Přečteno: únor 2017

Krásný den,

čekala jsem, že bude únor poněkud bohatší na přečtené knihy, ale tento měsíc byl pro mě celkově velmi náročný. Byli tu Lotyši, kterým jsem se musela věnovat, a také jsem byla skoro dva týdny doma s těžkou chřipkou (asi ještě nikdy mě takto horečky nevyřídily…). I když jsem byla doma na nemocenské, nebyla jsem schopná cokoliv číst.

Kate Morton – Tajemství letního odpoledne

Tuto autorku mi doporučovali v knihkupectví, ale nebyla jsem si jistá. Anotace mě zase tak moc nezaujala. Proto jsem se rozhodla ji vyzkoušet díky naší skvělé knihovně. Povedlo se mi sehnat právě Tajemství letního odpoledne, které skýtalo velký potenciál. Bohužel jsem se musela do knihy hodně nutit, moc mě nebavila. Četla jsem ji několik dnů, během kterých jsem přečetla ještě dvě další knihy, protože tato opravdu nebyla pro mě. Jinak se mi celkem líbil ten překvapivý konec, to bylo fajn.

mid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295

Elle Kennedy – Návrh

Potřebovala jsem nějakou knihu, kde se děj odehrává na americké vysoké škole (pro čtenářskou výzvu 2018), a tak jsem sáhla po osvědčené klasice od Elle Kennedy. Je to první díl „kampusové“ série a je opravdu hodně povedený. Elle píše čtivě, je to vtipné, lechtivé a šmrncovní. Jestli máte chuť na nějakou knihu, kde je sport, sympatičtí hrdinové, sex, humor i napětí a vážné téma, tak určitě vyzkoušejte Elle Kennedy a tuto sérii. Obzvlášť jestli máte rádi hokej:-)

mid_navrh-ZRQ-274200

Jojo Moyes – Jeden plus jedna

Další úlovek z knihovny, u kterého jsem zjistila, že jsem to už četla. Každopádně se mi kniha celkem líbila, četla se rychle, hlavní hrdinové nebyli černobílí, ale pořád vám zůstávali sympatičtí (ale žádná Barbie s Kenem). Rozhodně není tak srdceryvná jako Dřív než jsem tě poznala, ukazuje spíše na taková dospělácká všední témata (šikana, málo peněz, rozvod rodičů). Nevím, jestli ji budu číst znovu, ale nijak mi nevadila.

mid_jeden-plus-jeden-rqf-289908

Elle Kennedy, Sarina Bowen  – Hodnej kluk

Baronet začal vydávat novou hokejovou sérii mojí oblíbené autorky, ke které se přidala ještě pro mě zatím neznámá Sarina Bowen. Děj je tentokrát především v Kanadě, ale nijak mi to nevadí. Opět se to točí kolem hokeje, ale tentokrát kolem toho profesionálního. Je to jedna z mála knih, kterou jsem zvládla přečíst během nemoci a šlo to velmi rychle. Je to neskutečně vtipné, rozhodně budete milovat hlavní postavy (i jejich sourozence a další rodinné příslušníky:-) a vše se čte jedním dechem. Upřímně řečeno, už se moc těším na další pokračování.

mid_hodnej-kluk-iuy-357612

Christina Lauren  – Božský bastard

Během čtení jiných knih dostanu občas takovou chuť, spíše neodbytné nutkání, přečíst nějakou oblíbenou knihu, co už mám doma. Tentokrát padla volba na Božského bastarda, který je první ze série Božský. Chloe a Bennet jsou jako výbušnina, dva konce magnetu, fakt to mezi nimi jiskří neskutečným způsobem.

mid_bozsky-bastard-bozsk-160260

Marie Tourell Soderberg – Hygge – Cesta ke štěstí

Hygge je určitě jedním z největších fenoménů současnosti, a tak jsem se rozhodla o něm něco nastudovat. Tato kniha je velmi příjemná, přečetla jsem ji celkem rychle. Nenásilnou formou vysvětluje, co to je hygge. Ukazuje nám nejen výslovnost tohoto termínu, ale i jeho jazykový původ, význam v současné dánštině, jeho další odvozeniny. Líbí se mi, že je tam na konkrétních příkladech a lidech ukázáno pojetí hygge v Dánsku. Kromě toho ta najdete např. různé recepty nebo DIY projekty.

mid_hygge-cesta-ke-stesti-SHC-353091

Sally Thorne – Má mě rád, nemá mě rád

Doma jsem našla tuto knihu, kterou jsem před Vánoci nějak nedočetla, a tak jsem se rozhodla tento fakt napravit (nemám ráda nedočtené knihy). Líbila se mi anotace, proto jsem si tuto knihu pořizovala. Autorku jsem do té doby vůbec neznala. Anotace slíbila jiskřivé prostředí dvou konkurentů na jednu pozici v knižním vydavatelství, to vše zní dobře. Opět se zde povedli hlavní hrdinové. On je trochu upjatý, velmi vzdělaný, miluje přehledy, tabulky a čísla. Ona má ráda retro styl, je velmi ženská, dbá na intuici, ráda pomáhá jiným a je velmi srdečná. Oba chtějí stejnou pozici v jejich nakladatelství, oba dva se navzájem rádi provokují a svádějí různé bitvy… Už se taky těšíte na to čtení?:-)

mid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888

Tess Gerritsenová – Znám tajemství

Americká autorka volně inspirovala svými knihami seriál Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně. I tato kniha je ze série, kde vystupuje Jane Rizzoli a Maura Isles, ale kromě jmen a povolání hlavních hrdinek je všechno jiné než v seriálu. V této knize se opět objevuje biologická matka Maury a všechny vraždy se odehrávají na pozadí jedné dětské tragédie z minulosti. Tess se čte celkem dobře a rychle, příběhy nejsou špatné, ale mám raději skandinávské detektivky a knihy od Roberta Bryndzy.

mid_znam-tajemstvi-z2m-351879

R. L. Mathewsonová – Dohoda s láskou

Jedná se o druhý díl série, kterou zatím dál nakladatelství nevydává (i když jsem jim už dvakrát psala, že je to škoda:-). Opět se zde setkáváme s jídlomilující rodinou Bradfordů. Kniha je hodně vtipná, jiskřivá, chvílemi opravdu dojemná. Moc se mi líbí hlavní hrdina a jeho způsob myšlení. Četla jsem ji již několikrát a nijak mi to nevadí, užívám si ji.

mid_dohoda-s-laskou-CgN-306474

Loretta Chase – Tak se dáma nechová

Musím říci, že mě tato kniha velmi mile překvapila. Už jsem jednu historickou romanci od této autorky četla a moc mě nebavila. Tuto brožovanou verzi jsem si koupila ve slevě v eshopu Levných knih za 49 Kč a nelituji. Dobře jsem se u toho bavila, líbil se mi příběh. Ta chemie mezi Charlotte a Dariusem rozhodně je a bavilo mě i čtení o rekonstrukci panství.

mid_tak-se-dama-nechova-CQz-62688

Nora Roberts – Opatrné city

Zase se jedná o knihu, kde jsou dva příběhy, které už kdysi vyšly jako harlekýnky. První příběh o pianistce Vanesse jsem znala a celkem se mi líbil. Druhý je z televizního prostředí a přišel mi slabší. Ne že by mi byli nesympatičtí hlavní hrdinové, jen mi přišel herec Sam už trochu mimo. Každopádně je to oddechovka, oba příběhy jsem přečetla velmi rychle.

mid_opatrne-city-I0T-367414

nedočetla jsem:

Helle Helle – Tohle jsem měla napsat v přítomném čase

Nejenže se mi nelíbil styl psaní, ale ta kniha byla podle mě o ničem. Dokonce jsem po ní měla snad ještě horší náladu. Málokdy mi kniha, resp. čtení, kazí náladu, většinou je to právě naopak. Jde ihned zpět do knihovny.

mid_mala-som-to-pisat-v-pritomnom-case-ksa-241162

Mary Beth Keane – Irská kuchařka

Tuto knihu jsem si snad půjčila omylem. Příběh Irky Mary Malone znám dobře (ahoj Dubline:-) a je opravdu depresivní. Je o smrti a tyfu, nic veselého, ani jsem na ni neměla náladu.

mid_irska-kucharka-idG-314131

Dnes tu mám tedy pouze třináct knih, takže se jedná spíše o slabý měsíc. Doufám, že březen bude čtenářsky úspěšnější, i když tu mám nějaké bichle, které tedy čtu delší dobu. Co pěkného jste četli v únoru Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

One thought on “Přečteno: únor 2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *