Vánoce 2021| Knihy

Krásný den,

asi jste už pochopili, že moje rodina je posedlá knihami. Na Vánoce hrají knižní dárky prim, takže i moje kupička stoí za samostatný článek. Mám tu opravdu pořádný mix a klasických románů je tu vlastně docela málo:-)

knihy v němčině

Když jsem vybalila dva atlasy, které jsou v němčině, tak jsem tedy poněkud nadzvedla obočí. Táta ale oznámil, že nový atlas jsem už dlouho nedostala a že si aspoň procvičím němčinu. Ne že by neměl pravdu, ale tedy jako čtení před spaním to fakt není:-D Novinkami tedy jsou Grosser WeltatlasNeuer Illustrierter Atlas der Welt.

romány

Klasickou beletrii zde zastupují pouze tři knihy. První z nich je historická romance, která je třetím dílem ze série o nevěstách. Jmenuje se Nevěsta, která se nevzdala a napsala ji Janna MacGregorová. Velkým tlusťochem je nový přírůstek do mé fantasy knihovničky od Andrzeje Sapkowského. Jmenuje se Narrenturm, odehrává se v husitských Čechách a podle všeho by to měl být první díl trilogie. Nakonec tu mám moji oblíbenou britskou autorku detektivek Sharon J. Bolton a její novinku Prasklina.

o britské královské rodině

Asi víte, že britská královská rodina je taková moje guilty pleasure, a tak jsem si nemohla nechat ujít knižní novinky, které o ní v posledních měsících vyšly. Budoucí královna od Flory Hardingové je příběhem Alžběty a prince Philipa. Jennifer Robson napsala Šaty pro královnu a je to publikace o svatbě královny Alžběty. Poslední kniha je hodně aktuální – William a Harry: bitva bratrů od Roberta Laceyho mapuje aktuální problémy v královské rodině.

odborná literatura

Šedé eminence v české historii od Richarda Händla by měla představit významné okamžiky z českých dějin. Abych se prý více vzdělala v antické literatuře, dostala jsem i Dějiny římské literatury od G. B. Conteho, což by měl být profesor literatury na univerzitě v Pise.

Představte si, že mi táta vynadal, že jsem mu nedala dostatečně dlouhý seznam knižních požadavků, a tak pro mě měl málo knih. Přijde vám toto jako málo knih? Dostali jste také nějakou knihu k Vánocům? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

18 thoughts on “Vánoce 2021| Knihy

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, to je pěkný výběr, ačkoliv sice složitější či odborné literatury. Já nedostala letos žádnou knihu, mamka se ptala, ale rovnou jsme jí říkala, že teď na čtení nemám tolika času. Nejvíc mě z tvých dárků zaujaly ty o královské rodině. Měj se fajn!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já mám hodně ráda literaturu faktu, ráda se dozvídám nové věci. Ptala jsem se žáků, jestli také dostali nějaké knihy, a jsem docela nemile překvapená že skoro nikdo nic nedostal. Na knihy o královské rodině se moc těším:-)

 2. Helena

  No, mě to rozhodně málo nepřijde. Knihy od dětství miluji, jen se v poslední době děsím každé nové. Ač máme velké knihovna vlastně v každé místnosti, fakt nejsou nafukovací.
  Haničko, měj pohodový den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to máš pravdu, bohužel ty knihovny zvětšit už nemohu a další do bytu nenarvu…Zatím tu mám nějaké rezervy. V létě jsem udělala velikou probírku historických romancí a dost jsem jich prodala. Aspoň jsem měla penízky na nové nákupy a hlavně mám v pracovně místo:-)

 3. Stáňa

  Hani, já mám sice slabost pro mapy, ale dva atlasy, navíc cizojazyčné by pro mne byly asi taky trochu moc :). Z toho, co jsi dostala, mne zaujala Prasklina a Šedé eminence v české historii. A taky Narrenturm – to tím, že jde o polského autora a příběh souvisí s hustistvím, což je do velké míry speciální česká záležitost.
  Jinak u nás knihy taky na Vánoce nesmí chybět, i když tolik jich u nás pod stromečkem nebylo. Já dostala konkrétně 3, manžel a máma po dvou a syn jednu. A já budu ještě těžit z knih, které dostala máma od mého bráchy a neteře (tuším, že jsou ještě asi 4), stejně jako máma pak z těch mých 🙂
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já se těším na všechny knihy, jen nevím, kdy se k nim dostanu. Za prosinec mám hodně dobré skóre, ale leden bude pracovně fakt náročný. Teď čtu jedno fantasy, které mi půjčila moje žákyně, baví mě hodně, je povedené, ale čtu ho už asi týden a jsem teprve v půlce. Času je prostě málo…Ty jsi dostala moc pěkné knihy, jdu si rovnou přečíst tvojí recenzi Bryndzy.

 4. bavi-mne-to

  Knihu pod stromečkem mám ráda od dětství. Vánoce byly u nás také plné knih. Zůstalo to ve mně, takže čtu stále a pod stromečkem knížku- letos dvě, vždycky najdu. Manžel je jen takový nárazový čtenář- knihy o sportu ,sportovních ap. je jeho šálek kávy.
  Poslední roky si sama pro sebe knížky nekupuji, protože místa pro ně ubývá. Ale chodím pravidelně do knihovny s papírkem v ruce.
  Tituly, které jsi sem dala, bych klidně přečetla všechny.
  Měj se hezky!
  Hanka

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   a tím místem je to náročné, už jsem se naučila posílat některé knihy dál. Taky chodím do knihovny, hlavně pro knihy, které vím, že budu číst jen jednou, např. detektivky. Naše knihovna je skvěle zásobená a paní knihovnice jsou moc milé. Mám to tam fakt ráda, vždy jsem měla.

 5. Lucie

  Ahoj, letos jsem nedostala žádnou knihu, ale nadělím si je sama, dostala jsem poukázku:-) Jinak, tohle mi jako málo knih nepřijde, nicméně příště bych toho na tvém místě využila a dala taťkovi delší seznam:-)

 6. Siraelxy

  Královskou rodinu mám taky ráda….teď je na Netflixu nový dokument o královských proncích – od Filipa po Harryho.
  A seriál Koruna – to je prostě top.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ten dokument jsem už viděla a je udělaný moc pěkně. Korunu mám ráda a už se moc těším na další řadu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   já jsem z knih taky nadšená a s výběrem jsem moc spokojená. Už se těším, až budu mít více času a budu si je moci v klidu všechny přečíst:-) Já jsem jako dítě taky nedostávala moc hraček, ale knihy vždy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *