Tělové mléko a olej Atopiance od Mixy – recenze

Krásný den,

nedávno jsem při velkém nákupu na eshopu notino.cz pořídila hned dva kousky od mé oblíbené značky Mixa. Oba spadají do řady Atopiance, což je série produktů určených pro atopiky. Já jsem rozhodně těžký atopik, takže jsem se na oba kousky moc těšila. Mixa patří mnoho let mezi moje oblíbené značky a všeobecně je hodně chválená.

Čistící a zjemňující olej

Tento olej v plastové lahvičce s pumpičkou, což je balení velmi časté pro tento typ produktu (stejné má třeba Bioderma nebo Ziaja, které běžně používám). Já jsem veliký milovník pumpiček, ale zde je to bída. Pumpička dávkuje neuvěřitelně malé množství oleje, takže to trvá dlouho, než získám dostatek produktu. Nakonec to řeším tak, že to celé odšroubuji a naliji si olej do dlaní. Je to olej, konzistence tomu odpovídá. Nemá parfemaci. Objem lahve je 250 ml. Olej je určen na tělo i vlasy, já jsem ho zkoušela jen na tělo. Mohou ho používat i malé děti.

Samotný olej mi také nevyhovuje. Kdyby to byla jen otázka balení, přežila bych to, ale olej mě na pleti neskutečně pálí, potřebuji ho obrovské množství. Nepění, strašně vysušuje a celkově je mi na atopické kůži nepříjemný. To je tedy docela fail, když se jedná o produkt určený pro atopiky. Zkusím ho každopádně nějak spotřebovat, ale rozhodně s ním spíše plýtvám a už si ho nikdy nekoupím.

Zklidňující tělové mléko pro atopiky

Tělové mléko je také v plastové lahvi s pumpičkou. Zde pumpička funguje perfektně. Dvě pumpnutí mi bohatě stačí na celou ruku včetně dlaně a ramena. Mléko nemá parfemaci, objem lahve je 400 ml. Je určené i pro nejmenší děti, má mít zklidňující účinky, pomáhá proti svědění. Konzistence je středně hutná, rpostě klasické mléko.

Ani zde nejsem tedy vůbec spokojená. Ba naopak, jsem vlastně dost rozčilená. Mléko se sice dobře rozmazává, ale neuvěřitelně špatně se vstřebává. Na pokožce se neustále drolí, i když použiji jen miniaturní množství na velkou plochu. To ale pořád není to nejhorší – mléko mě neuvěřitelně dráždí, strašně se po něm loupu a musím se neustále škrábat. na kůži, která ekzémem není zasažená, jsou jeho hydratační účinky naprosto průměrné, kdejaká Balea za třicet kaček je prostě lepší…

Olej zkusím dopotřebovat, ale rozhodně ho nedoporučuji. Tělové mléko musím vyhodit, protože bych se udrbala k smrti a ekzém roznesla po celém těle. Na to, že se jedná o produkty určené pro citlivou atopickou pokožku, nemohu doporučit ani jeden kousek. Naopak vás před nimi chci varovat. Já jsem se opět pokorně vrátila k Ziaje…

Zkoušeli jste někdy tělovou péči od Mixy? Jak jste s ní byli spokojení? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

12 thoughts on “Tělové mléko a olej Atopiance od Mixy – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahoj Marti,
   já mám moc ráda jejich micelárky, používám je dost často, ale ta tělová péče se fakt nepovedla.

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, já naopak na jejich mléka nedám dopustit. Měla jsem teď podrážděnou pokožku po tom Love beauty and planet a vytáhla jsem Mixu Hyalurogel a hnedka mě to zklidnilo. Osobně vůbec nejraději mám jejich Cica Repair a Atopiance je moje nejméně oblíbená. Atopický ekzém nemám a obecně raději vyhledávám ovoněná mléka. Z pleťovky pak mám ráda tu stejnou micelárku jako ty a nebo ještě dvoufázový odličovač. Špatně mi dělal akorát Hyalurogel pleťový krém, ten se mi drolil.

 2. Stáňa

  Hani, já od Mixy možná kdysi měla jejich micelárku, ale úplně jistá si nejsem. Určitě jsem neměla nic z této řady – sice jsem alergik, ale naštěstí nemám ekzém (je trochu, když to přeženu s čokoládou), takže produkty pro atopiky nevyhledávám. A špatně vstřebávájící se tělová mléka (i jiná mazadla) mi hrozně vadí, takže chápu, že tě mléko štvalo.
  Hzeký den

 3. Lucie

  Ahoj, od Mixy jsou tělovou péči nezkoušela, jen pleťovou, nemůžu říct, že bych byla nespokojená, nicméně, jak o sobě Mixa tvrdí, že je odborníkem na citlivou pleť, tak to bych tedy neřekla. A tohle už je totální průšvih, když produkty určené pro citlivou, atopickou pokožku jsou takovéhle šmejdy..

 4. Erika

  Milá Hani, tak tedy velké zklamání, koukám. To mě mrzí, snad ti produkty neudělaly na pokožce nějakou neplechu. Připomnělo mi to krém na ruce pro atopiky od Ziaji, které doporučuješ. ☺♥
  Měj krásný den a snad je již lépe. 👍😇

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   vlastně mě hodně potrápily, mléko ani dodělávat nebudu, to bych se uškrábala k smrti. Ziaju si jdu rovnou objednat, mají akci na 30% slevu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *