Srpen 2021

Krásný den,

zase je za námi další měsíc, nějak to letí. V létě jsem měla samozřejmě povinnou dovolenou a to mám pocit, že ten čas běží ještě rychleji, než když jsem v práci. Pro mě to byl hodně pohodový měsíc plný knih, odpočinku, filmů, výletů a dobrého jídla. Něco málo jsem zvládla nafotit, tak se na to společně mrkneme:-D

lakovací okénko – sytě růžová Yves Rocher, nude béžová Catrice, červená Enii, třpytivá Gabriella Salvete

Kočičí spolupráce

Vítání paničky

S kamarádkou Oldřiškou jsme vyrazily na večeři do Atolla, to je naše oblíbená restaurace. Většinou si tam dávám pizzu, ale tentokrát jsem udělala výjimku a měla jsem kuřecí burger s čedarem a hranolky. Bylo to výborné!

V Lidlu jsem objevila tuto čokoládu a chutná úplně stejně jako Kinder čokoládka, kterou miluji. Jen je ale o dost levnější:-D

Jedno srpnové pondělí mě čekal veliký šok. Zavolala mi nějaká kurýrka, že mi něco veze. Když jsem sešla dolů, čekala tam na mě paní s krásnou kyticí fialkových pivoněk a nádherným vzkazem. Představte si, že moje úžasná kamarádka Luci mě touto kyticí požádala o to, abych ji na svatbě dělala svědkyni. Nejenže jsem z toho měla obrovskou radost, ale taky mě to dost dojalo:-) Svatba bude za rok na podzim, ale už nyní je to samozřejmě veliké téma k diskusi:-)

Jedním z velkých úkolů v srpnu byl úklid a protřídění knihovny v pracovně. Mám tam především romance a odbornou literaturu k češtině. Té se tedy probírka netýkala, je to moje práce, ale u romancí jsem velmi tvrdě třídila a dala jsem k prodeji cca 300 knih. Kdybyste náhodou někdo něco chtěl, najdete je zde.

Dost knih se už i prodalo, takže jsem pořád běhala do zásilkovny a na poštu…

Dělali mi taky revizi oken a nová těsnění, takže jsem zase musela stěhovat celý byt od oken. Nejhorší je samozřejmě demolice kosmetického koutku, takže tady vidíte nějaké mé zásoby:-D

Od Oli jsem dostala k svátku tohoto úžasného čokoládového slona. Byl moc dobrý…

Mamka dělala puding a mně se povedlo ulovit taky jednu misku a sníst ji. Máte rádi pudingy? Dáváte do něj také slepované piškoty?

Na blogu byla i veliká kosmetická soutěž, jsem moc ráda, že jste se zapojili(y):-D

Ve svém volnu jsem absolvovala další zajímavý webinář o jazykových korpusech. Dost mě to zaujalo, ráda bych nějaké poznatky zapojila do své výuky, tak uvidíme.

Byli jsme na rodinné návštěvě Hradce, kde jsme se zase viděli s tetou a Luckou. Taky byl doma už strejda, který musel v červenci na velmi vážnou operaci.

Po cestě domů jsme se stavili v Kolíně, o čemž jsem vám už sepsala celý článek. Dala jsem si zde skvělý retro pohár a taky dvě perfektní citronády.

Začala jsem hodně důkladně testovat paletku Naked Wild West od Urban Decay. Recenze na blogu byla nedávno.

Můj svátek jsme s rodiči oslavili v restauraci Nový Rybník nedaleko Příbrami. Je to moc pěkný areál se skvělou restaurací. Dala jsem si svíčkou s luxusními karlovarskými knedlíky a pak jako dezert čokoládovou pěnu s ovocem. Vše bylo výtečné a já byla totálně přejedená, a to velkou část svíčkové snědla mamka:-D

Šelmy:-D

Další na seznamu třídění byla velká šatní skříň. Zvládla jsem projít všechno kromě svetrů (ty v plánu nebyly, tak je to ok). Vytřídila jsem i kabelka a nějak naivně jsem si myslela, že když jsem naplnila tři veliké pytle na odpadky kabelkami, že mi to doma trochu uvolní prostor. Kdepak, pořád mám tři velké krabice Ikea plné kabelek. Jinak ty pytle si odnesla kolegyně, která se podělila s dalšími známými. Jsem děsný sysel, měla jsem doma kabelky ještě ze základky…

Přišla nová Marianne a v ní byly už kupony na Dny Marianne. Přijde mi to letos takové slabší, ale mám nějaké nákupní plány, tak uvidíme. Je to zrovna o víkendu, který se mi úplně nehodí, ale ráda bych do Prahy jela…

Výlet do západních Čech

Po cestě na němčinu jsem brutálně zmokla. Ale fakt neuvěřitelně. Každopádně mohu konstatovat, že voděodolné linky jsou opravdu voděodolné. Ty jediné na očích fakt zůstaly:-D

Protřídila jsem i rtěnky. Toto mi zůstalo…

Samozřejmě jsem byla i u kadeřnice. Zase jsme to sjednotily přelivem a lehce prosvětlily v horních partiích. Musím říci, že si ty světlé vlasy opravu užívám. Taky jsem s nimi momentálně více spokojená a tolik mě netrápí.

První den v práci po dovolené… Pozvala jsem kolegyně Martinku a Ivanku na oběd, protože jsem měla svátek. Byly jsme v Atollu, kde jsem si tentokrát dala sýrovou pizzu. Byla skvělá.

Další den jsem do práce sjednotila šaty ke rtěnce. To i barva vlasů dost zaujalo kolegy, je vidět, že jsme se dlouho neviděli:-)

V květinářství jsem si nechala uvázat nádhernou kytici, kde jsou mečíky a eustomy. Miluji květiny, ráda si je kupuji.

Frankie

S Oli jsme byly na další večeři, tentokrát v restauraci Plzeňka Zlatý soudek. Dala jsem si docela dost průměrný řízek a hodně dobrý cheesecake. Po cestě domů bylo nádherně osvětlené náměstí a kostel.

Naši mi z dovolené na Mallorce přivezli krabici sušenek Oreo. Než jsem ji stihla vyfotit, tak jsem tak trochu snědla jeden balíček:-D

Užila jsem si i speciální samozahřívací masku na oči. Tak důkladně jsem relaxovala, že jsem na hodinu usnula na gauči:-)

Taky přijela na návštěvu Terka. Byly jsme opět v Atollu na pizze a dostala jsem od ní krásné dárečky (původně tam byla ještě čokoláda, ale tu jsem nějak snědla dřív, než jsem ji stihla vyfotit:-D).

Poslední srpnovou neděli jsem pekla dvojctihodné koláčky s tvarohem a povidly. Fakt se povedly, můžete se těšit na recept na blogu. A aby toho nebylo málo, udělala jsem s mamkou i domácí kečup:-)

V pondělí slavil můj skvělý kolega Milan narozeniny, takže jsem mu připravila jedlý dárek, co jsem vyráběla doma s mamkou – meruňkovou a rybízovou marmeládu, nakládanou zeleninu, pickles, švestkové čatní, rýmovník, domácí kečup apod.

Večer jsem vyrazila s mamkou do kina, byly jsme na filmu Prvok, šampon, tečka a Karel (možná jsem ten název popletla). Přiznám se, že se mi moc nechtělo, ale nakonec to bylo skvělé. Měla jsem mít odpoledne ještě němčinu, ale to jsem musela zrušit.

naše tak trochu retro kino

Od kolegyně Jany jsem dostala ještě opožděný dárek k narozeninám a k svátku – skvělé sýrové tyčinky a zdravé ovesné sušenky s čokoládou. V tašce byla ještě meruňková marmeláda:-)

Poslední srpnový den bylo v práci po práci (krásná formulace, že?:-) posezení. Naše úžasné paní kuchařky nám připravily skvělý oběd.

Právě nyní je jedenáct večer, poslední srpnový den. Kromě dodělání tohoto článku jsem už v myšlenkách u zítřejšího dne. Těším se na své žáky:-) Jak jste si užili srpen vy? Zavařujete doma? Jaká byla vaše svatba nebo jakou byste ji chtěli mít? Hodila by se mi nějaká inspirace na rozlučku a na takové ty svatební hry apod. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

18 thoughts on “Srpen 2021

 1. bavi-mne-to

  Prohlédla i přečetla jsem si celý souhrn Tvého srpnu.
  Měla jsi ho tedy Ok. Od všeho něco. Nezahálela jsi.
  Do nového školního roku Ti přeji hodně zdaru !
  Měj se hezky!
  Hanka

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, teda Frankie je opravdu sympaťák od pohledu. Prvoka mám taky v plánu vidět, ale obávám se, že ho v kině opět nestihnu stejně jako Black Widow. Ty světlé vlasy ti moc sluší, tak snad vydrží dýl než letošní léto. Letos přichází podzim opravdu brzy, tak snad nás nečeká další tuhá zima. Jo vázání květin mě baví pozorovat, ale popravdě jsem kytici v květinářství kupovala snad jenom dvakrát, jinak teď beru vždycky v Kauflandu – za docela dobrý peníze jsou to fakt pěkný kytky. Jinak ti přeji úspěšný školní rok <3

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   Frankie je miláček (Shake a Líza samozřejmě taky:-). Black Widow jsem už taky viděla a líbila se mi. Já vůbec nemám problém s tím, že se ochladilo, nesnáším horko. Dokonce mám ráda i déšť, ale to nesmím moc říkat nahlas:-D V kauflandu nebo v Lidlu taky kupuji kytky nejčastěji, ale občas zajdu i do klasického květinářství, kde to vyjde tedy na více peněz, ale zase to mám podle sebe.

 3. Stáňa

  Hani, obdivuji jak množství fotek, co jsi nafotila. Já jsem v tomhle děsný sklerotik, takže budu zase bojovat s tím, jestli jich do článku najdu 25, abych z nich vytvořila úvodní kostku :o). Třeba zrovna srpen byl bohatý na posezení v hospůdkách a mám z toho tuším asi 3 nebo 4 fotky (a to jsem dvakrát byli se synem, jednou jsem byla sama a dvakrát s mámou na obědě, dvakrát s kamarády na večeři a s manželem na večeři a na výletě palačince)
  A  pak taky to, že jsi protřídila oblečení, knížky i kosmetiku. Pořád se odhodlávám se do toho pustit, ale nakonec vždycky podlehnu „lenoře“. Jen jsem kvůli DM boxu malinko porovnala krabice s kosmetikou, ale chce to tam nějaký větší zásah.
  Zavařovali jsme pilně taky (na to kupodivu nějakou fotodokumentaci výsledků mám :o)).
  Přeju klidný školní rok, co dneska začal – ať je pokud možno bez distanční výuky 😉

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já mám s těmi fotkami taky problém. Za to třídění jsem na sebe taky hrdá, hlavně u těch kabelek. Fakt jsem našla archivní kousky z doby, kdy mi bylo třeba 15 let…

 4. Lucie

  Ahoj, máš opravdu šikovnou kadeřnici, ty prosvětlené vlasy ti moc sluší a omlazují tě, fakt kočka:-) Jinak tedy musím smeknout před tvou knihovnou, já se považuji za docela velkého knihomola a mám jen několik poliček. Ale dost knížek si půjčujeme mezi sebou s kamarádkami, případně chodím do knihovny. A tvůj kosmetický koutek, i v tom rozebraném stavu je úžasný, přála bych si, abys o něm někdy udělala detailnější fotočlánek.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky moc. Vůbec jsem to nečekala, ale nové vlasy slaví veliký úspěch. Ve škole mi to pochválilo mnoho žáků. Já mám doma přes tři tisíce knih, jsem fakt maximalista… O tom kosmetickém koutku budu přemýšlet, jak bych to uchopila, principiálně je to ale skvělý nápad:-)

 5. WantbefitM

  Ta kytice od kamarádky je opravdu úžasná 🙂 Věřím, že to udělalo velikou radost 🙂 Já zatím jen dělala domácí jablečnou přesnídávku 🙂 Kečup jsem zkoušela jen jednou a byla to hrozná drbárna… Ale třeba to za pár let zase znovu zkusím 😀 Srpen jsi měla velmi pestrý, určitě jsi neměla vůbec čas se nudit 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem na domácí kečup docela zvyklá. Když jsem byla malá, jiný jsem neznala, mamka vždy zavařovala. Je to úplně jiná chuť.

 6. Helena

  Hani, mám pocit, že si měla nějaký delší srpen než já :o)
  Ty pivoňky, to je tedy skvělý způsob, jak požádat – to se těžko odmítá (a asi ani nechceš).
  Určitě si užijete rozlučku i svatbu samotnou.
  Přeji pohodový vstup do nového školního roku!
  Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to fakt ne, mám pocit, že neuvěřitelně utekl, zmizela snad půlka dnů a ani jsem nemrkla. Luci mě tou žádostí hodně dojala a moc si toho vážím.

 7. Babilenka

  Hani, měla jsi ten srpen teda pestrý. K Tvým otázkám – srpen jsem si užila, a užívám si i teď, píšu Ti komentář z dovolené od moře v Bulharsku. Doma zavařuju – dělala jsem jahodovou, meruňkovou a rybízovou marmeládu, domácí vegetu, nakládala zeleninu, dělala sirupy z bylin,pečené čaje, sušila bylinky… Svatby jsem měla dvě, jednu velkou, druhou komorní a obě byly hezké. Ahoj Lenka
  http://www.babilenka.cz

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   to je skvělé, že jsi na dovolené. Člověk si potřebuje od všeho odpočinout. My jsme doma taky hodně zavařovali, dokonce jsem si o tom i něco připravila.

 8. Siraelxy

  V červnu se mi oženil syn, takže ti dám tip na nejoblíbenější “atrakci” svatby
  – byl to fotokoutek. Slečna k němu měla milion doplňků – srandovni brýle, klobouky, nápisy….fotky ihned vyjely z PC, každému kolik chtěl a venku byla kniha pro novomanžele, do které jsme fotku nálepili, něco k ni připsali a novomanželé to budou mít jako vzpomínkovou knihu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   fotokoutek jsem taky navrhovala a myslím si, že ho snoubenci budou chtít. Svatba bude na takové vyhlídce v Beskydech, to bude určitě skvělé. Tu knihu mám taky v hlavě, přijde mi to jako hezký nápad. Díky za tipy!

 9. Pavla

  Ahoj Hani,
  odpovím na některé otázky. Srpen byl celkem na nic, tedy hlavně druhá půlka. Starší dcera onemocněla a nakonec měla i antibiotika (zánět průdušek). Mladší to od ní samozřejmě chytla, takže ta má antibiotika teď. Já jsem to odnesla pouze rýmou, ale nějak se jí nemůžu zbavit a pořád mi sedí na dutinách. Takže cca dva týdny jsme byly víceméně doma, až teď zas chodíme ven. A Zuzka jde zítra po měsíci do školky, doufám, že tam chvíli vydrží. Svatba je pro mě aktuální téma, za tři týdny se vdává moje sestra :). Už se moc těším. No a od mé svatby už uplynulo sedm let, ale byla moc hezká, jako nejlepší hra mi utkvěla tato: https://www.vse-o-svatbe.cz/zenich-nevesta/svatebni-hry-kviz-se-zvedanim-bot-pravidla-a-seznam-otazek/

  Takže tak, doufám, že v září budeme zdraví :).

  Měj se moc hezky, Pája

  1. ciculka Post author

   Ahoj Pájo,
   díky moc za inspiraci. O této hře vím, ale na tom odkazu, co jsi poslala, jsou i konkrétní otázky, a to je super. Tuto hru snoubenci chtějí, tak se mi to všechno hodí. Doufám, že ty i tvoje holčičky budou brzy v pořádku. U nás to nějak kosí ve sborovně, tak jsem zvědavá, jak zvládneme následující týden, když bude dalších asi osm učitelů na adaptačním kurzu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *