Krásný den,
chtěla bych články o přečtených knihách vydávat pravidelně, ale je to docela náročné na psaní:-) Přes Vánoce jsem měla dovolenou a snažila se ve volném čase trochu číst. Ježíšek byl jako vždy štědrý, dostala jsem svoji normu – 30 knih k Vánocům:-) O některých vám dneska už povím.
Julia James – O té noci
O Julii jsem vám psala už v minulém článku o přečtených knihách a určitě jste pochopili, že ji mám moc ráda. O té noci je další příběh právníků z Chicaga. Je vtipný, zábavný, dramatický a má i detektivní zápletku. Je vám asi jasné, že mám tuto kombinaci romantiky a napětí ráda.
Robert Bryndza – Temné hlubiny
Detektivek jsem přečetla už mnoho a tohoto autora znám teprve krátce, ale s každou knihou mě přesvědčuje o tom, že fakt psát umí. Příběh je hodně temný, drsný, má neskutečný spád, výborně vykreslené postavy a opět je zde skvělá detektiv(ka) Erika Fosterová. Ani si nedovedete představit, jak se těším na další knihu.
Sabrina Jeffries – Noc po Vánocích
Historické romance mě chytly za srdce už před šestnácti lety a pořád mám v tom odvětví oblíbené autorky. Sabrina Jeffries patří určitě mezi ty top. Na tuto knihu jsem se těšila, protože mě lákal příběh Pierce Waverlyho. Kniha je pro většinu lidí určitě braková, ale autorka zde velmi pěkně pracuje s problematikou nevyřešených rodinných problémů.
Nicolas Sparks – Život ve dvou
Sparks je známý autor jemných romantických příběhů. Tato kniha není tak sladká, ale za to mnohem více ze života. Líbí se mi, že je psaná z pohledu muže – otce. Sparks si hodně hraje s vyprávěním, současnost střídá s minulostí, ale vše působí přirozeně, vzpomínky zde nejsou nijak vynucené. Řekla bych, že se mu dobře podařilo zachytit všechny aktuální rodinné problémy – nevěra, otázka peněz, nemoc v blízkém rodinném kruhu, mateřská/otcovská dovolená…
Lisa Kleypas – Ďábel na jaře
Tato kniha mi udělala velikou radost, protože se vrací postavy z čekankovské série (moje nejoblíbenější). Gabriel, hlavní hrdina, je neskutečný sympaťák a určitě mu všichni budete při čtení fandit. Pandora je taková netradiční hlavní hrdinka, ale to se mi líbí. Lisa umí psát historické romance, člověk si u jejích knih směje, pláče, užívá si je…
Julie Garwood – Úniky
Julie píše dva typy knih – skvělé historické (převážně středověké) romance a detektivky. Úniky představují tu druhou možnost a jedná se o knihu, která spadá do série. Hlavní hrdinka Allison pod krásnou tvářičkou ukrývá mozek hackera a tím zaujme i FBI. A příběh už pěkně jede…
William Shakespeare – Jak se vám líbí
Will je moje dlouholetá láska, dokonce jsem po něm pojmenovala i kocourka. Jak se vám líbí není tolik známá komedie, ale každý si ji určitě užije. Já mám moc ráda příběh Rosalindy, která se nebojí, převleče se za muže a získá lásku svého vyvoleného.
Miroslav Macek – Saturnin se vrací
Docela jsem se obávala toho, jaká bude kniha, když ji píše Macek, ale naštěstí byly obavy zbytečné. Macek používá humor, který fungoval už v prvním díle. Zůstávají nám tu ty samé postavy, akorát přibyl nový strýček František, který ale sedí do příběhu. Líbí se mi, že zůstala zachovaná kompozice a Macek se pokouší držet původního stylu vyprávění i humoru. Řekla bych, že se jedná o zdařilé pokračování.
Alice Clayton – Sexy farmář
Na Sexy farmáře jsem se hodně těšila, Alice patří mezi moje nejoblíbenější autory, protože její knihy nejsou jen romantické, ale hlavně neskutečně vtipné. Čtení jsem si dost užívala a vše mělo ještě další následky. Už jsem prozkoumala objednávání bedýnek (až přečteš, pochopíš) a taky jsem zase dost vařila:-)
Nora Roberts – Závrať všedních dnů
První díl této trilogie mě jedno odpoledne nalákal. Nejenže má Nora skvělé vypravěčské nadání, ale líbí se mi, i jak popisuje renovaci hostince, všechny ty pokoje. Jelikož příběh už znám, užívám si právě tyto popisné pasáže:-) Kdysi jsem chtěla studovat bytovou architekturu, a tak mě tyto části vždy baví.
Margaret Way – Prokletý ráj
Tuto autorku mám zafixovanou jako autorku harlekýnek, a tak když jsem viděla její knihu v katalogu Knižního klubu, rozhodla jsem si ji objednat. Tento příběh má samozřejmě i tu romantickou linku, ale převažuje spíše napětí a detektivní část.
Suzanne Enoch – Hříšnice
Další historická romance, tentokrát dárek od Ježíška. Enoch nepatří do mojí topky autorky historických romancí, ale tady se fakt překonala. Kniha mě hodně bavila, líbil se mi neotřelý příběh Diany, která se nebála něco podniknout. I když si tedy říkám, jestli by něco takového bylo opravdu v 19. století možné.
Michaela Klevisová – Zlodějka příběhů
Poslední díl ze série detektivek s Josefem Bergmanem, jenž jsem ještě nečetla. Příběh je z atraktivního prostředí psaní televizního seriálu a zase se to čte dobře. Autorka celý příběh situovala do pozadí problematických vztahů v rodině a mezi kamarádkami. Líbí se mi, jak je to psané z pohledu různých postav včetně policistů zapojených do případu.
Všechny fotky jsou ze stránek www.databazeknih.cz.
Prosinec byl čtenářsky rozhodně úspěšný, všechny knihy se mi moc líbily. Ještě jsem pročetla dvě kuchařky, které jsem dostala od Ježíška, ale plánuji na ně samostatný článek. Také jsem si užívala nějakou odbornou literaturu o Williamu Shakespearovi, což vás asi nepřekvapí. zajímalo by mě, jestli jste dostali k Vánocům nějakou knihu/knihy a jaké? Napište mi:-)
Vaše Čičulka