Vánoce 2019| Knihy

Krásný den, 

dneska se společně podíváme na knihy, které jsem našla pod stromečkem. U nás jsou knihy hlavní dárek, dáváme si je s rodiči ve velkém množství, takže i skoro všechny mám od nich. Jen jednu jsem dostala od kolegyně Ivanky. Je tedy také pravda, že skoro nikdo nemá odvahu mi knihy nadělit:-) Je to pěkná směsice žánrů, takže asi každý přijde na své:-)

od Ivanky

Od ní jsem dostala román, který se jmenuje Než usneš a napsala ho Linn Ullmannová (dcera herečky Liv Ullmannové a režiséra Ingmara Bergmana). Anotace vypadá zajímavě, protože hlavní hrdinka Karin žije napůl ve svém vysněném světě.

fantasy

I když ho tolik nečtu, rozhodně ho mám ráda a mám doma skromnou sbírku těch nejznámějších autorů. Doplnila jsem ji o novinku od J. R. R: Tolkiena Pád Gondolinu, který přináší příběhy dávnověku. Druhou knihou jsou Snové písně od slavného George R. R. Martina. Je to sbírka jeho kratších prací, která by měl obsahovat i povídky, které dosud v češtině nevyšly.

historické romance

Suzanne Enoch vydala novinku Nezkrotný horal, což by mělo být pokračování románu Ďábel nosí kilt, a já se už moc těším na čtení. Další román tu mám od Stephanie Laurensové a jmenuje se Vynález lorda Randolpha.

detektivky

I v tomto odvětví jdu na jistotu a mám tu oblíbené autory. První z nich je Sharon J. Bolton a její novinka Rakvář. Jedná se o první díl nové série a já se na něj už moc těším. David Lagercrantz vydal Dívku, která musí zemřít. Měl by to být poslední díl série o Lisbeth Salanderové (Milénium 06) a já se už nemůžu dočkat toho, jak to vše skončí.

Nora Roberts – romance z nakladatelství HarperCollins

Během podzimu vyšly hned dva romány této populární americké spisovatelky. Jmenují se Stejně se vrátíš a V pasti lásky. I když knihy z tohoto nakladatelství nemám tak ráda jako ty její další od Alpressu, tak chci mít doma tuto autorku kompletní, a tak si je taky kupuji a čtu je.

klasická literatura

Nejen kvůli práci, ale i pro osobní potěchu tu mám docela slušnou hromádku klasiky. Půjdeme – li chronologicky, nejstarším autem je Aischylos a jeho sebrané tragédie. Středověká poezie je zde zastoupena moc zajímavou publikací Zpěvy sladké Francie. Kromě jednotlivých básní jsou zde i různé písně a vše je doplněné CD příbramské skupiny Chairé. Klasicismus je moje oblíbené literární období a samozřejmě jsem musela mít sbírku sedmi převyprávěných her od největších dramatiků tohoto období – Moliéra, Pierra Corneille a Jeana Racina. Posledním kouskem této skupiny je Píseň o Hiawathovi, jejíž autorem je Henry Wadsworth Longfellow.

o literatuře

To, co se mi hodí nejen do práce, je Česká literatura ve zkratce od Bohumila Svozila. Pojednává o období od 9. století po konec 20. století. S podobnou publikací (od Lehára) jsem spala celou vysokou:-) Zajímavou publikací je rozhodně Atlas literárních míst. Autorkou je Cris F. Oliverová a jsou tu místa z mých oblíbených knih (např. Zeměmoří, Země Nezemě, z Kraje až k Osamělé hoře nebo Bradavice). Podle mě je to skvělá kniha pro všechny milovníky různých knižních světů.

historie

Poslední knihou tohoto článku je objemná publikace Bitvy, které změnily svět. Ta se zabývá všemi velkými bitvami od dávné minulosti až po rok 2000. Myslím si, že až dočtu právě rozečtenou kriminálku, půjdu právě na tuto publikaci.

Děkuji, že jste dočetli až sem:-) Jak vidíte, knižní ježíšek byl opět štědrý. Já se už jen těším na to, co všechno si budu moci přečíst. Jakou knihu jste dostali k Vánocům Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Vánoce 2019| Knihy

 1. Lucie

  Ahoj, tak to je hezká nadílka, hlavně se mi líbí ta různorodost žánrů:) Osobně by se mi nejvíc líbily ty dvě detektivky:) Já jsem od Ježíška dostala knihu Jáma, protože se mi hodně líbil předešlé dílo její autorky. Pak Duch domu Ashburnů a Kaštánek. Jinak všechny tři byly na přání, Ježíšek by si sám netroufl mi koupit knihu, tak jsem ho v tomhle musela nasměrovat:)

  1. ciculka Post author

   Ahoj, děkuji:-) Jámu asi neznám, nebo mi to teď nic neříká. O Duchu domu Ashburnů jsem hodně slyšela, tak pak napiš, jak se ti kniha líbila. Jinak já taky skoro vždy rodičům říkám, co bych chtěla. Málokdo mi koupí jen tak knihu, máme toho doma totiž hodně.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem taky spokojená, u nás prostě knížky vedou:-) Recenze určitě budou, i když jsem zatím přečetla jen jednu:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *