Přečteno: listopad 2021

Krásný den,

listopadová statistika přečtených knih je docela slušná, ale může za to hlavně pobyt na neschopence, kdy mi bylo tak strašně zle, že jsem v noci nemohla spát (kvůli kašli). Většinu noci jsem si tedy četla a potřebovala jsem něco hoooodně oddechového. Dneska tu budou především starší knihy a recenzní výtisky, které jsem vám už představila.

Melanie Moreland

Protože na přelomu října a listopadu měla vyjít novinka Halton, která spadá do mé milované série od Melanie Moreland, rozhodla jsem se připomenout si všechny předchozí díly, protože jsou prostě skvělé. Kontrakt představuje klasickou kancelářskou romanci mezi šéfem a sekretářkou, kteří předstírají vztah. Proměna protivného Richarda je opravdu skvělá. Bentley je docela suchar, má hodně peněz, a když pozná bezprostřední Emmy, naprosto ho okouzlí. Je to tak trochu příběh o popelce, ale perfektně funguje. Aiden je potetovaný drsňák, který na začátku série nemá moc důvodů bavit se, ale mezi ním a Cami to od začátku jiskří. Maddox je docela netypický hrdina sexy romancí – má předčasně šedivé vlasy, pracuje jako účetní a není to žádný superman, přesto ho mám z celé trojice možná nejraději. Jeho vztah s o něco starší Dee není tak pohádkový a výbušný jako u jeho přátel, ale o to vlastně působí reálněji. Do koho jsem ale absolutně zamilovala, je Reid. Fanaticky fantastický ajťák, který nemá zkušenosti se ženami, ale za to se pyšní záznamem v trestním rejstříku, se na první pohled zamiluje do milé Beccy. Van je silák, který perfektně rozumí své řemeslnické práci. Jeho kolegyní je už docela dlouho sympatická Liv, která sama vychová naprosto sladkou dceru Sammy. Jejich přátelství brzy přeroste v něco víc, ale na oba čekají bubáci z minulosti. Tento příběh je extrémně dojemný, na konci jsem si trochu pobrečela… Jestli tuto sérii neznáte, určitě ji vyzkoušejte, je fakt perfektní!!!

Ella Quinn – Tři týdny do svatby

Na tuto historickou romanci jsem sepsala samostatnou recenzi, která bohužel nebyla moc pochvalná. Kniha se dá bez problémů přečíst, ale znám opravdu mnohem lepší…

Sandra Brown – Letenka z džungle

Nakladatelství Harper & Collins začalo vydávat staré knihy známých autorek, jako je Sandra Brown. Letenka z džungle je taková jednohubka, kterou klidně můžete minout, za moc totiž nestojí. Kerry se ocitla v jihoamerické džungli a potřebuje někoho, kdo jí pomůže při záchraně dětí. V jednom zaplivaném baru si vybere Linca, kterého pokládá za žoldáka. On je ale pouhým novinářem a rozhodně nemá v plánu zůstat v té prokleté džungli delší dobu. Nakonec jsou donuceni spolupracovat a pokusí se o záchranu sirotků. Kerry mi přijde docela bláznivá, plná různých předsudků a celé je to takové retro…

Melanie Moreland – Halton

Jak já jsem se těšila na další díl od Melanie Moreland. Dokonce mi pro něj táta musel dojít, já byla ještě pořád na té neschopence. Halton je velmi schopný právník, který dlouhodobě spolupracuje s BAM. Nečekaně ho ale osloví Fee, z které se vyklube manželka jeho největšího konkurenta. Fee je docela nevšední žena, starší než Hal, už má stříbrné vlasy, nemá žádné veliké ambice a svět špičkových právníků jí moc nesedí. I když je ten příběh pěkný a vlastně i docela originální, nějak jsem si nemohla ty dva více zamilovat. Ostatní páry z této série mi přirostly k srdci, tady je to takový průměr….

Mona Kasten – Zachraň se

Mona Kasten napsala skvělou sérii z americké vysoké školy, kde především ty první tři díly byly povedené. Její nová série Maxton Hall mi moc nesedí. Je to prostředí anglické střední školy pro prominentní jedince. Výjimku tvoři Ruby, která má úplně normální rodiče. V minulém díle (Zachraň mě) se dala Ruby dohromady s Jamesem, jedním z nejbohatších kluků, ale mezi nimi se něco hodně pokazilo. Druhý díl na to rovnou navazuje a Ruby a James si k sobě hledají znovu cestu. Do toho se více rozehrávají příběhy vedlejších postav, které mě bavily vlastně mnohem více. Asi si přečtu i další díly, ale doufám, že příběh Ruby a Jamese už bude uzavřený, myslím si, že to měla autorka stáhnout do jednoho dílu…

Mary Ellen Taylor – Staré sídlo

Na tento společenský román se zde objevila nedávno recenze, kterou najdete zde. Libby je mladá žena, která se vrací do rodného města, aby našla nový smysl života.

Mary Ellen Taylor – Dům v zátoce

Volnomyšlenkářská Lucy přijíždí do malého města ve Virginii, kde vyrostla její matka. O své minulosti nikdy nemluvila, a tak Lucy neví, co ji tady čeká. Musí se vyrovnat s komplikovaným dědictvím i s příběhem její rodiny, který se táhne až sto let do minulosti… Recenze je zde.

Robert Bryndza – Propast smrti

Můj oblíbený autor detektivek vydal třetí díl série s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, který se vrací ke klasickým detektivním metodám, které prostě vždy dobře fungují. Z této série je to za mě nejlepší kniha, určitě ji mohu všem doporučit. A lze ji číst i bez znalosti předchozích dílů:-) Recenze je zde.

Karen Schaler – Láska k Vánocům

Jelikož byl konec listopadu v naší rodině hodně smutný, rozhodla jsem se pro něco hodně oddechového, co by mě přivedlo na jiné myšlenky. Myslím si, že tomu perfektně poslouží nějaká vánoční romance. Moje volba padla na Karen Schaler, jejíž prvotina (aspoň u nás) Vánoční tábor byla skvělá. Na myšlenku Vánočního tábora volně navazuje i Láska k Vánocům. Riley píše romance a nesnáší Vánoce. O to větší je pro ni problém napsat skvělý vánoční příběh, aby uspokojila svého vydavatele. V jednom hodně nepovedeném rozhovoru mluví o své bývalé lásce jako největší inspiraci. Poté odjíždí na speciální vánoční víkend do hor, kde se má setkat se svými fanoušky a zažít něco jako byl Vánoční tábor v minulé knize. O vše se stará sympatický Luke, jenž v dobré víře ubytuje navíc i tři mladé muže, kteří slušeli ten osudný rozhovor a jsou přesvědčeni, že právě oni jsou tou pravou láskou… Je vám asi jasné, že kniha je plná humorných scén, ale také moc milých lidí a mnoha vánočních zvyků. Ty jsou tedy spíše americké, ale i tak tato romance funguje dobře…

Celkové skóre je hodně slušné a předpokládám, že prosinec bude také úspěšný, protože na Vánoce mě čeká samozřejmě volno:-) Nejvíce se mi tento měsíc líbil nový Bryndza, Kontrakt, Reid a Van. Čtete také vaše oblíbené knihy znovu? Co jste naposledy přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

12 thoughts on “Přečteno: listopad 2021

 1. Helena

  No, rozhodně v oblasti četby nezahálíš!
  U nás je teď na programu Lazar, Lars Kepler je sázka na jistotu. Těším se na volno, kdy se budu moct pořádně začíst!
  Haničko, měj hezký den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   Kepler na mě doma taky čeká, musím to dohnat:-) Je to můj oblíbený severský autor (nebo tedy duo:-D)

 2. Stáňa

  Hani, slušná porce. Já zvládám tak čtyři knížky do měsíce, takže proti tobě jsem žabař. A občas taky čtu některé knížky znovu, třeba Co život dal a vzal už jsem četla asi pětkrát., Právě hlavně když jsem nemocná, tak mi to vyhovuje, to se klidně vracím i detektivkám 😀 . O nového Bryndzu jsem napsala Ježíškovi, tak uvidím, jestli jsem byla hodná a přání mi splní.
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   když jsem nemocná, tak taky potřebuji něco pohodového, klidně něco, co jsem už četla (jako je Melanie Moreland). Jsem zvědavá, jestli jsi nového Bryndzu dostala a jak se ti bude líbit:-)

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, skrz tyhle kancelářský romance apod. mám ráda Christinu Laurenovou. Mně to čtení furt nějak nejde, neumím si na něj najít čas, měla jsem te´d i seriálovou pauzu, prostě mi nešlo soustředit se, ale včera už to bylo lepší. Musela jsem zase už poněkolikáté prodloužit půjčené knížky v knihovně a to jsem ještě žádnou z nich neotevřela. Minimálně jednu z nich přečíst chci a ještě se chystám na Svědectví o životě v KLDR od Niny Śpitálníkové. Jsem hrozný flink 🙁

 4. Lucie

  Ahoj, já si jen málokterou knihu nechávám, nemám na to moc prostory, koupím, pošlu po kamarádkách a prodám. Je a pořád přibývá tolik titulů, co bych si ráda přečetla, takže raději čtu nové, než se vracet k přečteným, i když se mi líbily . Z tohoto mě nejvíc zaujal nový Bryndza.

 5. Lucia

  Pred pár dňami som dočítala „Útočište“. Knihu som si kúpila na základe tvojej pozitívnej recenzie. Bola skutočne dobrá 😃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *