Přečteno: říjen 2018

Krásný den,

v říjnu jsem měla docela smůlu, protože jsem byla téměř dva týdny pracovně ve Walesu a vzala jsem si tam jen čtečku. Hned na začátku zájezdu mě opustila, takže jsem pak neměla co číst… Proto není říjnové Přečteno tak obsáhlé, jak by mohlo být. Ale samozřejmě to není taková bída, jako bylo to zářijové.

Lisa Kleypas – Sveď mě za úsvitu

Můj oblíbený příběh ze série o rodině Hathawayových. Win je moje oblíbená hrdinka, bojuje za svoji lásku. Cikán jako hlavní hrdina už podruhé je velmi odvážný tah, který ale vyšel. Myslím, že postavu Merripenna a Cama Rohana (z prvního dílu Půlnoční romance) musí mít každý rád.

Lisa Kleypas – Vábení za soumraku

Třetí díl se mi také moc líbil. Tentokrát je hlavní hrdinkou Poppy, která okouzlila tajemného majitele hotelu Harryho Rutledge. U tohoto dílu jsem se dost bavila. Líbilo se mi špičkování mezi jednotlivými členy rodiny i Poppyina slabost pro zvířata (taky je miluji).

Lisa Kleypas – Sezdáni za rozbřesku

Lea známe už z prvního dílu a jeho postava došla velké proměny. Není to už takový blbec jako předtím a do jeho zorného pole se dostala i vychovatelka jeho sester Catherine Marksová. Tato upjatá a ne úplně krásná dáma se mu nějak vryje do podvědomí a on se rozhodně ji více poznat. Jejich dialogy jsou opravdu vtipné, Catherine ho dobře stírá a Leo se do ní taky vesele naváží. Zároveň je tu i ta dojemná stránka, kdy oba řeší svoji minulost.

Lisa Kleypas – Předvečerní láska

Na tento díl jsem se podle anotace těšila asi nejméně. Beatrix je sice moje oblíbená hrdinka, ale kapitán Christopher Phelan mi lezl na nervy už od začátku. Byl hodně sebevědomý, samolibý a dost nepříjemný. I u něj dojde k určité proměně, hlavně díky válce. Nakonec jsem si i k tomuto dílu našla cestu a líbil se mi:-) Celkově jsem z této série nadšená, líbí se mi různorodí hrdinové a prostředí.

Betty Neelsová – Má nejdražší

Jemná harlekýnka, taková staromilská. Občas mám na tuto autorku náladu a vyhledám její knihy. Tady mě bavila hlavně ta část, kde byla Arabella domovnicí a zařizovala se:-) Titus je typický hrdina Betty Neelsové, lékař.

Betty Neelsová – Polibek pod jmelím

Další příběh, kde je hlavní hrdina lékař, kterého zaujme jemná a poněkud nenápadná dívka Emmy. Je to podobně lehké čtení jako předchozí kniha. Člověk u toho naprosto vypne a je za hodinku hotový:-)

Betty Neelsová – Probuzené srdce

Poslední přečtená kniha od Betty Neelsové. I zde je hlavní hrdina lékař, tentokrát je z Nizozemí. Příběh se tedy odehrává nejen v Anglii, ale také právě v oblasti Fríska (mimochodem krásné místo, jestli jste tam ještě nebyli:-).

Linda Howard – Nezvěstná

Poslední novinka Lindy Howard mě samozřejmě dostala. Hned jsem se na ni vrhla a přečetla jsem ji jedním dechem, když jsem byla pracovně na jižní Moravě. Je to pořádná nálož, takový vojenský thriller, který mě ale bavil. Je tu i romantická linka, ale není jí věnováno tolik místa, jako výcviku a všem akcím jednotky. Je to obrovský rozdíl oproti těm jemným harlekýnkám, ale já si knihu opravdu užila a určitě sami zjistíte, že se k ní budu zase vracet:-)

dva dluhy:

Nora Roberts – Blízko plamene

Nějak jsem vám zapomněla napsat o knize, která mě mile překvapila. Víte, že jsem vám říkala, že mě první díl této mysteriozní trilogie z Irska moc nelíbil. Druhý, který je věnovaný Connorovi a rodinné přítelkyni Maeře. První díl této trilogie mě opravdu nebavil a docela zklamal. Druhý mě překvapivě bavil mnohem více, přečetla jsem ho opravdu rychle, což jsem nečekala:-)

Jon Gordon – Tesař

Na tuto knihu jste mohli číst samostatnou recenzi, jelikož jsem ji dostala v rámci spolupráce. Kniha se mi hodně líbila a pořád přemýšlím o jejím obsahu, poselství… Určitě stojí za to ji přečíst.

Mám celkem pocit, že jsem na nějaké knihy zapomněla, ale to se nedá nic dělat:-) I tak to není špatná várka, obzvlášť když jsem začínala číst až v půlce měsíce (ta čtečka mě fakt štve!!!!). Docela dost se mi to neslo v romantickém duchu, ale měla jsem na to prostě náladu. Listopad bude určitě trochu jiný, jelikož mám doma už dvě nové detektivky, na které jsem se hodně těšila:-) Co pěkného jste přečetli v říjnu Vy? napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz.

2 thoughts on “Přečteno: říjen 2018

  1. Stáňa

    Tak z tvého přehledu mne zaujala Nezvěstná, harlekýnky úplně nemusím. A těším na  na recenze detektivek – to je můj oblíbený žánr.
    Já v září dočetla román Dcery (recenze na mém starém blogu) a další thillery od Cartera (recenze budou)

    1. ciculka Post author

      Ahoj, já se taky těším na detektivky. Mám doma dvě nové – Keplera a Fieldsovou – a hned jak dočtu Grayovu horu od Grishama, vrhnu se na ně:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *