Únor 2024

Krásný den,

zatímco leden byl docela bohatý na různé akce, únor byl hodně poklidný. Většinu času jsem trávila doma nebo v práci, ale rozhodně si to vynahradím v březnu, kdy budu mít dovolenou a čeká mě cesta do Ománu.

Na začátku měsíce jsem byla u kadeřnice, což je takový můj každoměsíční rituál. Už dávno si vlasy nebarvím doma, což je jedině dobře.

lakovací okénko: světlá růžová Yves Rocher, béžová se třpytkami z Avonu, vínová Yves Rocher

Druhý únorový čtvrtek jsme s mamkou vyrazily do kina. Dávaly u nás českou komedii Franta mimozemšťan, což byla taková jednorázová akce. Zasmála jsem se, ale znovu to už vidět nemusím.

V pátek jsme byly s Oldřiškou na večeři v Atollu. Šla s námi i její starší dcerka Anežka, která si vyžádala jako dárek za vysvědčení pizzu s tetou Hankou:-D Užily jsme si to, měla jsem pizzu La Crema a maliny se zmrzlinou. Bylo to výtečné.

Trocha kočičí lásky:-)

V únoru probíhalo mistrovství světa v biatlonu a já jsem věrný divák. Viděla jsem snad všechny závody, poctivě jsem fandila. Sice nebyla medaile, ale jsou moc šikovní. Taky jsem pečlivě testovala různou dekorativní kosmetiku, hlavně při takových běžných pochůzkách…

Nějaká pracovní a jiná selfie

Kolegyně Lenka učí první ročník v oboru Nutriční asistent a dostala jsem od nich jejich panacottu. Ta byla tedy luxusní, leckterá cukrárna by zaplakala.

V polovině měsíce jsme s našima testovali pro mě novou restauraci Drmlovka, která je v jedné vesnici hned za Příbramí. Potřebujeme najít nějaký podnik, kde budeme moci v květnu udělat velikou rodinnou oslavu. Měla jsem polévku, hovězí vývar, a smažený sýr s hranolky. Bylo to dobré, máme tam zatím udělanou rezervaci. Poté jsme se ještě stavili v cukrárně a koupili něco sladkého domů. Já jsem si samozřejmě vybrala jahody se šlehačkou:-)

V neděli se vrátil Martin z hor a udělali jsme si pohodový den. Na obědě jsme byli na Dobříši v restauraci U Tří sedláků. Měla jsem kuřecí kapsu s bramborovou kaší a bylo to dost průměrné s nadprůměrnou cenou. Odtamtud jsme jeli do Prahy, na dezert jsme se stavili v Grossetu, kde jsem měla takový jablečný tataráček s krémem z mascarpone a s jahodami. To bylo skvělé. Odtamtud jsme šli do kina na film Argylle, což bylo skvělé. Ten vám rozhodně mohu doporučit.

Poslední únorový pátek jsme jeli s našima na oběd do Modré kočky, protože mamka měla narozeniny. Měla jsem jako vždy plněnou kuřecí kapsu, to vám opravdu mohu doporučit. I když jsem celý den moc nejedla, půlku oběda musel dorazit taťka.

V sobotu přijel už Martin a užili jsme společně celý den. Večer jsme byli v Atollu. Vyzkoušela jsem na to nový makup z Oriflame a od Sephory. V Atollu zkoušeli couvert, což byly skvělé houstičky s parmazánem. Já jsem měla pizzu a opět maliny a byla jsem spokojená.

V neděli jsem pekla čokoládové muffiny, které se moc povedly. Odpoledne jsem měla ještě hodinu němčiny, ta byla zase docela náročná, ale fakt mě to baví.

Konec týdne se nesl v duchu práce a návštěvy doktora, takže taková klasika. Zároveň jestli čtete tento článek hned v pátek, tak já jsem vyrazila na cesty. Můžete se tedy ve druhé polovině měsíce těšit na nějaké cestovatelské články. Jaký byl vás únor? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Únor 2024

 1. Helena

  Hani, jako každý měsíc, ani v únoru ses opravdu nenudila. Já taky ne – můj únor byl pracovní a okořeněný malou operací. Ale vše je ok, takže v pohodě.
  Měj příjemný pátek. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já článek o únoru rozepsala včera, pokud mi do toho něco nevzleze, tak by měl být večer (nebo spíš v noci ;-)) na blogu (ještě potřebuju nějak seskládat fotky). Měla jsem ho pracovně docela náročný, ale to tak bývá, když si vezmu dovolenou – před ní i po ní pak honím termíny.
  Hezký víkend

 3. Lucie

  Ahoj, tak zase spousta dobrého jídla, jak bývá u těchto článků u tebe zvykem:-) Moc ti to sluší, třeba jak ti perfektně sedne odstín rtěnky s odstínem roláku, tomu říkám cit pro detail:-) Jinak, můj únor byl hodně o práci a doma děláme poslední úpravy před tím, než nás bude víc, takže mi nějak rychle utekl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *