Krásný den,
v květnu jsem zase četla jako o život a mám tu hromadu knih:-) Dalo by se říci, že ta menší představuje povinnou četbu, ta větší je samá romantika:-)
Alexander Solženicyn – Jeden den Ivana Denisoviče
Je to opravdu klasika. Autor popisuje jeden den obyčejného muže v sibiřském gulagu. Pokud jste ještě tuto knihu nečetli, napravte to, opravdu stojí za to. Z popisu chování lidí v SSSR úplně mrazí.
Elle Kennedy – Boj
Elle Kennedy se konečně vrátila na univerzitu Briar a jsem moc ráda, že přináší příběh Summer a Colina, protože v to jsem doufala od té doby, kdy se v sérii objevili poprvé. Opět je to velmi povedená kniha, nasmála jsem se u ní neskutečně, Summer je číslo:-) Jestli se vám líbily předchozí díly série, určitě jděte i do této knihy.
Paulina Swist – Prokurátor
Na internetu na mě pořád vybíhala reklama na tuto knihu, až jsem neodolala a objednala ji. Jedná se o polskou autorku a celý děj se tedy také odehrává v Polsku. Je to pro mě celkem netradiční prostředí, ale na druhou stranu je znát, že je nám Polsko v mnoha ohledech blízké. Řekla bych, že se jedná o takový erotický thriller. Ta kriminální zápletka je tu opravdu výrazná, zároveň je do ní celkem příjemně vpraven vášnivý příběh dvou právníků. Vše se mi četlo dobře, příběh odsýpal, ráda zkusím ještě nějakou další knihu od této autorky.
Julie Hastings – Ohňostroj rozkoší
je to erotický román z edice Černá krajka, kde už nové knihy nevychází. Pokud je vám nesympatických Padesát odstínů, ale přesto byste si chtěli přečíst nějaký opravdu! erotický román, tak mohu tuto knihu doporučit. Děj se odehrává v Anglii, konkrétně v Cambridgi a najdete tu asi vše:-)
Ludvík Vaculík – Sekyra
Ach bože, to byla hrůza. ta kniha je sice útlá, ale vůbec se nedá číst. Fakt nechápu, že mi na vysoké tak strašná nepřišla (je vidět, že jsme na semináři museli číst ještě horší knihy). Je dost nepříjemné, že postavy zde nemají jména. Děj je trochu zmatený. Doufám, že to už zase spoustu let nebudu muset číst.
Diana Palmer – Lék na smutek, Neohrožené srdce, Zkrocený donchuán, Honba za štěstím, Královna rodea, Oheň i chlad, Statečná dívka, Klenot v srdci
Snažím se přečíst všechny knihy od Diany Palmer, které se týkají města Jacobsville. Jendou z nich je i tato harlekýnka. Tato série se mi hodně líbí, je oddechová, ale mám ráda styl psaní DP. Asi nejlepší ze všech těch příběhu byla Honba za štěstím.
Miroslav Holub – Denní služba
Holuba mám jako básníka celkem ráda, jeho poezie je taková nevšední (i když patří mezi básniky poezie všedního dne:-). Oceňuji, jak zakomponoval do své práce prostřední nemocnice, které tak dobře znal.
Jan Neruda – Balady a romance
Jan Neruda je skvělý spisovatel, ale jeho básně jsou fakt pesimistické. Balady a romance sice nejsou nejhorší, ale i tak to není veselé čtení.
Mika Waltari – Egypťan Sinuhet
Tuto knihu jsem četla asi před deseti lety, když jsem se připravovala na přijímací zkoušky z finštiny. Tenkrát se mi líbila, ale letos jsem se nějak nemohla začíst. Mika Waltari je fakt důkladný, co se týče popisů všeho (jako Jirásek:-). Každopádně byste tento příběh měli znát, takže pokud jste ještě nečetli román ze starověkého Egypta, napravte to:-)
Julie Caplin – Pekárna v Brooklynu
Na tuto knihu chystám samostatnou recenzi, ale už nyní vám mohu říci, že bude rozhodně pozitivní. Román vlně navazuje na předchozí Kavárnu v Kodani a opět mě mile překvapil. Celý příběh jsem si užívala, pasáže s jídlem byly výborné.
Jennifer Probst – Miluj mě jakkoli
Jennifer nám představuje první díl nové série, která se očividně bude motat kolem stavební firmy Pierce Brothers. Hlavní hrdina Caleb je spolumajitelem této firmy, a i když se tomu od začátku brání, je nucen spolupracovat nejen se svými bratry, ale také s okouzlující Morgan.
Julie Quinn – Falešná manželka
Jsem ráda za novou historickou romanci od mé oblíbené JQ. Tato vlastně předchází jinému románu Za vším hledej Bridgetonovy. Příběh se zcela netypicky odehrává v Americe, ale nijak mi to nevadilo. Bylo docela zajímavé nahlížet na válku o nezávislost z druhé strany (té anglické). Příběh se četl dobře, líbil se mi, ale nebylo to takové vtipné jako jindy. Mrzí mě to, ale musím říci, že je to průměrná historická romance.
Penelope Ward a Vi Keeland – Rebelské srdce
Jedná se o pokračování románu Rebelský dědic a těšila jsem se, jak se vše vyřeší, protože ten předchozí díl skončil ve velmi napjaté atmosféře. Mohu vás uklidnit, vše skončí dobře. I když se mi kniha líbila, tak vím, že se k ní nebudu vracet, a tak jsem ji prodala přes databazeknih.cz.
J. D. Hawkins – Hvězdný šéf
Mám ráda knihy, které se odehrávají v nějakém gastronomickém prostředí a tato je jednou z nich. Cole je hvězdný šéfkuchař a má jasné požadavky na své zaměstnance. Willow je jeho nová kuchařka, která si ráda dělá věci po svém. Myslela jsem si, že J. D. bude žena, ale autorem je muž a je to na knize dost znát:-)
Celkem 21 knih je opravdu úctyhodné číslo. Jsou to skoro samé romance, ale slibuji, že červen bude dost odlišný. Momentálně jedu na jedné velké vlně detektivek a dost mě baví:-) Z těchto knih bych vám určitě doporučila Pekárnu v Brooklynu a Elle Kennedy a její Boj. Co jste v květnu četli Vy? Napište mi:-)
Vaše Čičulka
Teda ty čteš fakt hodně. Můj květen byl spíš nadprůměrný, ale stejně jsem zvládla jen 3 knížky – Hanu, Skládačku (recenze už mám na blogu) a špionážku Ta druhá žena (o té bude článek zítra). Na týden volna na chalupě mám nachystanou hromadu časopisů a zelených detektivek (to je moje dovolenková tradice). A chystám se na záěr Husitské epopeje od Vondrušky … (to určitě nezvládnu všechno)
Hezké léto
Ahojky,
květen byl fakt plodný, červen takový nebude, měla jsem mnohem tlustší knihy a horko mě strašně zpomaluje. Uvidíme, jaké to bude o prázdninách, kdy budu mít většinu doby dovolenou:-) Já si budu brát na dovolené čtečku, kde mám hlavně romantické knihy, takže budu číst hlavně je. Ale taky tu na mě čeká pořádná hromada nepřečtených věcí ještě od Vánoc a ze zbytku roku, tak se to budu snažit snížit. A v knihovně jsem si dala rezervaci na další detektivky, tak snad mi něco přijde:-) Taky přeji krásné léto:-)