém:-)

Relax

Tuto vonnou svíčku jsem koupila na nějakém eshopu, kde mě zaujal její popis a obal krabičky. Svíčka voněla za studena po bylinkách a čistém prádle. Byla to příjemná vůně, kterou jsem ale po zapálení téměř necítila. Vyhořela velmi rychle. Znovu ji asi nepotřebuji.

Airwick

V kelímku bez nápisu byla svíčka značky Airwick. Jednalo se o vůni čisté bavlny, ale na rozdíl od Avonu nebo Yankee Candle, po zapálení jsem nic necítila. Vyhořela poměrně rychle a dobře.

Citronová tráva

Tuto svíčku jsem dostala od kolegyně jako dárek k narozeninám a moc se mi líbila. Design sklenice je minimalistický a elegantní, vůně citronové trávy nádherně svěží a čistá. Jenže ta svíčka měla tak mizerný knot, že hořela vždy max. minutu a pak zhasla. Snažila jsem se ten knot nějak upravit, ale nic nepomohlo.

Rituals

Svíčky Rituals si běžně nekupuji, jsou poměrně drahé. Tuto jsem měla ale v jedné dárkové sadě, takže jsem z ní měla samozřejmě radost. Ritual of Hammam je taková až unisexová vůně, hodně svěží, s lehkým nádechem koření. Po zapálení je cítit spíše decentně, ale cítit je. Je hodně malá, takže jsem ji vypálila docela rychle.

Největším oblíbencem je nepřekvapivě Angel Wings, bohužel průšvih představuje krásná Citronová tráva. Dost mě to mrzí, ta svíčka se mi v mnoha ohledech hodně líbila. Jakým vůním dáváte přednost vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Vypáleno: červenec 2023

 1. Helena

  Hani, jak už jsem mockrát psala, s vůně musím opatrně. Teď po domě suším svazky sklizené levandule, tak už to s jinými vůněmi nekombinuji, večer se krásně rozvoní. Zrovna pálím celkem letitou bílou svíčku z Manufatury, ani nevím, jestli ještě svíčky prodávají. Kvalitní vosk i knot, hoří vzorně :o)
  Měj příjemný den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem asi nikdy svíčku z Manufaktury neměla, ale mohla by být taky moc pěkná, mají povedené parfemace.

 2. Stáňa

  Já mám u svíček ráda taky vůni bavlny a  vypraného prádla, u olejíčků je mým favoritem listea cubeba. Ale mám ráda i eukalyp a v zimním období i jablka se skořicí a vanilku.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Litsea Cubeba je také moje oblíbená parfemace u olejíčku. Zkoušela jsem i jiné, ale vždy se k ní vracím.

 3. Lucie

  Ahoj, znám jen Angel Wings, svíčky z Pepca nekupuji pro provonění, ale spíš jen pro atmosféru. Jinak mám ráda květinové vůně a v zimě pak takové ty různé jedlé, s vůní cukroví, vanilky, čokolády, případně vánoční.

 4. Lucia

  Ja milujem sviečky s vôňou vanilky, kokosu, čokolády a škorice. Nepohrdnem ani ovocnými vôňami. Naopak, „čisté“ vône vôbec nevyhľadávam.

 5. Sabina

  Ahoj Haničko, já mám ráda většinou teplé vůně mnohdy by se dalo říct i jídelní – vanilka, jablko & skořice, kokos. Ale ani to není tak o parfemaci jako o tom aby svíčka vynikla a současně to nebyl žádný bolehlav, u těch teplých kořeněných vůní to může být problém mnohdy jsou vůně buď nepostřehnutelné a nebo naopak příliš hutné.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   bolehlavy, to je hrůza… Jídelní a kořeněné vůně úplně nevyhledávám, docela mi vadí skořice, která tam bývá často. V pohodě je třeba čokoláda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *