Tipy na seriály z Netflixu

Krásný den,

už na začátku února jsem se rozhodla zaplatit si Netflix, abych se mohla bez problémů dívat na různé filmy a seriály. Nejdřív jsem vyhledávala různé filmy, ale v posledních dnech díky home office ujíždím na seriálech. Ty, které mě zatím nejvíce zaujaly, bych vám zde ráda představila.

Love is blind (Láska je slepá)

Není to klasický seriál, ale americká reality show. Ty já úplně nevyhledávám, ale tuto mi doporučovalo dost lidí, včetně mojí dobré kamarádky Luci. Musím říci, že mě to dost chytlo a bavilo mě to. Celá show vychází z předpokladu, že když se dva lidé budou seznamovat pouze pomocí povídání a neuvidí se u toho, proniknou k sobě mnohem blíže. Zasnoubení je také naslepo a až poté se poprvé ti dva uvidí. Pak spolu tráví čas na luxusní dovolené a nějakou dobu spolu bydlí. Po jednom měsíci od seznámí se koná svatba, kde může samozřejmě někdo z nich říci ne.

Je to nečekaně chytlavé, je dobré se na to dívat ještě s někým, abyste mohli společně probírat jednotlivé postavy a charaktery. Musím říci, že je tam opravdu povedený casting. Z mužů mi byl od začátku nesympatický Carlton a hvězdou mého srdce je jasně vědec Cameron, který mi často připomínal jednoho mého kamaráda. Mark, Damian a Kenny jsou také sympaťáci a klidně bych se od každého z nich nechala pozvat na rande:-) Ženské jsou takové labilně odlišné, však sami uvidíte, až se na to podíváte:-)

Bodyguard

Toto byl první seriál, který jsem zhlédla na Netflixu, a byl skvělý. Je to britská kriminálka, kde je na konci vše úplně jinak. Tady jsou samá superlativa. V čele je velké plus za hlavní roli pro charismatického Richarda Maddena (znáte ho třeba ze Hry o trůny nebo z poslední verze Popelky), který má své vnitřní démony, ale i tak je skvělým policistou a ochráncem. Dostane se na post ochranky britské ministryně vnitra, s jejíž názory zásadně nesouhlasí.

U tohoto seriálu mě chytla hned úvodní sekvence s bombou ve vlaku. Jen tato část je úžasným hereckým, režijním i kamerovým skvostem, který vás naprosto vtáhne. Pak to pokračuje celkem rozumně, ale asi od třetího dílu jde jeden zvrat za druhým a vy vůbec nevíte na čem jste. Je to krátká série, má pouze šest dílů, ale je to tady záruka kvality.

Sexuální výchova

Zůstaneme ještě chvíli v Británii, která se nebála kontroverzního tématu sexu na střední škole. Původní ukázky mě moc nelákaly, ale hned první díl mě chytl a už jsem zhlédla obě řady (naštěstí nejsou moc dlouhé, osm dílů jedna řada). Mladík Otis je celkem outsider, ale je takto spokojený. Má homosexuálního nejlepšího kamaráda a jeho matka je sexuální terapeutka. Shodou okolností se dává dohromady s dalším školním vyvrhelcem Maeve a rozjíždějí společně sexuální poradnu pro ostatní spolužáky. Autoři seriálu se nebojí různých témat, takže tu najdete samozřejmě gaye, lesbičky, vozíčkáře, panice, potraty apod. Je tu mnoho dojemných scén, ale rozhodně se zasmějete. I když je seriál ze středoškolského prostředí, tak je podle mě vhodný i pro nás straší:-)

Virgin River

Posledním kouskem dnešního článku je americký počin, který se jmenuje Virgin River. Tento název nese jedno městečko na severu Kalifornie, kam se dostala i naše hlavní hrdinka, zdravotní sestra Mel Monroe. Ta po tragických událostech ve svém životě opouští slunné LA a jde hledat nový začátek do malého městečka plného svérázných obyvatel. Jejím nadřízeným je místní doktor, který ji ale na začátku nechce přijmout, protože si odmítá připustit, že stárne. Na její straně naopak stojí místní poněkud střelená a rozhodně velmi všetečná starostka Hope a barman Jack. Ten si s Mel od začátku hodně rozumí, ale i on má svoji minulost dost pošramocenou. V celém seriálu se objevují různé flashbacky, kde se dozvídáme, co se kdysi stalo.

Tento seriál mě hodně bavil, těším se na další sérii, která snad na podzim bude. Autorkou knižní předlohy je Robyn Carr a já jsem všechny její knihy četla (Městečko Virgin River, Útěk do Virgin River, Šerif z Thunder Pointu, městečko Thunder Point). Píše podobně jako Nora Roberts nebo Sandra Brown, ale bez nadpřirozených záležitostí. I když je tu mnoho vtipných scén, tak je to spíše dramatický seriál. Nečekejte úplně červenou knihovnu, ale taky ne nějaký thriller.

Musím říci, že mě všechny tyto seriály hodně potěšily a bavily, a myslím si, že si zde musí vybrat opravdu každý. Takovým posledním tipem na závěr je samozřejmě můj miláček The Crown (Koruna), který je o britské královské rodině. Znáte tyto seriály? Který vás nejvíce zaujal? A máte nějaký tip pro mě? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *