Přečteno: prosinec 2018

Krásný den, 

konečně se dostávám k sepsání článku o přečtených knihách za prosinec. Není toho zrovna málo. Mohou za to dvě okolnosti – nemocenská a dovolená. Ještě před Vánoci jsem měla zánět zvukovodu, což teda bolelo jako prase. Dokonce jsem šla na nemocenskou, fakt to bylo zlé. Ulevilo se mi až těsně před Štědrým dnem. Ty první noci jsem nemohla ani spát, protože se ucho dotýkalo polštáře…No, a klasicky jsem pak měla přes Vánoce dovolenou, která mi vydržela do prvního lednového týdne, do práce jsem šla až v pondělí 7. ledna (díky panu řediteli a jeho volnu:-). To vše mi dalo docela dost prostoru pro čtení.

Julie James – Mě nedostaneš

Nejnovější počin mojí opravdu oblíbené autorky. Opět se setkáváme se sympatickým agentem FBI, kterého známe už z předchozích příběhů. Jsem ráda, že se nyní stal hlavním hrdinou, bavil mě už jako vedlejší postava. Tentokrát se děj odehrává i jinde než jen v Chicagu, ale nijak mi to nevadilo. Zase jsem se pobavila a opravdu s klidným svědomím mohu říci, že se mi zatím líbily všechny knihy Julie James a už se moc těším na ty další:-)

Joy Fieldingová – Zmizení Samanthy Ripley

Tuto knihu jsem kupovala na blind při jedné akci v Luxoru. Moc jsem od ní nečekala, i když mi kamarádka tuto autorku doporučovala (a ona má vždy dobré knižní tipy, nevím, proč jsem o tom pochybovala:-D). Překvapivě mě to vtáhlo hned do děje a vlastně jsem si až do konce nebyla jistá, jestli si myslím dobře, kdo je opravdu únoscem a jestli malá Samantha žije:-) Takže bych řekla, že kniha splnila svůj účel:-)

Jasinda Wilder – Omega

Překvapivě jsem se jedné noci vrátila k tomuto třetímu dílu, který mě očividně baví nejvíce z celé série (logicky, k těm prvním dvěma se nijak moc nevracím:-). Baví mě ta část, kdy se Layla snaží zachránit. A její špičkování s Harrisem je prostě boží:-)

Judith McNaught – Modré z nebe

Konečně jsem sehnala první díl série od této autorky a fakt mě to bavilo. Je to pořádný macek, ale příběh je čtivý a baví mě. Vše se odehrává v 70. a 80. letech 20. století a toto mírné retro se mi celkem líbí:-) Určitě se mrkněte v knihovně, pokud máte chuť na nějaký romanticky společenský příběh:-)

Sandra Brown – Podraz

Novina Sandy Brown mě rozhodně nemohla minout. Reálně jsem ji kupovala mamce k Vánocům, ale přečetla jsem ji, než jsem jí to dala:-) Celkem od začátku mi byla jasná totožnost obou hrdinů, asi to nebude překvapení pro nikoho. Na Sandru je to celkem průměrná kniha, ale je pořád dost čtivá a má dobré tempo…

Jillian Hunter – Deníky vévodkyně

Tak toto byla fakt slabota. Celý příběh byl už v anotaci dost přitažený za vlasy, ale při čtení se mi to fakt nelíbilo. Vlastně jsem se jen donutila dočíst to, ale rozhodně vám to nedoporučuji. Jsou mnohem lepší historické romance, věřte mi:-)

Julie Caplinová – Kavárna v Kodani

Tuto knihu jsem si vybrala v rámci spolupráce a byla překvapivě velmi dobrá. Na hygge opravdu něco je a Julie Caplin píše s příjemnou lehkostí. Psala jsem na ni samostatnou recenzi, takže mrkněte na blog:-)

Lina Bengtsdotterová – Na okraji

Výborná severská detektivka. Je to prvotina této autorky a doufám, že začátek série s detektivkou Charlie. Zase najdete na blogu samostatný článek, takže se tam mrkněte:-)

Pamela Redmond Satran – Od zítra budu mladá sexy třicítka

O této knize jsem vám ještě nepsala, ale nebojte se, brzy bude na blogu samostatná recenze. Pokud to ale nemůžete vydržet, mrkněte na seriál Younger, pro který je tento román předlohou:-)

Sabrina Jeffries – Tajemství flirtu

Další román, který mi udělal radost, protože se v něm vrací jako hlavní postava baron Fulkham, kterého známe z předchozích dílů. Když jsem si četla anotaci, tak jsem se trochu bála, protože v příbězích nemám ráda fiktivní království (pokud to není třeba fantasy), ale tento příběh, který je zasazen do volby prvního belgického krále, mě nakonec dost bavil.

Suzanne Enoch – Hrdina z hor

Skotsko 19. století mám ráda, vy to moc dobře víte:-) Enoch je moc milá na FB, sleduji tam už několik let. Anotace zněla celkem zajímavě a tak bych shrnula i samotnou knihu. Je lehce nadprůměrná, je vidět, že připravuje půdu pro další sérii. Myslím, že se vám ale určitě bude líbit hlavní hrdina, který je fakt sympatický a táhne celý příběh:-)

Uljana Donátová – Taková ženská jako já

Tuto knihu jsem dostala od mojí kolegyně Martinky (té, co mi nadělila první Helen Fieldsovou). Tentokrát mi vybrala českou autorku a spíše humoristický román. Anotace zněla zajímavě, je to příběh s duchem o bývalé ženě a bývalé milence. Nebylo to špatné, přečetla jsem to celkem rychle, ale přiznám se, že znovu do toho nejdu.

Michaela Koštalová – Ze zákulisí života královny Alžběty II.

Hrůza, hrůza, hrůza!!!! Tato ženská, která se nazývá kulturní historičkou, cituje z bulváru a z časopisů jako je Tina, které vydává za důvěryhodný pramen. Neumí psát, její větná stylizace je fakt šílená, dlouho mě nějaká kniha nenaštvala jako tato. Rozhodně vám ji nedoporučuji, o královně se toho moc nedozvíte, za to si můžete prohlédnout rozmazané fotky přítele nějaké slečny, která byla očividně na dovolené v Londýně… Děs!!!!

Jean Giono – Muž, který sázel stromy

Tuto útlounkou knihu jsem dostala od jiné kolegyně a je výborná. Přečtete ji během chvilky, ale její poselství ve vás přetrvá. Mrkněte se do knihovny nebo možná i jen na net a zkuste si ji přečíst. Je to opět takový příběh k zamyšlení, který stojí za to.

M. J. Summers – Láska bez pravidel 

Zkusila jsem dát této autorce ještě jednu šanci a ve výprodeji si vybrala tuto knihu. Její prvotina se mi nelíbila, ani jsem ji nedočetla. Vadil mi styl psaní, přišlo mi to celé laciné a plné klišé. Tato je o něco lepší, ale další si kupovat nebudu, max. si ji půjčím v knihovně. Utrácet peníze se mi za ní už nechce. Příběh není nijak originální a vlastně vás nic moc nepřekvapí. A fakt bych to nenazývala strhující erotickou romancí…

Jan Hrdina – Tajemství skotské krve

Viktoriánské Skotsko mě nadchlo hned na začátku a celou knihu jsem si moc užila. Není to nějaká ponurá detektivka jako ty severské, ale čte se velmi dobře, vše je napsané svižně a na rozdíl od jisté dámy, zde je vidět, že autor je opravdu historik a něco o Skotsku ví… Mrkněte se určitě na samostatnou recenzi na blogu.

Ingrid Sewardová – Můj manžel a já

Nakonec tu mám pro ještě jednu knihu o Alžbětě. Je to novinka, která vyšla na konci minulého roku. Tato kniha je zaměřená právě na vztah Alžběty a Phillipa a je opravdu velmi dobře napsaná. Líbí se mi uspořádání a celkově mě kniha hodně bavila a líbila se mi. Pokud se o nich chete dozvědět něco více, tak vám ji vřele doporučuji. Není to nějaký bulvár, autorka k tématu přistupuje velmi seriózně a objektivně.

Na konci prosince jsem měla tak trochu čtenářskou krizi, kterou překonávám nyní v lednu. Už je to lepší, ale leden asi tak bohatý nebude…Tak uvidíme:-) Co pěkného jste přečetli v prosinci Vy? Máte rádi biografie? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Přečteno: prosinec 2018

 1. Stáňa

  Tedy klobouk dolů, kolik jsi toho přečetla. Já zvládnu tak dvě knížky do měsíce. Teď už od Vánoc čtu knížku britských krimipovídek. A jde mi to pomalu – chybí tomu to napětí, co bude dál, které mne dokáže u knížky udržet dlouho. Teď dočtu jednu povidku a zhasínám (zas tedy nechodím díky tomu spát brutálně pozdě).

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   prosinec byl celkem v pohodě, ale teď v lednu mám nějakou čtenářskou krizi, i když se to už lepší. Mamka má nějaké americké krimipovídky a taky si na ně stěžovala. Jinak ten nedostatek čtení má u mě stejné následky, chodím mnohem dříve spát, což je taky fajn:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *