Seriálový tip: Chicago

Krásný den, 

dnes se vracím s rubrikou Seriálový tip. Spojovníkem hned tří seriálů je město Chicago.

Asi před rokem jsem objevila seriál Chicago Fire, který přináší osudy posádky hasičské jednotky z Chicaga. Neskutečně mě dostal a opravdu jsem mu propadla. Učinila jsem obrovský objev (někdy jsem fakt úplně blbá blondýna) a zjistila jsem, že záchranky sídlí u hasičů. No nic, prostě trubka:-) Každopádně se teď zase vrátíme k Chicago Fire. Je to první z rodiny chicagských seriálů, které má na starosti Dick Wolf. Seriál nás zavede do prostředí 51. jednotky, kterou vede charismatický Wallace Boden. Má pod sebou jednotku hasičů v čele s poručíkem Caseym (Jesse Spencer) a jednotku záchranářů s poručíkem Severidem (Taylor Kinney). V této jednotce jsou i paramedici, tedy spíše paramedičky Gabby Dawsonová a Leslie Shayová. Na počátku příběhu spolu oba poručíci nevycházejí, ale společná práce jejich vztah změní. Oceňuji, že tým není složený ze samých modelů (i když na csfd.cz je dost komentářů o tom, že každý hasič v seriálu je jako nějaký model, ale postavy Herrmanna nebo Mouche zrovna z přehlídkových mol neutekly). Epizody jsou hodně dynamické, vztahy mezi postavami nejsou černobílé. Také oceňuji práci překladatelů, protože titulky k seriálů jsou opravdu kvalitní. Ze všech tří seriálů mě právě Chicago Fire baví nejvíce.

kde se o seriálu dozvíte více:

http://www.csfd.cz/film/316341-chicago-fire/zajimavosti/?type=film

http://www.serialzone.cz/serial/chicago-fire/

 

Druhým seriálem, který Dick Wolf představil, je Chicago P.D.  V něm se setkáváme hned s několika postavami známými již z Chicago Fire. P.D. je zkratka pro policejní oddělení, takže je vám asi jasné, že tentokrát se mrkneme na zoubek jednomu chicagskému policejnímu okrsku. Jako hlavní šéf se nám představí záporák Hank, který šéfuje rozvědce.  Další známou postavou je detektiv Antonio Dawson, bratr záchranářky Gabby. S ní je spojená i další známá postava, a tou je mladý detektiv Jay Halstead. Další postavy jsou už nové a opět ukazují různorodou směsici, která ale vytváří  velmi dobrý a kompaktní tým. Na Hanka, kterého z Chicago Fire určitě nesnášíte, budete muset chtě nechtě změnit názor. Je nekompromisní, má dost zvláštní metody (ne vždy legální), ale taky stojí za svými lidmi a bojuje za ně.

kde se dozvíme více o tomto seriálu:

http://www.csfd.cz/film/343636-chicago-p-d/prehled/

http://www.serialzone.cz/serial/chicago-pd/

 

Chicago Med nás zavede do nemocnice na pohotovost. je to klasický seriál z lékařského prostředí. Opět zde máme určité provázání s předchozími seriály. Už známe postavu doktora Charlese a také nezdárného bratra detektiva Jaye Halsteada, nové posily chicagské pohotovosti. Zatím se mi jeví jako nejslabší, ale řekla bych, že to souvisí s dvěma aspekty. Prvním je veliká konkurence jiných lékařských seriálů, především Chirurgů. Nikdo se nechce opakovat nebo vykrádat někoho jiného. Druhým je prostor, Chicago Fire i Chicago PD běží delší dobu, takže postavy nám více přirostly k srdci.

kde najdeme více info:

http://www.csfd.cz/film/403951-chicago-med/prehled/

http://www.serialzone.cz/serial/chicago-med/

Čas od času se udělá crossover všech tří seriálů a vše zase nabere ještě větší otáčky. Opravdu se mi líbí tato ucelenost prostředí a to, že se dozvídáme o více o dalších postavách. Dokonce by se měl letos na podzim objevit čtvrtý seriál, Chicago Justice, který se zaměří na právnické prostředí.

Znáte tyto seriály? Baví vás kriminálky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *