Série Detektivové od Zuzany Pospíšilové – recenze

Krásný den,

nakladatelství Bambook, které se specializuje na dětskou literaturu, začala vydávat povedenou sérii Detektivové. Dneska bychom se společně podívali hned na dva díly, ten první Detektivové a ten šestý Detektivové a narozeninový případ. Knihy jsem získala v rámci spolupráce.

Knihy napsala Zuzana Pospíšilová, která se právě věnuje příběhům pro děti. I když jsou tyto knihy určené pro mladého čtenáře (podle mě věkově tak první stupeň základní školy), s chutí jsem si je přečetla i já a opravdu mě bavily. Knihy mají povedené ilustrace od Markéty Vydrové. Na konci příběhu najdete speciální otázky pro malé vyšetřovatele. Ty perfektně ověří, jak dávali pozor při čtení:-)

Detektivové

První díl nám představuje partu malých chlapců z prvního stupně jedné základní školy. Do městečka se nově přistěhovali bratři Kuba a Tom a na dětském hřišti se seznámili s Danem, Tadeášem a Vašíkem. Rychle se spřátelily, a když se stali svědky nečekaného zločinu, rozhodli se zapojit se do vyšetřování. Kniha je rozdělená na jednotlivé krátké kapitoly a celý příběh má rychlý spád. Dětské dobrodružství je dynamické, dobře popsané a já jsem to samozřejmě musela přečíst na jeden zátah:-D

Detektivové a narozeninový případ

V šestém díle jsou kluci už starší a mají za sebou docela úspěšnou kariéru malých vyšetřovatelů. Také konečně začne škola a zase se budou všichni pravidelně vídat na chodbách. Jejich spolužačka Eva se s nimi spřátelila a nyní slaví narozeniny a všechny pozvala. Pánové přemýšlejí nad tím pravým dárkem a nakonec se rozhodnou, že Evičku přijmou do své detektivní party. Během oslavy ale dojde ke zločinu a je třeba, aby nastoupil mladý tým vyšetřovatelů… Tento díl se mi líbil ještě více než ten první a vážně uvažuji, že si přečtu i ty ostatní:-)

I když jsem poněkud starší, než je cílová skupina, tak tyto dětské knihy se mi hodně líbí. Oceňuji chytrý koncept knihy, kde je na konci příběhu vždy několik otázek, díky kterým si čtenáři ověří, jestli vše správně pochopili (tak trochu profesní deformace s tou čtenářskou gramotností, já vím:-D). Jestli má vaše dítě rádo třeba knihy Enid Blytonové (já jsem je milovala:-D), tak tato série Detektivové je to pravé pro ně. Za zaslání knih děkuji ještě jednou nakladatelství Bambook a vy je seženete na stránkách Grady.

Měli jste také rádi jako děti detektivní příběhy (např. Enid Blytonovou)? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Série Detektivové od Zuzany Pospíšilové – recenze

  1. Helena

    Hani, marně přemýšlím, jestli jsem jako dítě něco detektivního četla. Fakt nevím…
    Moc se mi líbí ty ilustrace a obálky. Rozhodně zaujmou na první pohled.
    Měj pohodový den, Helena

  2. Lucie

    Ahoj, myslím, že jako dítě jsem byla typ spíš na pohádky a různé příběhy, než detektivky, ale u těchto jsou moc hezké obrázky, k dětským knížkám obrázky prostě patří:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *