Vášeň ve znamení módy

Krásný den,

v květnu se mi dostali do ruky hned tři knihy od americké autorky Kendall Ryanové, které vyšly v nakladatelství Cosmpolis Dostala jsem je k recenzi a na jejich čtení jsem se vrhla uprostřed maturit:-) Trilogie obsahuje knihy Elegantní hřích, Turbulence touhyVšechno, nebo nic.

Jak jste již mohli zaznamenat, jsem dost nadšenou čtenářkou erotických romancí (a celkově všech romancí), a přesto jsem dosud tuto autorku neznala. Na první pohled mě zaujal obal knih, který je docela jednoduchý. Z černého pozadí vystupují lehce erotické fotografie, které ale nejsou nijak vulgární.

Elegantní hřích

V prvním dílu se seznamujeme se sympatickou a chytrou Emmy Clarkovou, která získala práci snů v reklamní agentuře. Její šéfka Fiona je ale mrcha s velkým M. Emmy se ale nebojí, tvrdě dře a dostane se s Fionou na dny módy do Paříže. A právě tam rozehrává hru s NÍM….

Ben, špičkový model a hlavní artikl Fioniny agentury, má už leccos za sebou, je zkušený, bohatý, ale také lehce znuděný. Emmy potkal ještě před odletem do Francie, ale nebylo to zrovna setkání snů (tedy aspoň pro Emmy, Ben se docela bavil…).

Nikdy bych si to nemyslela, ale francouzská část knihy mě opravdu baví. Laškování mezi Emmy a Benem je vtipné, má jiskru (nejlepší jsou ty maily) a krásně se tam stupňuje přitažlivost mezi hlavními hrdiny. Jenže je tu ještě Fiona… Fiona je fakt potvora, ničeho se neštítí a jejich vztahu dává pořádně zabrat. Zvládne to Ben s Emmy?

Turbulence touhy

Dobře, zvládli to a vypadá to, že se blýská na lepší časy… Druhý díl navazuje přímo na ten předešlý a už se ocitáme zpět v USA. Vše vypadá velmi nadějně, ale vyjde najevo, že Fiona je těhotná a otcem by mohl být i Ben. To je rána i pro Emmy, která si do té doby uměla udržet celkem optimistický nadhled. Také se více otevírá Ben a my získáváme další odpovědi na jeho tajemství. Ne všechna jsou ale veselá…

Jestli vám ještě v prvním díle nepřišla Emmy úplně jiná než Ben, tak v druhém tento kontrast nemůžete minout. Ben se více otevře, vypráví o své matce (modelka) a minulosti (nic úžasného). Emmy ho pro změnu přivede do svého světa, do obyčejného amerického maloměsta, kde se svojí rodinou vyrůstala v karavanu. Ačkoliv to na první pohled vypadá, že by měl člověk litovat spíše Emmy, protože je z chudé rodiny, tak mám neodbytný pocit, že její dětství bylo mnohem šťastnější než Benovo.

Druhý díl přirozeně reflektuje vývoj partnerského vztahu, ukazuje všechny jeho klady i zápory. Moc se mi líbila ta část knihy, která nám představila i Emmyinu rodinu (tatínek je fakt svéráz:-). To, co mám u vícedílných sérií ráda, zajímavé vedlejší postavy, se naštěstí objevuje i tady. Braydon, Model a Benův dobrý přítel, a Ellie, nejlepší kamarádka a spolubydlící Emmy, sice představují jen malinkou část příběhu, ale jejich setkání je nezapomenutelné🙂

Všechno, nebo nic

Doufala jsem, že třetí díl bude věnovaný vedlejším postavám z Turbulence touhy, a mé přání bylo vyslyšeno. Místo toho, aby autorka plytce natahovala sérii třetím dílem o Benovi a Emmy, přináší nám příběh jejich přátel.

Braydon je fakt sekáč, model stejně jako Ben, i když mnohem více fotí pro katalogy a spíše jen v USA. Ellie je bioložka (panebože, žena může mít mozek a být zároveň sexy!!!) a má pěkně prořízlou pusu. Od prvního setkání to mezi nimi jiskří, a ačkoliv se Braydon fakt snaží dostat Ellie do kalhotek,  ona statečně vzdoruje. Nakonec ale jejich vztah přeroste přátelství s výhodami. Bude z toho nakonec něco více?

Nikdy bych to nečekala, ale asi se mi nejvíce líbil právě ten třetí díl. Většinou bývá v sérii nejsilnější ten první, další už jsou spíše nastavované (tedy pokud vám celý příběh nevyvrcholí právě až v tom třetím, jako třeba u Pána prstenů).

Celkově jsem s trilogií moc spokojená, prostředí vysoké módy je zase něco nového. Když jsem si četla anotaci, tak jsem si vzpomněla na film Ďábel nosí Pradu, ale ta podobnost je celkem minimální. V anotaci knih je to uvedené jako erotická trilogie. Je fakt, že sexu je tu dost, ale jsem ráda, že to není jen o něm… Autorka píše jednoduše, takže se knihy dobře čtou, děj rychle ubíhá. Určitě budete fandit hlavním hrdinům, kteří jsou sympatičtí, budete fakt nesnášet Fionu (která má překvapivě i lidskou stránku – touhu po miminku). Hodně oceňuji, že v posledním díle se dostali do popředí hrdinové v pozadí z první a druhé knihy. Celkově bych dala knize 9 bodů z 10.

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si můžete také Elegantní hřích, Turbulenci touhyVšechno, nebo nic koupit.

Zajímalo by mě, jestli znáte tuto autorku a zda vás baví erotické romance. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *