Srpen 2022

Krásný den,

srpen v mém podání byl hodně pohodový. Měla jsem kromě posledního týdne dovolenou, byla jsem doma, přečetla jsem spoustu knih, sešla se s přáteli, malinko jsem uklízela, vůbec jsem se nemalovala. Prostě pohoda. Fotek mám minimálně, žádná akce, jen klídek:-D

Kočičí láska

Moje oblíbená snídaně v létě – müsli nebo granola, bílý jogurt a čerstvé ovoce. Na Rohlíku jsem si koupila sladké maliny, ty teda byly:-D

Udělala jsem si radost květinami, vždy nějaké doma mám. Mečíky miluji, jejich sezona je velmi krátká, ale vždy si ji užiji.

V srpnu jsem slavila svátek. Přijela kamarádka Terka, byly jsme v Atollu, kde mají tu nejlepší pizzu v Příbrami. Samozřejmě jsem si dala La Cremu, ta je tak moc dobrá! Bylo děsné vedro, takže pak jsme si daly ještě kopečkovou zmrzlinu v cukrárně Hájek & Hájková. Měla jsem příchuť mimoně a bylo to dost průměrné.

V Příbrami byla akce Ochutnej Evropu, tak jsem se tam musela stavit. S mamkou jsme vyzkoušely belgické hranolky (byly ok), francouzské makronky (luxus) a nějaké pečivo z Řecka (já měla jen sladký bochánek s pomerančem a medem a ten byl moc dobrý). Tátovi jsme domů koupily ještě plněnou palačinku se šunkou a sýrem a dost si ji pochvaloval. Akce byla taková slabší z hlediska organizace, ale jsem ráda, že se něco děje:-)

Původně jsem si naplánovala generální úklid. To jsem tedy naprosto nezvládla. Trochu jsem srovnala povrch jedné komody a uklízela jsem v ložnici. Mě ten úklid prostě nebere.

Celý srpen jsem doučovala jednoho hocha kvůli reparátu. Jeho maminka mi poslala tašku s kočičím mlsáním. Nechala jsem ji chvilku bez dozoru v obýváku a šelmy hned pochopily, pro koho je to určené. Rozkousaný tyrkysový obal jsem nacházela všude po bytě ještě asi týden (nemluvě o tom, že ho Frankie i vyblil).

Opět jsem nám objednala od jedné paní domácí chodské koláče a krabičku se svatebními koláčky. Jako vždy to bylo luxusní.

Lakovací okénko: sytě růžová od Yves Rocher, světlá růžová s fialkovým nádechem z Avonu, béžový se třpytkami z Gabrielly Salvete

Sešla jsem se o s kolegyněmi a byly jsme opět v Atollu (je to opravdu skvělá restaurace:-D). Slavily jsme můj svátek a já jsem ještě holkám přála k jejich jmeninám a narozeninám. Měla jsem skvělou smaženou kuřecí kapsu se šunkou a modrým sýrem, k tomu jsem si dala hranolky. Dostala jsem hromadu úžasných dárků, úplně jsem z toho byla dojatá. Po jídle jsme si zajely ještě do Café Smoo, kde měli můj milovaný punčák.

Opět jsme s rodiči vyvedli babičku do restaurace, která je ve stejné budově jako její domov seniorů. Jmenuje se Maják, vaří tam dobře, mají nízké ceny a obrovské porce. Měla jsem smažený hermelín, což jsem nejedla už hodně dlouho. K tomu bylo úplně šílené množství hranolků. Zlákal mě dezert, protože byla rakvička se šlehačkou. Já mám pro ně fakt slabost:-D

Shakespeare je samozřejmě můj miláček a rád se mazlí:-)

Svátek jsme slavily i s mojí kamarádkou Oli, která je nyní i mojí kolegyní, což je super. Je to fakt trapné, ale opět jsme byly v Atollu. Dostala jsem nádherné náušnice, velikou krabici pralinek a obrovskou čokoládovou kočku z místní pralinkárny. Dala jsem si mé oblíbené řízečky z vepřové panenky v parmazánové strouhance a bramborovou kaši. bylo to luxusní, snědla jsem asi polovinu, zbytek jsem si nechala zabalit.

Nějaké to domácí pečení musí být:-D Recepty budou v průběhu září, máte se na co těšit:-)

První den po letní dovolené v práci:-D Je to zase bláznivý mumraj, většinu času sedím u počítače a hraji si na úředníka. Už se těším, až budu zase normálně učit.

Frankie má ty nejlepší spací polohy. Takto mi dělal společnost celý večer, když jsem pracovala na nových přípravách:-D

Ve středu jsem byla po práci u kadeřnice, mám nový přeliv, melíry jsme tentokrát nedělaly. Odpoledne jsem spíše odpočívala a podívala jsem se na voyo na nový díl Pana profesora, abych se dobře naladila na první školní den:-D

Jaký srpen jste měli vy? Máte také nějaké oblíbené restaurace, kam často chodíte? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Srpen 2022

 1. Helena

  Hani, učitel nabrat síly potřebuje, odpočívat se musí! Já měla srpen hodně pracovní, ale ještě mě čeká dovolená – hurá! A oblíbené podniky mám, to je jasné a nejen u nás :o)
  Dnes vykroč pravou!
  Pa, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to máš pravdu, odpočívat se musí:-) Už jsem v pracovním procesu a zase jsem utopená v papírech. Už se těším na normální výuku:-)

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, pro mě byl srpen docela emoční horská dráha, už na sobě začínám cítit, že potřebuju pauzu a to už následující měsíce mám taky plné k prasknutí. Občas je to frustrující…Oblíbené restaurace určitě mám a jako top top bych asi zmínila Restauraci na Staré Poště v Přelouči nebo Pivovarskou restauraci v Čáslav.

 3. Stáňa

  Hani, teda ten hermelín – to je normálně porce pro dva :D. Jedna z našich oblíbených restaurací taky vaří takhle obrovské porce, takže odtud odcházíme obvykle s krabičkami ;-).
  Taky jsem měla srpen bez akcí, jen jsem si k jednomu víkendu přidala den dovolené. Ale jinak jsem chodila do práce. Ale nějaká dovolená mne ještě čeká, tak se mám v září nač těšit.
  Hezký den a doufám, že se začátek školního roku povedl 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   toho hermelínu bylo fakt strašně moc. Táta to měl pak ještě k obědu a k večeři. To máš super, že bude ještě podzimní dovolená. Určitě budou zase články, už se moc těším.

 4. Lucie

  Ahoj, opět moc sluší, máš opravdu šikovnou kadeřnici. Z těch fotek dobrot mám hlad, vypadají výborně:-) A co se týče úklidu, taky mám v plánu takový ten opravdu s průvanem, kdy vyhodím plno věcí, protože zjišťuji, že už mi všechny ty (ne)potřebné krámy začínají přerůstat přes hlavu, ale pořád se k tomu ne a ne dostat, snad to ještě do zimy stihnu, čekám na nějaký upršený víkend.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky moc, je fat šikovná, jsem s ní moc spokojená. Já bych taky chtěla udělat velký průvan, potřebuji toho dost protřídit. Uvidíme, jak to stihnu.

 5. WantbefitM

  Srpen jsi teda měla dost nabitý 🙂 Já mám zase ráda, když je doma hezky uklizeno.. 😀 A často to před vším upřednostňuju. Mám ráda ten pocit, když je doma uklizeno a čisto 😀 Moje nejoblíbenější restaurace je asi BBQ Smoke House, kde dělají super americké dobroty. Je u Vysokého Mýta, pro nás trochu zajížďka, ale jezdíme tam hlavně oslavovat 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já to mám taky ráda, určitě mám doma čisto, ale někdy mě zahltí papíry a různé serepetičky:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *