Přečteno: srpen 2020

Krásný den,

Kathryn Taylor – Dědictví, Návrat, Rozhodnutí

Toto je trilogie, která na sebe navazuje. Ben Sterling zjistí, že má nárok na jedno anglické sídlo, jelikož manželství jeho matky a anglického šlechtice nebylo nikdy anulováno. Rozhodne se proto, že odjede do Anglie, převezme rodinný majetek a pomstí se za příkoří, které se stalo jeho matce. Po příjezdu je ale přepaden, ztratí paměť a ujme se ho místní zvěrolékařka Kate. Rychle se sblíží, jsou spolu šťastní, jenže pak si Ben vzpomene… A Kate je propojena silným přátelstvím s panskou rodinou, a proto nesdílí myšlenky na pomstu. Trilogie mě bavila, přečetla jsem všechny tři díly asi za den a půl. Líbily se mi vedlejší dějové linky, které se týkaly dalších postav, to já ráda.

Peter May – Entomologův odkaz

Další díl ze série Akta Enzo. Celý příběh se defacto odehrává na jednom malém francouzském ostrově, kde se udála jedna z nevysvětlených vražd z knihy Rogera Raffina. Enzo postupně odhaluje minulost, která jde opravdu desítky let dozadu. Čtenář si velmi rychle domyslí, že se zde bude jednat o nacistickou tematiku, jenže teď jen přijít na to, kdo je kdo a proč někdo vraždil… Tento příběh mě hodně bavil, tato kniha asi nejvíce připomínala klasickou detektivku.

Angela Marsons – Otevřený hrob

Vražda na speciální farmě s mrtvolami je další příběh Kim Stoneové. Se svým týmem vyšetřuje řadu brutálních úmrtí, která vedou hluboko do minulosti. Zase se zde objevuje dětská šikana, což je hodně depresivní téma (jak si děti dokáží ubližovat je děsivé a smutné zároveň). Kniha se četla úplně sama, Angela Marsons mě hodně chytla a těším se, až si přinesu z knihovny další díl. Jestli jste ještě nečetli knihy této autorky, doporučuji je.

L. J. Shen – Defy: Nebezpečná láska

Rozhodla jsem se dát šanci sérii Hříšnici od L. J. Shen. První díl Defy jsem četla už před delší dobou ve čtečce. Je to příběh skupiny mladíků, kteří jsou velmi bohatí, velmi prostopášní a umí být opravdu krutí. Jamie, hrdina prvního příběhu, je sportovní hvězda školy. Rozhodne se, že svede svoji mladou učitelku angličtiny Mel. Ta má veliké problémy s jeho matkou, ředitelkou školy. Nejdříve svůj vztah tají, ale nakonec vyjde najevo. Vztah mezi učitelkou a žákem je pro mě takové zvláštní téma, ale je to taková sladká romance. Jamie mi ale přijde jako klasický puberťák, proto mě překvapuje, že té Mel stačí.

L. J. Shen – Vicious: Divoká láska

Baron, kterému nikdo neřekne jinak než Vicious, je další hlavní hrdina. Je to opravdu krutý člověk, takové hlavní „kápo“ celého chlapeckého gangu. Vyhlásil nepsanou klatbu na spolužačku Emilii, která je dcera jeho údržbářů. Po deseti letech se znovu potkávají v New Yorku, kdy Emilia živí sebe i svoji nemocnou sestru Rosie a Baron je opravdu nechutně bohatý a pořád velmi krutý obchodník… Znovu se mezi nimi rozhoří jiskry vášně i nenávisti… Kniha mě bavila, četla se rychle. Střídaly se zde pasáže se současnosti s těmi z jejich minulosti z doby studia na střední škole.

L. J. Shen – Ruckus: Šílená láska

Druhý díl ukazuje příběh Deana a Rosie, sestry Emilie. Ti dva po sobě toužili odjakživa, ale vlastně díky okolnostem vytvořili takový milostný čtyřúhelník s Emilií a Baronem. Setkávají se po letech, vlastně díky tomu, že se Vicious potkal Milii. Rosie se potýká s těžkou nemocí, která nevyléčitelná a která jí nedává šance na dlouhý život plný dětí.

L. J. Shen – Scandalous: Šokující láska

V posledním příběhu (zatím, každým dnem by měla vyjít nová kniha Bane) se představuje sportovec Trent, kterého přitahuje mladinká Edie. Ta má kromě věku další velké minusy – je zlodějka, schází se s pofidérními lidmi, je dcerou jeho úhlavního nepřítele, je nucená donášet svému otci na Trenta… Ale má jedno zásadní plus – umí komunikovat s Trentovou malou dcerkou, které se nechce mluvit a s kterou málokdo umí vycházet. Tento příběh byl takový vážný, hlavně kvůli té malé holčičce. Jinak mě kniha celkem bavila, je psaná čtivě. Přemýšlím, jestli si celou sérii mám nechat nebo ji poslat dál.

Ashley Farley – Vypůjčený život

Na tuto knihu zde byla samostatná recenze, takže se můžete podívat zde.

Casey McQuiston – Červená, bílá a královsky modrá

Normálně mám pocit, že young adult knihy úplně nevyhledávám, ale v poslední době mě začaly celkem bavit. Hodí se mi to, protože miláčci si vybrali toto téma do našeho čtenářského klubu. Co se stane, když se setká anglický princ Henry a syn prezidentky USA Alex? Samozřejmě že rvačka. Ti dva se nemají rádi, jenže je to opravdu nenávist? Není to spíše potlačovaná láska? Jenže tito dva to mají komplikovanější než Romeo a Julie… Kniha mě moc bavila, byla svěží, vtipná, psaná z pohledu Alexe. I když je to vlastně gay romance, tak se nemusíte bát nějakých explicitních scén, vše po polibku je vlastně jen metaforické, takže tady žádné sexuální scény nebudou nikoho pobuřovat. Jinak je zde mnoho odkazu na vládu USA a britskou královskou rodinu, což se mi moc líbí.

Susan Mallery – Kočičí štěstí

Měla jsem chvilku a neměla jsem u sebe knihu. To je veliká chyba. Naštěstí se mi povedlo stáhnout si tuto harlekýnku do telefonu a za hodinku čekání jsem ji měla přečtenou. Willow je trochu ztřeštěná hlavní hrdinka, která ještě úplně neví, co se životem. Omylem se seznámí s drsňákem Kanem, který je jejím opakem. Miluje svobodu, svůj klid a samotu. Přesto mezi nimi přeskočí jiskra… Je to klasická slaďárna, ale proč ne. Na čekání v autě ideální. A je tam kočka, to já můžu:-)

Melanie Moreland – Aiden

Druhý díl z kanadské série Vested Interested. Aiden je šéf ochranky v BAM agentuře (Bentley, Aiden, Maddox) a už minulém díle se dal dohromady s Cami, nejlepší kamarádkou Emmy (která chodí s Bentleym). Zatímco Cami je pohodová holka, Aiden se pořád potýká s minulostí a má problém komukoliv cizímu věřit. Vlastně se pořádně nesvěřuje ani Bentleymu a Maddoxovi, což jsou jeho nejlepší kamarádi. Jenže Cami je fakt vytrvalá a trpělivá. A taky v ohrožení, což nakonec Aidena rozpohybuje. Mně se kniha líbila, ale vlastně mi na tom nejvíce vadí, že se ti dva dali dohromady už v předchozím díle, kde se tomu autorka nijak nevěnovala. Já mám tyto namlouvací začátky vlastně nejraději, tak mi to trochu chybí. Jinak Aiden je můj oblíbený typ hrdiny:-)

Michaela Klevisová – Drak spí

Michaela Klevisová je moje oblíbená česká autorka detektivek. Její novinku jsem si nemohla nechat ujít a hned, jak jsem ji měla doma, jsem se na ni vrhla. Celý příběh se odehrává v malé pohraniční vesničce, kde byla objevena mrtvola mladé dívky. Vypadá to, že případ souvisí s jednou starší vraždou, kterou kdysi řešila Sylva, kolegyně Josefa Bergmana. Ti dva sem tedy přijíždějí a zahajují vyšetřování, které odhaluje minulost všech osob z příběhu… Kniha je hodně dobře napsaná, líbí se mi, jak se autorka zaměřila především na psychologii všech postaviček z vesnice. Josef Bergman a Sylva jsou vlastně v pozadí, což mi nakonec nijak nevadilo a kniha se mi četla úplně sama. Vřele doporučuji.

Cyril Gely – Nobelovka

Na tuto knihu zde již vyšla recenze.

Elke Schwarzer – Moje motýlí zahrada

Na tuto knihu zde již vyšla recenze.

Kristina Hlaváčková – Pořád se to…

Na tuto knihu zde již vyšla recenze.

Jennifer Probst – Manželská smlouva

Na konci měsíce jsem začala číst jednu detektivku, ale měla jsem z ní takovou depku, že jsem to musela přerušit a sáhnout po něčem jiném. Vybrala jsem si sérii Manželství od Jennifer Probst, kterou jsem nečetla už několik let, ale vždy byla moc fajn. První díl představuje příběh Alexy a Nick. Znají se od dětství, protože Alexa je nejlepší přítelkyně Nickovy sestry Maggie. Ti dva se potřebují navzájem – Alexa shání peníze na rodný dům a Nick potřebuje manželku kvůli závěti. Vezmou se, ale je to jen obchodní dohoda. Ta samozřejmě přejde v lásku… Četlo se mi to dobře, kniha není zbytečně dlouhá, je samozřejmě naprosto předvídavá, ale je to fajnové oddechové čtení.

Jennifer Probst – Manželská past

Druhý díl je o Maggie, která předstírá zásnuby s Maxem, italským hrabětem, který obchoduje s Nickem a má velmi rád Alexu. Bavila mě italská část, což mě docela překvapuje, protože Itálii nijak nemiluji. Je to dost podobné prvnímu dílu.

Felicia Kingsley – Rande na balkoně

Na tuto knihu zde vyšla recenze.

Angela Marsons – Pokrevní pouta

Asi jste si už všimli, že jsem si Angelu Marsons v poslední době hodně oblíbila. Píše opravdu skvělé detektivky, jsou hodně čtivé, kriminální zápletky jsou zajímavé. Vřele vám ji doporučuji. V tomto díle se opět objevuje šílená psycholožka Alex, která je rozhodnutá zničit Kim i z vězení. Klasické vyšetřování spojuje vraždu milé sociální pracovnice a prostitutky. Co mají tyto dvě ženy společného? Příběh je hodně dobrý, tentokrát vyšetřovatelé musejí pátrat i v minulosti a je ohrožený i jeden z nich.

Kathryn Taylor – Léto divokých květin

Tuto knihu jsem si půjčovala v knihovně a jsem za to ráda, protože mi přijde asi nejslabší z románů, které autorka napsala. Moc mi nesedla hlavní hrdinka, byla taková unylá. Zoe má velké zdravotní problémy a uteče před nimi zpět na venkov, kde byla kdysi šťastná a zamilovaná do Jacka. Opět se setkávají, ale je mezi nimi hodně nevyjasněného. Mnohem zábavnější je vedlejší linka, která se týká Jackovy sestry Rose a právníka Simona. Je to taková pohodová romance, ale více mě bavily její předchozí knihy z Irska.

Holly Jackson – Návod na vraždu pro hodné holky

Na tuto knihu vyjde recenze, máte se na co těšit:-)

Mona Kasten – Doufat znovu

Na pokračování série jsem se hodně těšila. Příběh se věnuje Everly, skoro nevlastní sestře Dawn (jejich rodiče spolu randí), a Nolanovi, což je učitel tvůrčího psaní na univerzitě, kam chodí hlavní hrdinové této série. Rovnou říkám, že neortodoxní Nolan byla moje oblíbená postava už od začátku. Everly je moc milá dívka, ale má určité rodinné problémy, které ji brzdí ve vztazích. Do Nolana se zakoukala okamžitě a mezi nimi to pěkně jiskří. Jenže je to zakázaná láska… I Nolan má svoji temnější minulost, která samozřejmě vyplave na povrch. Všimla jsem si, že je to taková typická šablona Mony Kasten, ale zase mají hlavní hrdinové jiné problémy než ti předchozí. Kniha se mi moc líbila, jestli jste četli předchozí díly, tak asi nebudete zklamaní, ale můj neoblíbenější díl je zatím ten třetí:-) Fakt se dost těším na další díl, dělám si určitě naděje, o kom by měl být:-)

Elle Kennedy – Jedna noc s ním

Tak toto je fakt taková jednohubka, přes půlku knihy jsem přečetla, když jsem čekala na mamku přes školou. Má jen necelých dvě stě stránek a není to tak dobrá Elle Kennedy jako  knihy z hokejové série. Vlastně mi to dost připomínalo harlekýnku. Ben je krásný, sexuálně velmi nadaný, bohatý herec. Maggie je chudá dívka, sirotek, která jen pracuje jako servírka, studuje na sociální pracovnici a  veškerý volný čas tráví v komunitním centru jako dobrovolnice. Sex si užije jen dvakrát do roka, kdy přijíždí její milenec Tony. Maggie se ale omylem dostane do pokoje a postele Bena a navážou spolu poměr. Je to taková pohádka s popelkovským motivem, nic nového. Je ta spoustu sexu, na začátku jsem se docela smála u hotelové scény, ale jinak mi to přišlo jako veliký průměr…

Ariel Kaplanová – Spolu jsme dokonalá holka

Na tuto knihu vyjde recenze, máte se na co těšit:-)

Angela Marsons – Pohřbená pravda

Díky tomu, že jsou nalezeny kosterní ostatky na místě, kde hranicí dva policejní okrsky, je Kim nucena pracovat s bývalým parťákem, s nímž moc dobře nevychází a mají nevyřešenou minulost. Zbytek jejího týmu pracuje na jiném případu, do kterého jsou zapleteny rasové motivy. Líbilo se mi, že jsem se zase dozvěděla něco o Kimině minulosti, a nijak mi nevadilo, že tu máme vlastbě dva paralelně příběhy, které se spojí až ve velmi dobrém finále. Paradoxně mě asi více bavilo vyšetřování Kimina týmu, ale Travisovi lidé jsou také velmi zajímavě vykreslené postavy.

Angela Marsons – Zlámané kosti

Tentokrát se začaly objevovat mrtvoly zavražděných prostitutek, které vyšetřuje tým Kim. Na pomoc jim přichází jedna postava z minulé knihy. Do toho někdo nechá před policejní stanicí miminko a je třeba zjistit, kdo je jeho matka. Pátrání zavede policii až do továrny, kde pracují samé Rumunky. Nakonec se celé vyšetřování propojí. Zase mě ta kniha bavila a těším se na další díly s Kim Stoneovou.

Betty Neelsová – Polibek pro Julii

V neděli večer jsem už byla docela unavená, a tak jsem vytáhla jen naprosto nenáročnou a jemnou harlekýnku, kterou jsem už dlouho nečetla. Julie pracuje jako asistentka u jednoho lékaře. I když to vypadá, že se nemají rádi, vezmou se a nakonec se do sebe samozřejmě i zamilují. Betty Neelsová píše celkem dost šablonovitě, ale jsou to hodně nenáročné příběhy, nic erotického, brutálního, žádný zločin.

Betty Neelsová – Má nejdražší

Doktor Titus Tavener je úspěšný a bohatý lékař, který má ordinaci v jednom domě ještě se svým starším přítelem, také lékařem. Jejich novou správcovou je zchudlá Arabella, která je velmi pracovitá, skromná, ale také chytrá. Titus se s ní ožení, ale i když se jedná o sňatek z rozumu, brzy se do sebe zamilují. Sami vidíte, že je to zase podobný příběh jako u předchozí knihy. Zde mě hodně bavily pasáže, kde si Arabella zařizovala bydlení a o celkovém správcování.

Jestli jsem dobře počítala, je to celkem třicet knih! To je můj rekord, který asi těžko překonám. Je pravda, že mi zde docela pomohly ty harlekýnky, které má člověk přečtené hned. Jinak se na celkovém skóre podepsalo to, že jsem v srpnu špatně spala, takže jsem v noci hodně četla. Pak to naskakuje samo, že… Kdybych vám měla něco doporučit, tak to jsou určitě všechny detektivky, pak fakt vtipná knížečka Pořád se to… a novinka od Mony Kasten. Co děláte vy, když nemůžete spát? Četl jste někdy nějakou harlekýnku? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

 

10 thoughts on “Přečteno: srpen 2020

 1. WantbefitM

  Já teď konečně dočetla dlouho rozečtenou knížku Schovej mě v dešti, která teď byla nově přeložena od Jojo Moyes a musím říct, že mě vůbec nebavila, tak snad knížky, která mám doma budou lepší 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem zkoušela několik knih od Jojo a moc mě nebavily, takže už si je nekupuji a ani nepůjčuji z knihovny. Teď čtu detektivku a ta mě baví dost.

 2. Lucie

  Ahoj, knížky od Mony Casten jsem si kupovala na tvé doporučení a moc mě bavily. Stejně jako mě baví A. Marsons a to už od prvního dílů té její série s Kim. Od K. Taylor mám teď půjčený z knihovny Příběh srdce. A jinak jsem teď dočetla od Erin Watt Jediná maličkost a bavila, asi budu potřebovat i další knihy.

  1. ciculka Post author

   Ahoj, to jsem ráda, že se ti líbily. Jsme zvědavá, co budeš říkat na další díl. Ještě by pak měl vyjít i pátý. Angela Marsons mě hodně baví, ještě mám doma dva díly, tak uvidíme, kolik času na ně v září budu mít. Příběh srdce se mi moc líbil. Erin Watt mě taky baví, ale to není překvapení, celkově mě baví knihy Elle Kennedy.

 3. Helena

  Hani, to je neuvěřitelná porce knih. Skutečně smekám!
  Znam jen yprtera Maye, tomuž jsme si psaly.
  Měj hezký večer! Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   díky moc, fakt jsem se rozjela, hlavně konec srpna byl dost čtivý, měla jsem slušné tempo. Peter May je skvělý, na můj popud ho už začala číst i mamka a je taky spokojená.

 4. Zuzka

  Ahoj Hanka, perfektné prečteno! Čo sa množstva aj kvality týka. Ja veru problémy so spánkom nemám, niekedy ma uspáva aj pri knižke 😀
  Puberta bola pre mňa obdobím LoveStory kníh a bola som z nich nadšená. Teraz skôr siaham po hrubších knihách. Harlekynky mam v knižnici po mamine a raz by som ich chcela všetky prečítať 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem na gymplu a ani na vysoké moc detektivek nečetla, přišla jsem jim na chuť až před několika lety, ale teď si to pořádně vynahrazuji:-) Dřív jsem četla hodně historické romance, které nyní vyhledávám o něco méně. K harlekýnkám se ráda vracím, mám jich pár oblíbených, a když na ně mám náladu, přečtu si je:-) Září bude asi určitě slabší, zatím čtu třetí knihu – dovolená hold skončila:-)

 5. Stáňa

  Hani, to tedy je porce knih. zaujaly mne detektivky – musím vyzkoušet tu Marson, Klevisovou jsem četla jen jednu a líbíla se mi, takže novinka je taky dobrý tip a na jinou řadu než Hebrid od Maye se chystám už docela dlouho, takže Entomologův odkaz je taky fajn tip. A zaujalo mne docela i rande na balkoně, i když romance moc nečtu ;-).
  Já tu mám asi tři knihy, o který se chystám napsat, leč nestíhám. A aktuálně čtu povídky od Deavera.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Marson jsem si opravdu oblíbila, celkově mám teď dost detektivkové období. Jinak sis asi všimla, že ani já teď moc nestíhám (odpovídám teď rychle, dříve než budu muset jít na dozor:-). Na tvoje recenze se moc těším:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *