Přečteno: květen 2021

Krásný den,

květen se nesl hodně na romantické vlně. Nějak jsem neměla čtecí náladu, maximálně jsem zvládla nějakou harlekýnku nebo časopis. Prostě ne vždy je nálada na čtení:-) Nyní je to už lepší a docela jsem se zase rozjela. I když toho dneska nebude tolik jako jindy, mám tu fakt pěkné knihy, které se mi moc líbily.

Melanie Moreland – Van

Rovnou začnu tím, co se mi líbilo asi nejvíce. Myslela jsem si, že Reida už nic nepřekoná, ale Van byl skvělý. Je to hodně citlivý příběh o něžném silákovi Vanovi, kterému se už dlouho líbí jeho kolegyně Olivie. Mezi nimi se postupně vyvíjí přátelský a pak romantický vztah, který je podroben ještě několika zkouškám. Není to hned vše úplně ideální, ale je to správná romance:-) Moc se mi líbí, jak autorka pracuje s vážnými tématy, např. s adopcí. Samozřejmě i zde jsou velmi vtipné scény, které souvisí s firmou BAM a hlavně s malou dcerkou Liv, jež je prostě boží. Opravdu tuto sérii moc doporučuji.

Elle Kennedy – Výzva

Výzva je další díl ze série z univerzity Briar. Taylor je sice v sesterstvu, ale nemá pocit, že by tam úplně zapadala. Obzvlášť jedna slečna jí jde po krku a donutí ji, aby přijala speciální výzvu, která se týká oslovení Connora, idola a partymana. Taylor je kromě všeho hodně nesmělá a plná komplex ze své vyvinuté postavy. Connor ale nečekaně Taylor pomůže a postupně se z nich stávají přátelé a vše vede k něčemu dalšímu. Elle Kennedy píše velmi čtivě, příběh se mi líbil, i když Taylor byla fakt hodně zakomplexovaná. Connor je od začátku veliký sympaťák, ten se vám bude určitě moc líbit.

Lucy Score – Na vlásku

Ally je živel a říká vše, co si myslí. Dominic je velmi tvrdý a přísný podnikatel, který se musí potýkat s rodinným skandálem (hnutí mee too). Jejich seznámení není zrovna úplně šťastné, ale shodou okolností se z nich stanou kolegové. Navzájem se nesnáší, neustále se provokují, ale zároveň to mezi nimi dost jiskří. Příběh je hodně jiskřivý, plný předehry (a samozřejmě i sexu). Jen mě docela překvapil věk hlavních hrdinů, nejsou to žádní puberťáci, ale přesto tak někdy jednají… I tak se mi tato sexy romance hodně líbila a ráda si přečtu další knihy této autorky.

Holly Jackson – Hodná holka, zlá krev

Na tento young adult thriller bude brzy recenze:-)

Susan Wiggs – Knihkupectví ztrát a nálezů

Hodně dojemný příběh, který se mi moc líbil, jen jsem brečela od první kapitoly až do konce (ano, jsem plačka). Recenze bude brzy:-)

Meghan Quinn – Moderní gentleman

Celkem útlá moderní romance se mi překvapivě docela líbila. Dost jsem se nasmála, protože autor rubriky Moderní džentleman se seznámil v parku s milou dívkou, která ho na první pohled okouzlila. Jenže ona ho pořád odmítá, získat ji není vůbec snadné. Je to celkem rychlovka, ale kniha se mi líbila více než předchozí romance této autorky.

Britainny C. Cherry – Eleanor a Grey

El a Grey se znali jako puberťáci a měli se moc rádi. Navzájem se podporovali v hodně složitých životních situacích, jenže pak je osud rozdělil a ztratili kontakt. Shodou náhod Grey potřebuje chůvu ke svým dětem a El zase novou práci. Grey se ale za ty roky hodně změnil a dost bojuje se svými vnitřními démony. I když je to romance, tak je to dost zaměřené i na rodinu, na hledání porozumění mezi dětmi a rodiči, které zasáhla obrovská tragédie. Kniha má dvě dějové linky. První z nich se zaměřuje na minulost, na dospívání El a Greye. Druhá, rozsáhlejší část se odehrává v současnosti.

Vi Keeland, Penelope Ward – Drzý kravaťák

Tomuto duu se povedla další oddychová romance. Soraya se jednou v metru seznámí s velmi atraktivním mužem, který telefonuje a chová se u toho jako blbec. Časem se seznámí a samozřejmě se mezi nimi vyvine vztah. První půlka knihy byla hodně vtipná, plná skvělých hlášek. Dost jsem se nasmála a líbilo se mi to. Opravdu to bylo drzé, ale tak správně:-D Druhá půlka byla slabší, takové to drama pro drama. I tak se jedná o velmi pohodovou knihu, která se čte rychle a člověk při ní přijde na jiné myšlenky. Tak za měsíc si asi ani nebudete pamatovat, o čem to přesně bylo…

Whitney G. – Důvodné pochybnosti

Poslední romance dnešního článku. Andrew je špičkový právník s tajemnou minulostí, který se nechce vázat a má jasná kritéria na své partnerky. Se všemi je to otázka jedné noci. Jenže pak se v seznamce seznámí s Alyssou, o které si myslí, že je to vystudovaná právnička. Píší si spolu, ale nikdy se nesetkali. Jenže Alyssa mu tak trochu lhala a je to obyčejná praktikantka, která se kromě práva věnuje i tanci. Budu k vám upřímná – knihu jsem v pohodě přečetla, nějak mě neurážela, i když je to hodně veliká pohádka. Zároveň mě ale ničím moc nezaujala a celkově patří k těm slabším knihám této autorky (tedy mně se vlastně nějak více líbila jen jedna – Výpověď, ty ostatní jsem dala k prodeji). Jestli na ni narazíte v knihovně, klidně ji zkuste, ale nutně ji hned za plnou cenu kupovat nemusíte.

Tentokrát to není nic extra dlouhého. Přečetla jsem ještě nějaké harlekýnky, ale žádná za to nestála, takže jsem je ani nezapisovala. Nejvíce se mi rozhodně líbil Van a pak to Knihkupectví. Slibuji, že červen už bude zase takový více detektivní a thrillerový:-) Co jste naposledy přečetli vy? Znáte autorky, o kterých je dnešní článek? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny obrázky jsou z databazeknih.cz

10 thoughts on “Přečteno: květen 2021

 1. Lucie

  Ahoj, pěkné, nejvíc mě zaujalo Knihkupectví ztrát a nálezů, Výzva a Van, píšu si na svůj knižní wishlist:-) Já teď dočetla Mizející dívky, knížka mě bavila a už jsem se začetla i do další knihy – První, která zemře. Takže žádná romantika, jak už názvy napovídají:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   na Knihkupectví bude určitě brzy recenze. Výzva a především Van byly skvělé knihy, to se mi moc líbilo. Až učtu tu moji hromadu, tak bych ráda dala Melanii Moreland kompletně znovu. Mizející dívky jsem četla a líbily se mi. První, která zemře neznám. Teď čtu thriller Krásné věci a zatím to vypadá dost dobře…

 2. Stáňa

  Já klasickou romantiku čtu spíš výjimečně, takže z tvých knih bych asi sáhla po Hodná holka, zlá krev (i když asi nejsem cílovka) a pak po Knihkupectví ztrát a nálezů (tam mne zaujala obálka a mám pocit, že jsem na ní někde zahlédla dobrou recenzi)
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já vím, že na tu romantiku tolik nejsi, ty si spíše užiješ to, co přečtu v červnu a v červenci, mám tu doma totiž hromadu různých detektivek a thrillerů, které vypadají fakt dobře.

 3. WantbefitM

  Tyto autorky vůbec neznám, protože tohle není úplně žánr, co bych četla 🙂 Já teď dlouho nic nečetla. Jakmile mám zkouškové, nedokážu číst, protože jsem unavená z těch všech skript… 😀 Ale na thrilerovou recenzi se těším více! 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky si pamatuji, jak vypadalo zkouškové. Já jsem tedy hodně četla i během něj, ale to jsem musela – přeci jen jsem studovala češtinu a dějepis:-D

 4. Martina

  Skvělé knihy. Taky se mi hodně líbila ta Na vlásku. Bylo to super a člověk se i zasmál. U Důvodných pochybnostech mě trochu zklamal neoriginální námět,jinak se kniha četla dobře. Výpověď se mi taky líbila a Turbulence taky, zbytek docela zklamání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *