Přečteno: listopad 2020

Krásný den,

v listopadu se už vše vrátilo do normálu a mám tu takové normální přečteno, žádný extrémní počet knih. V tomto měsíci už nebyla žádná dovolená, nebyla jsem naštěstí ani nemocná, vlastně byl jen jediný den volna, a to státní svátek. Za to jsme se na konci měsíce trochu zmateně zase vrátili částečně do práce, takže mi zase ubyl volný čas. Mám tu takovou klasickou směsku, několik recenzních výtisků, pár knih z knihovny, něco mého.

Katy Evans – Šance, Remy

Už minulý měsíc jsem psala, že jsem četla první díl z této série a byla jsem hodně zklamaná z toho, že další dvě knihy se vlastně točí pořád okolo jednoho páru. Remy je dokonce to samé jako první díl, jen vyprávěné z pohledu Remyho, hlavního hrdiny (předtím to bylo vše z pohledu hlavní hrdinky). Prostředí zápasů mě nijak neokouzlilo a tyto dva díly mi přišly příběhově naprosto zbytečné. Tyto díly jsem měla z knihovny, doma mám dvě vlastní další pokračování a vůbec se mi do nich nechce.

Nora Roberts – Cena za lásku

Cesta za lásku je zase z nakladatelství HarperCollins, které vydává v pevné vazbě staré harlekýnky Nory Roberts. Už jsem se rozhodla, že další si kupovat nebudu, protože to jsou hodně slabé příběhy. V tomto byl jeden z cirkusového prostředí, který jsem ani nečetla, protože to mě fakt neláká. Druhý příběh Schůzka na Havaji byla o něco lepší a z celé série těchto knih patří rozhodně k těm povedenějším. Laine odjíždí na Havaj, kde žije její otec, kterého neviděla mnoho let. Chce se s ním zase trochu sblížit. Seznamuje se s jeho obchodním partnerem, který jí vůbec nevěří a podezřívá ji z toho, že jen obyčejná zlatokopka. Zároveň se mu ale naprosto nevinná Laine moc líbí, takže se to v něm pere…

Jay Crownovner – Rome

Tuto knihu jsem si pořídila na zkoušku a ani jsem ji nedočetla. Je to díl z prostředku série, což by nijak nevadilo. Problém jsem měla s nesympatickými hlavními hrdiny, vulgárností a přemírou sexu, která mi přišla naprosto zbytečná. Jednání hlavních hrdinů mi přišlo často nelogické, prostě omyl. Další knihy této autorky číst nechci.

Camilla Läckberg – Stříbrná křídla

Celkem povedené pokračování románu Zlatá klec. Bylo takové více feministické, ale to mi samozřejmě nijak nevadí. Konec jasně predikuje další díl, takže se máme na co těšit. Recenze je zde.

Karine Lambertová – Všechny barvy noci

I když je román řazen do edice 7lásky, neřekla bych, že je to primárně milostný příběh. Právě naopak, je to o tom, jak se vyrovnat s nečekanou tíživou situací. Je krásně vidět, jak se s tím těžce vyrovnává nejen samotný Vincent, ale také jeho nejbližší okolí. Opravdu velmi citlivě napsaný příběh. Recenze je zde.

Melanie Moreland – Maddox

Na novinku od Melanie jsem se hodně těšila, Maddox je sympaťák od první knihy. Líbí se mi, že je to zase takový trochu jiný prototyp hrdiny – šedovlasý, účetní, má rád pěkné oblečení… Trilogie BAM je fat dobrá a autora mi udělala velikou radost tím, že bude další díl o Rileym. Už teď se na něj těším!

Whitney G. – S pozdravem Carter

Zatímco prvotina Turbulence mě moc nenadchla, tak další knihy autorky jsou už hodně povedené. S pozdravem Carter je příběh dvou nejlepších přátel Arizony a Cartera, kteří se mají neuvěřitelně rádi, dlouho jsou přátelé a pak je tu najednou možnost, že by mohli být párem. Jenže jak se s tím vyrovnají? Jak to zvládnou? Přežije jejich přátelství?

Lisa Kleypas – Hon na Cassandru

Lisa Kleypas patří mnoho let k mým nejoblíbenějším autorkám historických romancí a Hon na Cassandru to jen potvrzuje. Je to zase takový příjemný návrat do série Ravenelové a k mým oblíbeným Čekankám. Cassandra je hodně sympatická mladá slečna, která to má v hlavě srovnané. Uchází se o ni Tom Severin, nemilosrdný finanční magnát, který ji chce získat od prvního setkání. Jenže Tom na lásku nevěří a Cassandra chce manželství z lásky. Romance je hodně povedená, líbí se mi, že Kleypas má i jiné hrdiny než šlechtice.

Lydia Kangová – Opium a absint

Tato hodně povedená historická detektivka má na blogu samostatnou recenzi, určitě se na ni tedy mrkněte:-)

Robert Bryndza – Mlha nad Shadow Sands

Jak jsem se hodně těšila na novou detektivku od Roberta Bryndzy, tak jsem byla spokojená. Jestli potřebujete nějaké dobré čtení pod stromeček, mrkněte se na recenzi, jestli toto není to pravé pro vás:-)

Josie Silverová – Dva v srdci

Jestli máte rádi naopak dojemné romantické příběhy, mohla by se vám hodit právě tato nová knížka od Josie Silverové. Recenze opět na blogu.

Mia Sheridan – Graysonův slib

Mia Sheridan ve svých knihách představuje pravidelně velmi silné příběhy. Jsou to sice romance, ale nijak laciné. Graysonův slib na první pohled připomíná zápletkou nějakou obyčejnou harlekýnku – Grayson a Kira uzavřou manželství z rozumu, aby získali peníze Kiřina dědictví. Jejich z počátku velmi chladný vztah se postupně proměňuje v přátelství a vzájemnou přitažlivost. Je ale otázkou, zda přežije všechny zkoušky… Za mě velmi povedená kniha, určitě doporučuji.

Ellen Feldmanová – Paříž tě nikdy neopustí

Vůbec jsem nečekala, jak moc se mi bude líbit román Paříž tě nikdy neopustí. Určitě se mrkněte na samostatnou recenzi, stojí za to.

Jean Hanff Korelitz – Mělas to vědět

Momentálně veliký hit na poli seriálů má svoji knižní předlohu, o které jsem vám už sepsala samostatnou recenzi na blogu.

Daniela Tullyová – Hotel u jezera stínů

Recenze na tento román vyšla na blogu před pár dny, mrkněte se:-)

Jenny Bayliss – Dvanáct vánočních schůzek

Vánoce jsou už za dveřmi, takže přišel čas i na nějakou vánoční romanci. Jako první jsem si vybrala novinku z Baronetu, která se odehrává v současné Anglii. Hlavní hrdinka Kate je normální ženská, která se na naléhání kamarádky přihlásí do exkluzivní seznamovací agentury, která jí zajistí dvanáct speciálních vánočních schůzek s rozmanitým programem. Musím říci, že jsem se dost pobavila nad jednotlivými schůzkami naslepo. Vánoční atmosféra je zde vykreslená parádně, opravdu jsem z knihy nadšená. Jestli je to něco prototypem povedené vánoční romance, je to právě tato kniha.

Vi Keeland, Penelope Ward – Boháč z Park Avenue

Nakonec tu mám novinku z pera dua Vi a Penelope. Boháč z Park Avenue měl zajímavou anotaci. On je bohatý podnikatel, ona je sympatická mladá žena, která to umí s dětmi. I když jsou mezi nimi od počátku určitě neshody, najme ji jako chůvu pro svoji neteř. Není to žádné hlubokomyslné čtení, ale jestli chcete nějakou vtipnou sexy romanci, tak Boháč je to pravé pro vás.

Celkem je to 18 knih, ještě jsem úplně na konci měsíce přečetla jednu harlekýnku, když jsem měla lehce depresivní čtenářskou krizi. Nepočítala jsem ji sem, je to jedna od Betty Neelsové, kterou zde zmiňuji často. Uvidíme, jaké bude skóre za prosinec, zatím čtu teprve druhou knihu. Mám toho nyní v práci hodně, volného času mi hodně ubylo.

Připomínám, že na blogu právě probíhá soutěž o kosmetický balíček:-) Co jste naposledy přečetli vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

10 thoughts on “Přečteno: listopad 2020

 1. Helena

  Teda Hani, když si ty obaly od přečtených knih narovnala vedle sebe – to je zase množství!
  Měj příjemnou adventní neděli, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   je toho dost. V prosinci zatím pořádně zaostávám, dneska jsem začala číst teprve pátou knihu. Uvidíme, jak s tím pohnu během svátků , fakt bych chtěla, protože tu mám samé lákavé kousky:-D

 2. Lucie

  Ahoj, je pro mě úplně neuvěřitelné, kolik za měsíc dokážeš zvládnout knížek, když ještě vezmu v potaz, že máš práci, domácnost a blog na který přispíváš téměř každý den..
  Zaujala mě kniha od R. Bryndzy, tu už mám i koupenou. Dál ta vánoční romance, Mělas to vědět, Hotel u jezera stínů, Dva v srdci a Graysonův slib.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   teď je to zase docela slabší, přeci jen jsem už každý den v práci, kde jsem klasicky od rána do pozdního odpoledne. Pak mě čeká ještě opravování a přípravy, které jsou v této divné době náročnější. Čtu teprve pátou knihu a jsem fakt na začátku. Chtěla bych ale hodně číst přes Vánoce, mám tu fakt spoustu zajímavých novinek (článek vyjde a bude pěkně nadupaný). všechny knihy, které jsi jmenovala se mi líbily. Hodně bych vypíchla tu vánoční romanci, vůbec jsem nečekala, že se mi bude tolik líbit:-)

 3. Dana

  Dobrý den,
  tak jste mě opět inspirovala – pustím se do knihy Dvanáct vánočních schůzek. Mám za sebou četbu všech knih paní Mornštajnové, naprosto mě dostala Hana a Tiché roky.
  Přeji pěkný večer

  1. ciculka Post author

   Dobrý den,
   to jsem moc ráda. Dvanáct vánočních schůzek se mi moc líbilo. nádherně mě to naladilo na svátky. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak povedená a vtipná kniha. Alena Mornštajnová píše skvěle, doma máme všechny její romány. Mamka ji má moc ráda. Koupila jsem jí k |Vánocům knihy Jany Poncarové, která by měla psát podobně, tak byste ji také mohla zkusit:-) Mějte se krásně!

 4. Stáňa

  Hani, tak za mne Bryndza (napsala jsem si o nějakou jeho knihu ježíškovi, tak uvidíme, co mi vybere) a překvapivě mne zaujal komentář ke knize Dvanáct vánočních schůzek, takže tu bych zkusila taky.
  Já dočetla Lišáka od Forsytha a teď čtu Konec starých časů od Carmen Kornové (pokračování Dcer nové doby, o kterých už jsem na blogu psala).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to jsem moc zvědavá, jakého Bryndzu dostaneš a co na něj budeš říkat. Už čtu i ty dvě historické vánoční romance a překvapivě se mi taky moc líbí:-) Lišáka jsem koupila mamce k Vánocům, Forsyth je jeden z jejích nejoblíbenějších autorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *