Prosinec 2022

Krásný den,

poslední měsíc roku 2022 byl extrémně hektický. Už jsem vám tu psala, že mám šílené množství přesčasových hodin (výplatnice mi to jen potvrdila) a opravdu vlastně nic moc nestíhám. Přesto jsem zvládla vyfotit pár momentek z nějakých aspoň trochu zajímavých akcí, které byly.

Lakovací okénko: červená Enui, třpytivý Catrice, tmavě červený Avon, růžová Gabriella Salvete, sytá růžová Yves Rocher

Na začátku měsíce byl ve škole den otevřených dveří. Je to tradiční akce, další bude zase v lednu. Měla jsem na sobě nové červené šaty a byla mi zima. Každopádně žáci z nutričního asistenta pekli, tak jsem dostala ochutnávku. Byla jsem tam od rána a do čtyř, tak kolegyně skočila pro kusovou pizzu do města, abychom si my dvě mohly dát oběd.

Jako vždy se na škole zapojuje do charitativních akcí, takže jsem koupila zase nějaké symbolické dárečky.

Poprvé v tomto školním roce jsem byla na obědě v jídelně. Byl to pátek, musela jsem na to zrušit doučování a stejně jsem tam byla jako poslední. Byl ale smažený sýr s domácí tatarkou a bylo to skvělé. Do jídelny na oběd to zásadně nestíhám, takže mám buď svačinu z domova a jím ji odpoledne na doučování nebo nejím vůbec.

S Oli jsme byly zase na večeři v Atollu. Měla jsem skvělé plátky panenky se sýrovou omáčkou a hranolky. Oli mě přemluvila na na dezert – panna cottu. Moc jsem si pochutnala a večer jsme si obě užily.

V průběhu měsíce jsem neustále balila nějaké dárky. Měla jsem drobnost pro každého kolegu a pro některé samozřejmě i větší dárky. V prosinci jsme šli i do našeho příbramského divadla, kde hráli Charleyovu tetu. Je to představení z produkce Divadla Na Jizerce a bylo to skvělé. O přestávce jsem si dala sýrový chlebíček, který mi taky chutnal.

Jak toho mám hodně a jsem fakt unavená, tak jsem už vzdala líčení do práce a skoro celý měsíc jsem tam chodila bez makeupu (zase to změnilo až poslední týden, který byl takový volnější).

Poslední víkend před svátky přijela na návštěvu Terezka. Byly jsme v Atollu, kde jsem si dala řízečky a kaši. Pak jsme se přesunuly do Café Smoo, kde moje volba padla na džus, punčák a horkou čokoládu. Terčinu návštěvu jsem si moc užila a dostala jsem od ní hromadu krásných dárků.

V úterý před Vánocemi měla babička 91. narozeniny. Už ji po operaci a rehabilitaci zase přestěhovali do domova seniorů a my jsme za ní byli. Při té příležitosti jsme si tam dali i oběd – ve stejné budově je i restaurace Maják.

Ve středu bylo po práci ve školní jídelně posezení. Holky z kuchyně se fakt překonaly. Měli jsme panenku špikovanou švestkami, k tomu švestkovou omáčku, americké brambory a domácí tatarku. Zákusky byly kupované a moc mi nechutnaly. Večírek se každopádně povedl, odcházela jsem před půlnocí a užila jsem si to.

Druhý den měly děti volno, ale já jsem byla v práci. Potřebovala jsem dořešit nějaké papíry a strávila jsem nad tím šest hodin, fakt děs. Dostala jsem ještě dárečky od kolegyně Martinky, která nemá vůbec rozum…

Večer jsme šly s Oli slavit Vánoce do Majáku. Já jsem skoro celý den nic nejedla a dobře jsem udělala:-D Měla jsem panenku plněnou šunkou a nivou, k tomu sýrovou omáčku a hranolky. Daly jsme si i dezert – palačinku s ovocem. Večer jsem stihla ozdobit i stromek.

V pátek ráno jsme vyrazily s mamkou na brunch do bistra Rynk, které je u nás na náměstí TGM. Měly jsme tam poukázku, která byla jen do konce roku, tak jsme to musely využít. Následovaly nějaké menší nákupy v Bille a v Pepcu a návštěva květinářství. Mamka měla anglickou snídani, já si dala omeletu s čedarem. Vše chutnalo naprosto skvěle.

Odpoledne jsme se všichni tři přesunuli do kavárny Zastávka, kde jsme měli sraz s jedněmi rodinnými známými. Já jsem tam byla poprvé a byla jsem moc spokojená. bylo tedy úplně plno, ale obsluha byla milá. Měla jsem zapečený chléb s několika druhy sýrů a k tomu nějaký dressing. Odtamtud jsme pokračovali zase do divadla, kde byl vánoční koncert příbramského Big bandu. Ten byl jako vždy skvělý, užila jsem si ho a perfektně mě naladil na svátky.

V pátek na mě doma čekaly i nějaké vánoční pohlednice, které mi samozřejmě udělaly velikou radost.

Štědrý den byl pak už hodně pohodový a klidný. Slavili jsme u mě doma, z domova seniorů nám půjčili babičku, která byla spokojená. Snědla tři řízky a vypila pivo:-D

Večer jsem vyrazila do kostela sv. Jakuba na náměstí TGM, kde byla půlnoční mše. I když jsem ateista, tak mše se mi moc líbila. Noční Příbram vypadá taky moc krásně.

Neděle byla už velmi klidná. Doma jsem opravovala hromadu slohovek, k obědu jsem pak měla svíčkovou, kterou udělala mamka. Ta byla luxusní, ona ji fakt umí.

Druhý vánoční svátek jsme jeli do Hradce. Já mám návštěvy příbuzných ráda a zde jsem si to taky užila. Mamka nám ukázala nějaká místa z Hradce, např. kde studovala nebo kam chodila na jídla. Večer jsem ještě upekla slané šneky a tvarohový závin, abych trochu zpracovala zásoby z ledničky.

Ve středu ráno jsem i s rodiči šla opět na brunch do bistra Rynk, jelikož jsme měli ještě jednu poukázku, které končila platnost včera. Dala jsem si francouzský toust s kokosovými chipsy a banánem. Byl opravdu skvělý. K pití jsem měla opět černý čaj a jahodový džus. Musím říci, že tyto opulentní snídaně mi budou docela chybět:-D

Večer jsme měli lístky na nového Avatara a ten se mi tedy moc líbil. Byli jsme v našem příbramském kině na 3D a jeden lístek stál sympatických 160 Kč, což je paráda. Já mám naše kino ráda, je moc fajn.

Na závěr tu mám samozřejmě jednu kočičí fotku. Shakespeare si opravdu užívá to, že je panička doma většinu dne a nehne se ode mě. Neustále ho musím hladit a hodí se mnou všude:-) Silvestr plánuji strávit v klidu doma, to mi vyhovuje. Nějaké deskovky, obložený talíř, dobrý film, prostě pohoda.

Jaký byl váš prosinec? Užili jste si klidné Vánoce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Prosinec 2022

 1. Helena

  Hani, prosinec byl hektický, ale vlastně moc krásný! S přibývajícími roky se snažím hledat i ty nejmenší radosti…
  Přeji ti trochu klidnější leden a hlavně PF 2023! Helena

 2. Lucie

  Ahoj, Vánoce jsem měla klidné, stejně tak volno mezi svátky, ale jinak byl prosinec příšerný, nestíhala jsem v práci ani mimo ni, poprvé jsem nepekla ani vánoční cukroví, udělala jsem rychle před Vánoci jen vánočku, roládu a štolu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem to měla úplně stejné, jen jsem mezi svátky ještě denně opravovala několik hodin slohovky..

 3. Stáňa

  Hezké prosincové střípky. Já měla prosinec tak napůl – v první třetině jsem měla neschopenku, takže jsem si hlavně četla a taky jsem hodně spala :). Do Vánoc to pak byl mazec v práci i doma a Vánoce byly fajn.
  Hezký den

 4. MonalisabeautyERiAnna

  Hani, krásný stromeček, opravdu moc pěkné, úplně z toho dýchá pohoda Vánoc. A babi je stejně „borka“, skvělé!! Úplně jsi mě naladila na nějaké divadlo, či ten balet, na které jsou stále volné lístky,ale já nevím….🙈👍

 5. Sabina

  Hani, měla jsi pořádně natriskany prosinec. Já na tom byla podobně. Pracovala jsem ještě i o svátcích a stejně jsem nestihla vše, co jsem plánovala. Např. potřebuji do konce ledna dokončit nový rukopis a to vůbec nestíhám. 🙈
  Měj se krásně, Sabča z Bláznivé mámy

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   tak to přeji hodně štěstí s novo knihou. Já jsem musela opravovat celou vánoční dovolenou. Každý den jsem nad tím trávila několik hodin, volno jsem měla jen 24. a 31. 12. …

 6. Sabina

  Ahoj Haničko, měla jsem všechno jen ne klidné Vánoce, vlastně to byl pěkný vánoční masakr, ale ve středu bude shrnutí, tak nebudu nic prozrazovat. Teda ty snídaně, to mě tu teď bude honit mlsná. Já běžně snídám až v práci a prakticky pořád jogurt s musli nebo ovesnou kaši z pytlíku. Tohle vypadá jako snídaně šampionů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *