Sérum na vrásky CareMedica

Krásný den,

CareMedica je certifikovaná značka přírodní kosmetiky, která nabízí produkty s jednoduchým složením plným kvalitních surovin. Jako první jsem začala používat Sérum na vrásky pro omlazení a oživení pleti. Toto sérum obsahuje výtažky z hub reishi a shiitake, které účinně bojují se známkami stárnutí. Ve složení najdete i výtažek z konzistence, jehož úkolem je působit proti volným radikálům. Sérum dále slibuje samé úžasné věci – zlepšení elasticity a textury pleti, projasnění a likvidaci jemných vrásek.

Co se týče obalu, je jednoduchý a plně funkční. Lahvička je skleněná, tmavě hnědá jako správná lékárenská kosmetika. Kapátko funguje velmi dobře, snadno se jím sérum nabírá. Etiketa je je ve stejném minimalistickém duchu, všechny popisky najdete v češtině, což vždy oceňuji (i když se celkem dobře domluvím anglicky a německy, čeština je čeština:-).

Sérum je určeno pro večerní rutinu. Nanáší se na čistou a suchou pleť. Vždy si kápnu podle návodu tři kapky do dlaně, trochu je zahřeji v dlaních a poté aplikuji na obličej. Vždy udělám takovou jednoduchou masáž, což je můj obvyklý způsob nanášení séra. Vyhovuje mi to, mám to osvědčené.

Byla jsem hodně zvědavá, jaká bude parfemaci, když jsou ve složení houby. Nemusíte se ale ničeho bát, já to sérum téměř necítím (a nemám covid, nebojte:-D). Ačkoliv to ve složení není nikde avizované, přijde mi to sérum trochu vazké, jakoby osahovalo nějaký olej. Je to ale moc příjemné, ráda ho nanáším a fakt si to užívám. Občas si ho dám i ráno, prostě se mi líbí ten pocit na pleti:-)

Sérum se vsakuje velmi rychle, nezanechává nějaký mastný nebo nepříjemný film. Momentálně ho používám už téměř čtyř týdny, takže mohu posoudit už nějaké účinky. Rozhodně je pleť viditelně hezká. Opravdu se mi líbí stav mojí nenalíčené pokožky, to vždy nebývalo:-) je hezky hladká, jasná a  zpozorovala jsem i mírné vylepšení nějakých vrásek. Nejvíce je to vidět u tzv. nosoretních rýh. Já je nikdy moc výrazné neměla, ale leden byl hodně náročný, byla jsem dost unavená z práce a z toho šíleného sezení u počítače. Všimla jsem si, že se mi rýhy začaly objevovat a taky takové jemné vrásky u levého koutku úst. To mě trochu vyděsilo. Snažím se tedy v mojí každodenní rutině na tato místa zaměřit. nyní v druhé polovině března bych řekla, že na jedné straně už rýhu nemám, nalevo je ještě při podrobném zkoumání nějaký náznak ještě vidím. Každopádně je to výrazné zlepšení. Také jsem zaregistrovala, že se mi zlepšuje stav jizviček po akné. Myslím, že na fotce je krásně vidět, že ta místa se už zahojila a postupně světlají.

Celkově jsem se sérem hodně spokojená, protože opravdu dělá to, co slibuje, a na pleti je moc příjemné. Seženete ho zde.

Používáte pleťová séra? Jak vás zaujalo toto? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Sérum na vrásky CareMedica

 1. Lucie

  Ahoj, tohle sérum a ani značku neznám, ale co hodně řeším jsou jak jizvičky po akné, taky první jemné vrásky, ještě nijak nepoutají pozornost, ale já o nich vím a vadí mi, tak bych rozhodně využila.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   jizvičky po akné mi taky vadí, hlavně na bradě. Toto sérum je spíše na ty jemné vrásky, tady mi přijde opravdu účinné.

 2. Helena

  Haničko, i já si občas nějaké dopřeji. Před pár dny jsem načala čistý retinol, doporučeno je 1x týdně, tak zatím žádná změna :o)
  Přeji hezký víkend, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj helenko,
   čistý retinol jsem ještě nezkoušela, tak jsem moc zvědavá na tvoje hodnocení. Měl by to být učiněný zázrak:-)

 3. Stáňa

  Já jsem začala poprvé sérum používat asi před 14 dny :). Zjistila jsem, že asi byla chyba, že jsem si nějaké nepořídila dřív – vyhovuje mi. Mám sérum do Manufaktury, tohle tvoje neznám (a není divu, když jsem „sérová“ začátečnice :D)
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, jsem začala séra používat někdy s počátkem blogu, takže je to už docela dost let. Mám je ráda a myslím si, že opravdu dělají hodně. Které sérum od Manufaktury máš? Já jsem jich měla od Manufakury několik a za mě jsou tedy hodně povedená. Dost si brousím zuby na tu jejich novou limitku Louka:-)

   1. Stáňa

    Mám sérum s růží a vřídelní solí. Dostala jsem ho, není to můj výběr. Ale musím říci, že jsem spokojená. V zálože mám ještě jedno od YR, které bylo jako dárek k objednávce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *