Přečteno: srpen 2021

Krásný den,

v srpnu se mi čtenářsky velmi dařilo (zatímco září je zatím hodně chabé), povedlo se mi zlikvidovat nějaké nasyslené zásoby, mám tu docela zajímavou všehochuť. Bylo tu i hodně recenzních výtisků, ale na všechny už se objevila na blogu recenze, takže vám vždy přidám odkaz. Myslím si, že si zde vybere každý:-)

Linda Keir – Tři ženy pana Wrighta

Velmi povedený román o muži, který neustále lže a vede trojí (minimálně) život. Recenze je zde.

Janna MacGregorová – Nevěsta, která měla smůlu

Doma jsem měla i dvě historické romance od autorky Janny MacGregorové, kterou vůbec neznám. Sehnala jsem je ve výprodeji za pár korun a řekla jsem si, že ej zkusím. Lady Claire je smolařka, které nevyšlo už několik zasnoubení. Teď to konečně vypadá nadějně, ale zase se vše zkazí. Naštěstí se nečekaně objeví markýz z Pembrooku, který zachraňuje situaci. Jeho činy ale samozřejmě nejsou až tak nezištné. Nebylo to špatné, námět se smolařkou Claire se mi líbil, ale mám jiné oblíbené autorky.

Janna MacGregorová – Nevěsta, kterou potkalo štěstí

Druhý díl volně navazuje na ten předchozí a hlavními hrdiny jsou vedlejší postavy z první knihy, Nick a Emma. Nick je hodně seriózní, nechce se ženit. Občas se snaží dohlédnout na lad Emmu, která má svoji hlavu a celkem silné feministické a sociální sklony (tedy na svoji dobu). Teď se Emma dostává do potíží, protože se snaží zjistit pravdu o smrti své dávné přítelkyně. Platí zde asi to samé, co u první knihy. Neurazí, ale ani nenadchne. Budu tu mít lepší historické romance, slibuji:-)

Elina Backman – Vraždy s cejchem

Velmi povedená severská krimi, opravdu mě hodně bavila. Doufám, že autorka bude ve psaní pokračovat. Recenze je zde.

Ingrid Seward – Princ Philip, jak ho neznáte

Velmi povedený životopis prince Philipa. Já mám životopisy celkově dost ráda, hodně se zajímám o britskou královskou rodinu a celkově o dějiny Británie. Tato publikace se hodně povedla, autorka sama znala prince, je to dost znát. Vše je popsáno velmi profesionálně. Určitě knihu mohu doporučit.

Olivier Norek – Code 93

Tuto francouzskou detektivku jsem vyhrála na mém oblíbeném blogu. Konečně jsem měla klid, abych si ji mohla vychutnat. Dobře jsem udělala, protože je hodně povedená. Hlavní vyšetřovatel Victor Costa se zaměřuje na nečekané a drsné případy pařížského okrsku. Vše je nějaké podezřelé a on se dostane až k hodně prohnilé minulosti některých významných osob. Autor pracoval jako kriminalista a je to hodně znát. Už jsem se dívala na internet, že jsou další romány z této série, tak si je určitě půjčím v knihovně.

Linda Frances Lee – Nečekaně sexy

První díl ze série Sexy, kterou jsem milovala na přelomu gymplu a vysoké. jsou to opravdu vtipné romance, nic šíleně erotického. Hlavní hrdinky jsou kamarádky a pracují v jedné texaské televizi. Kate je spořádaná moderátorka ranní relace, která má ale nízkou sledovanost. Společně s kamarádkami se snaží vše zachránit. Do toho se do města vrací její dávný idol a kamarád z dětství Jesse Chapman, úspěšný golfista. Jestli tuto sérii neznáte, tak ji určitě vyzkoušejte, je hodně povedená. Mám nejraději asi druhý a třetí díl, tak si je snad během podzimu střihnu.

Robert Harris – Konkláve

Roberta Harrise budete asi znát jako autora románu Otčina (fiktivní historie světa, ve kterém Hitler neprohrál). Já jsem si od něj koupila v jedné akci Konkláve, která se zabývá volbou nového papeže. Toto téma mě nikdy moc nezajímalo, v knize jsem se s ním setkala asi jen v románu Andělé a démoni. Zde velmi dobře popisuje všechny procedury a musím říci, že jsem vůbec nečekala, že se mi tento román bude tak moc líbit. určitě ho vyzkoušejte, dozvíte se spoustu zajímavých věcí o volbě papeže a samotný příběh je hodně zajímavý a strhující. Jsem fakt nadšená. Už jsem si od našich půjčila i Otčinu, i když nevím, kdy se k ní dostanu.

Melanie Moreland – Výměna rolí

Nová romance od mé oblíbené autorky nepatří do žádné série. Liam je úspěšný hollywoodský herec, který je pořád dost skromný, ale má občas nějaké malé výstřelky. O jeho život se skvěle stará hospodyně Shelby, která mu ve všem rozumí. Stanou se z nich nejdříve přátelé, poté pár. Jenže pak se stane něco nepředvídatelného a najednou se o vše musí starat Liam. Zvládne to? Je to sice trochu pohádkový příběh (moc na ty herce nejsem), ale Melanie umí psát, její postavy jsou zajímavé a sympatické. Samozřejmě je kniha i dost vtipná a dojemná. Ideální letní čtení na dovolenou.

Betty Neelsová – Jedna z milionu

Jedna oblíbená jemná harlekýnka s holandským lékařem a britskou sestřičkou. Tato autorka píše celkem šablonovitě, ale klade důraz na příběh a zápletku, vystačí si s jedním závěrečným polibkem, není tu žádná šílená erotika. Někdy mám na takový nenásilný příběh náladu. Mimoto popisuje místa v Holandsku, která znám a mám je ráda.

Lin Rina – Kroniky prachu

Tuto knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky Terky a nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude nějaké fantasy. Není, je to spíše takový historický dívčí román, který se odehrává v Anglii asi na počátku 20. století. ten čas se mi určuje těžko, ale v příběhu se objevují vzducholodě, ale ne válka. Hlavní hrdinka Animanta pochází z dobré rodiny a její matka touží co nejlépe ji provdat. Shodou náhod se ale podaří, aby Ani mohla pracovat ve veliké knihovně v Londýně. Tu vede velmi nepříjemný knihovník, který má svá tajemství. Kniha je hodně tlustá, autorka opravdu důkladně popisuje každý den a každou činnost v životě Animanty. Je to ale zajímavé, protože pro mě je prostředí knihovny rozhodně dost atraktivní:-)

Suzanne Enoch – Sem s tím Skotem

Suzanne Enoch vydala další díl o Skotech, kteří si musí v Londýně najít nevěstu. Nyní přišla řada na nejstaršího z nich, vikomta Glendarrila. Ten se opravdu ženit nechce, Angličanky nemá ani rád, ale pak se seznámí s okouzlující herečkou Persephonou. Jenže ta jako nevěsta pro vikomta nepřichází v úvahu. Mezi nimi to ale jiskří a kromě toho někdo usiluje o život krásné Persephone. Ta také skrývá tajemství, které může vše změnit. Příjemná historická romance, kde je hodně vtipných scén, díky drsným Skotům. To mě vlastně na této sérii baví nejvíce.

Kimberly McCreight – Případ Amelia

Velmi zajímavá detektivka, kterou jsem opět ulovila ve výprodeji. Kate jde vyzvednout svou dceru Amelii, ale u školy zjistí, že spáchala sebevraždu skokem ze střechy. Naprosto ji to zdrtí, po nějaké době jí přijde sms, kde se píše, že Amelia neskočila. Kate se rozhodně zjistit, co se opravdu stalo. Je to hodně smutný příběh, kde až mrazí. Nejhorší je, že k mnoha věcem, o kterých autorka píše, opravdu dochází.

kolektiv autorů – Královna Viktorie – Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše

Tento velký brožovaný sešit je vlastně kompilací různých článků, které se týkají královny Viktorie, jejího života, manželství, vlády i dětí. Je to dost zajímavé, ale díky tomu, že se jedná o kompilaci různých článků, tak se dost informací opakuje. Líbil se mi ale obrazový materiál, ten je opravdu důkladný a zajímavý.

Julia Quinn – Skandál na spadnutí

Novinku od Julie Quinn jsem si nemohla samozřejmě nechat ujít a jsem z ní opravdu nadšená. Tak hodně jsem se u nějaké romance už dlouho nenasmála. Příběh nás zavádí časově před sérii o sourozencích Bridgertonových, do doby, kdy jejich rodiče byli jen pár let manželé a Colin byl neuvěřitelně rozežrané dítě (a nikdy z toho samozřejmě nevyrostl:-D). Objevují se tu i jiné postavy z předchozích dílů. Georgiana ne svojí vinou přišla o dobrou pověst a aby byla zachráněna, tak její rodiče domluví sňatek s rodinným přítelem Nicolasem. Ten ji má sice hodně rád, ale ještě studuje na univerzitě a nějak ho nenapadlo, že by se už ženil. Tato romance začíná přátelstvím a domluveným sňatkem, ale samozřejmě končí dobře. Naprosto geniální jsou zde ale některé dialogy a vedlejší postavy. Oba majordomové jsou prostě boží!

Tiffany Reisz – Zámek hříchů

Zase jsem byla totálně naivní, když jsem uvěřila diskusi o tom, že druhá kniha této šílené autorky, je jiná a lepší než Rudá galerie. Rozhodně je to nejhorší kniha měsíce. Kingsley pracuje pro nějakou tajnou službu a v rámci nové mise musí proniknout k takové sexuální sektě. Přitom musí odhalit svá tajemství. Je to celé divné a zamotané, vůbec se mi to nelíbilo a některé pasáže jsem prostě musela přeskočit. Už nikdy se nesmím touto autorkou nachytat.

Vi Keeland, Penelope Ward – Pilot playboy

Příjemná a oddechová romance je plná cestování a prostředí letadel. Kendall je z bohaté rodiny a má šanci získat opravdu veliké množství peněz, když splní podmínky závěti. Neví, jak by se měla rozhodnout, a proto skončí v letištním baru a přemítá, kam by mohla letět, aby si pročistila hlavu. Osloví ji sympatický mladý muž Carter a navrhne jí Brazílii. Něco na něm je, a tak do toho Kendall jde… Je to taková hodně nekomplikovaná romance, Carter je celkem zajímavý, ale Kendall mě moc nebavila. V klidu jsem si to přečetla, ale nemám pocit, že bych se k tomu chtěla někdy vracet. Na celé knize byl nejlepší začátek a pak bingo.

Sabrina Jeffries – Kdo by si chtěl brát vévodu

Vyšel i další díl ze série Dynastie vévodů. Thorn pořád vzpomíná na polibek slečny Olivie, na to, jak ho pak odmítla. Vidí to jako svoji urážku. Jenže pak si jeho bratr Grey najme Olivii jako chemičku, aby pomohla s vyšetřováním potenciální vraždy jejich otce. Díky tomu spolu tráví dost času a on zjišťuje, že Olivie je úplně jiná, než čekal. Nadšená vědkyně, pro kterou není společenská prestiž nejdůležitější. Oceňuji docela netypickou hlavní hrdinku, vědkyni. Taky mě hodně baví to vyšetřování, které pořád není uzavřené, takže se těším i na další díly.

Betty Neelsová – Princezna z kavárny

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Asi jsem o ní už někdy psala. Mary Jane je úplně obyčejná, spíše chudá mladá žena, která žije v malinkém městečku a provozuje malinkou kavárnu. zde se seznámí s lékařem, sirem Thomasem… Je to jen harlekýnka, ale příběh je moc pěkný.

J.M. Winchester – Ještě jedna lež

Na tento hodně povedený thriller mám na blogu recenzi, tak se určitě mrkněte:-)

Betty Neelsová – Kouzlo bílých nocí

Nakonec tu mám ještě jednu harlekýnku, která je hodně specifická prostředím – odehrává se totiž na Špicberkách. Příběh je zase dost naivní a podobá se jiným knihám této autorky, ale já ji mám moc ráda právě kvůli těm popisům krajiny a života v takto odlehlých končinách.

S množstvím přečtených knih jsem samozřejmě spokojená, je dost znát, že jsem měla velkou část srpna dovolenou. Září bude určitě podstatně slabší. Je už půlka měsíce a já mám za sebou tři knihy a jedna z nich je harlekýnka:-D Nějak mě ničí ten začátek školního roku. Kromě velmi povedených recenzních výtisků, z nichž mě nejvíce bavily asi Vraždy s cejchem, bych ráda vyzdvihla román Konkláve od Roberta Harrise. Určitě jeho knihy vyzkoušejte! Znáte román Otčina? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

18 thoughts on “Přečteno: srpen 2021

 1. Helena

  No, rozhodně si byla pilná čtenářka. Životopis prince Filipa si moc ráda přečtu.
  Haničko, měj příjemný den, Helena

 2. Lenka

  Otčina je skvělá! Četla jsem klasickou knihu, dokonce jsem to poslouchala i jako audioknihu, kde hlavní postavu Marche načetl Jiří Vyorálek a ta stojí taky za poslechnutí 😉

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   to jsi mě docela nalákala na tu audioknihu, ale určitě přečtu i tu klasickou, už ji tu mám připravenou.

 3. Stáňa

  Hani, přečetlas toho spoustu. Kromě recenzních výtisků, u kterých už jsem většinou psala, že mne zaujaly, mne tady zaujala Konkláve (a i zmiňovaná Otčina).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Konkláve bylo moc milé překvapení, to jsem si opravdu užila. V září mám na čtení zatím mnohem méně času, takže toho moc přečteného nemám, ale zase se mi ty knížky hodně líbily.

 4. Lucie

  Ahoj, žádnou z těchto knih jsem nečetla, ale na několik jsi mě už nalákala z recenzí. Teď, jak se budou prodlužovat večery, tak konečně na čtení bude víc času, přes jaro a léto čtu jen hodně málo.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   určitě je vyzkoušej, fakt je tu hodně povedených knih. A další se brzy objeví v recenzích, fakt teď čtu dost povedených románů.

 5. WantbefitM

  No páni! Já za celé prázdniny přečetla jednu knížku a i tak jsem na sebe pyšná, že jsem vůbec něco přečetla 😀 jsi dobrá. Ale přiznám se, že tohle není úplně styl knížek, které bych vyhledávala 🙂

  WantBeFitM

 6. Sabina

  Teda Haničko, to je nářez! Mám chuť po přečtení Tvého článku naběhnout do knihovny, vypůjčit si aspoň polovinu z knih, které jsi tu ukázala, vzít si nějaké prázdniny a jen se válet a číst. 😀 Což bohužel nejde. Mám teď rozečtenou novou Noru Roberts a ani na tu nemám dost času. Přitom bych se taaak ráda začetla.
  Měj se pěkně, Sabi

  1. ciculka Post author

   Ahoj, ¨
   já taky vůbec nestíhám číst. Září mě celkem ničí, na moje poměry je to docela bída, mám zatím osm knih a nejsem si jistá, jestli ještě přečtu jednu celou do konce měsíce… Novou Noru jsem si nekupovala, je zase nějaká mystická a na to asi nemám náladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *