Přečteno: duben 2021

Krásný den,

v dubnu se mi četlo dobře a mizela mi pod rukama jedna kniha za druhou. Mám tu docela dost novinek, nějaké restíky, které doma skladuji už delší dobu a taky jeden návrat po několika letech:-) Tematicky je to takový mix, asi si každý přijde na něco. Na některé knihy zde už byla samostatná recenze, takže vás odkážu rovnou na ni.

Sandra Brown – Odhodlaný Chase

Když jsem si minulý měsíc koupila i tuto knihu, kterou znám už dlouho a doma ji mám v takovém hodně starém vydání, řekla jsem si, že bych si ji mohla i znovu přečíst. Je to tedy druhý díl trilogie o sourozencích z Texasu. Chase tragicky přišel o manželku a nenarozené dítě a svůj život naprosto promarňuje a straní se své rodiny. Na jedné akci ho potká Marcie, kamarádka ze školy, která pracuje jako velmi úspěšná realitní makléřka. Chase měla vždy ráda a rozhodla se mu pomoci. Sama má problémy, s kterými se potřebuje vyrovnat. Přemluví Chase k tomu, aby uzavřeli manželství bez lásky, ale fakt to nemají vůbec jednoduché a cestu k sobě hledají dlouho. Jako většina kniha Sandry je i zde kriminální zápletka. Tento díl mám z celé trilogie asi nejraději, i když Chase je velkou část knihy docela blbec. Jestli jste tuto trilogii ještě nezkoušeli, jděte do ní, je opravdu povedená.

Penelope Ward – Jen jeden rok

Na novou knihu od Penelope jsem se těšila. Caleb je sympatický a pohodový Angličan, který získal stipendium na roční studium na americké vysoké škole. zde se trochu nešťastně seznámí s Teagan, u které nakonec skončí, protože její rodina pronajímá studentům pokoje. Mezi nimi vzniká nejdříve velmi opatrné přátelství, které nakonec přeroste v něco víc. Jenže Caleb je v Americe jen na rok… Jako bylo to romantické, pohodové, ale znovu bych to číst nepotřebovala, nějak extra mě to nenadchlo. Caleb byl sympatický a měl docela závažné problémy. Teagan pro mě byla spíše taková hysterka, která si vůbec neváží toho, co má.

Julie Caplin – Čajovna v Tokiu

Na tuto knihu bude samostatná recenze a slibuji, že se máte na co těšit:-)

Mike Omer – V temnotě

O tomto thrilleru už zde byla samostatná recenze, kterou najdete zde.

Ellen Berg – Chci to taky!

Tuto německou autorku jsem vůbec neznala, ale její romány mě hodně bavily. Jsou to vtipné knihy, spíše humoristické než romantické. Jestli potřebujete oddych, tohle je kniha pro vás. Charlotte je lékařka, která má skvělou kariéru a krásný byt. Jenže je sama a její rodiče se jí snaží kdekoho dohodit. Kromě toho si její bývalý přítel bere za manželku její bývalou nejlepší přítelkyni. Pak potká Uweho, který je jí na první pohled okouzlený (ona jím vůbec). Uwe je totiž instalatér a s někým jako on si lékařka jako ona přece nikdy nemůže začít… Jenže s ním je šťastná, připadá si krásná, hodně se směje a je opravdu milovaná… Ty první kapitoly, to jsem se hodně nasmála. taky se mi líbí, že hlavní hrdinka není pětadvacetiletá modelka, ale prostě normální ženská, která má svoje klady a zápory.

Ellen Berg – Udělám ti ze života peklo

Carina a Jonas jsou manželé a mají dvě roztomilé děti. Jenže pak Carina, žena v domácnosti, zjistí, že jí manžel podvádí s nějakou udržovanou kadeřnicí. Zhroutí se jí svět, nemá práci, nemá muže, nemá ty možnosti, jako když byla mladší, hubenější a celkově více in… S pomocí kamarádek s tím ale bojuje a hledá své místo na světě. A taky se rozhodně to trochu vrátit nevěrnému manžílkovi… I zde byly velmi vtipné pasáže a myslím si, že je to příběh docela ze života – manžel začne podvádět svoji manželku, která pro něj už není tolik atraktivní. Byla jsem docela překvapená tím, jak to skončilo. Nevím, jestli se mi ten konec líbí, jestli bych se na místě Cariny zachovala stejně.

Lisa Regan – Dívka beze jména

O tomto románu zde byl také samostatný článek, tak se mrkněte zde.

Stephanie Laurens – Vykoupení Malcolma Sinclaira

Po delší době jsem zase sáhla do svých zásob/ restů a vylovila jsem další historickou romanci od Stephanie Laurens. Malcolm Silnclair má docela dost hříchů na svém účtu, a tak když nečekaně přežije svoji smrt, rozhodne se, že už bude všem jen pomáhat. Tak se zrodí Thomas Glendower, který se snaží všem hodným lidem, které potká. Mezi nimi je i tajemná hospodyně a její dvě děti. Všichni tři před někým očividně utíkají a jejich ochráncem se stane právě Thomas/Malcolm. Moc jsem toho od nikdy nečekala, ale mile mě překvapila. Příběh je svižný, romantický, má pěknou zápletku a sympatické hrdiny. Doma mám ještě hodně knih od této autorky, tak mám minimálně do konce roku co číst:-)

Meghan March – Vzdorující královna

O prvním díle erotické série, kam spadá i Vzdorující královna, jsem vám již psala samostatnou recenzi. Na druhý jsem se dost těšila, byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi hlavními hrdiny, a opravu mě hodně zajímal životní příběh Mounta. Je to taková jednohubka, čte se to hodně rychle. Moc se mi líbila pasáž, která se odehrávala v Irsku, protože byli na místech, která moc dobře znám. Třetí díl by měl vyjít v červnu a samozřejmě si ho koupím. I tak si ale myslím, že by stačilo, kdyby to byla jedna kniha, ne tři.

Maria Grund – Smrtelný hřích

Na tuto povedenou severskou detektivku zde vyšla už samostatná recenze🙂

Jude Deveraux – Zapomenutá vražda

Jude Devveraux se nyní dala na psaní detektivek, které jsou trochu jiné než to, co čtu obvykle. Žádný psycho krvák jako u Cartera nebo Bryndzy ale hodně dobře propracovaný příběh. Tentokrát se Sara, Kate a Jack dostávají do Angie, kde si chtějí od všeho vyšetřování odpočinout. Jenže je zde tajemná záhada, která se udála před několika lety a která se nyní zase hlásí o slovo. Příběh se mi zatím líbil asi nejvíce z těch tří, co zatím byly vydány v češtině. prostředí anglického sídla je mi blízké, líbilo se mi nevšední seskupení podezřelých. To, jak se všichni sešli na místě činu, mi připomíná Poirota a jeho detektivní činnost (je to můj oblíbený detektiv). Jestli chcete takovou méně násilnou detektivku, určitě to vyzkoušejte.

Vi Keeland – Neměli bychom

Nejnovější romance Vi Keeland se odehrává v prostředí reklamní agentury. V rámci fúze se spojily dvě konkurenční firmy a v novém podniku je jen jedno místo kreativního ředitele. Jenže právě o to se uchází Bennett a Annalise, mezi nimiž to pěkně jiskří. Je to taková osvědčená zápletka, nic originálního, ale příběh je milý, oba hrdinové sympatičtí. Asi to znovu číst nebudu, ale jako oddechovka na víkend se to určitě hodí.

Charlotte Lucas – Tvůj perfektní rok

V rámci nákupů ve výprodeji jsem sehnala i knihu Tvůj perfektní rok, která se odehrává v Německu (nevím, proč jsem podle anotace původně čekala Anglii). Na jedné straně stojí čtyřicátník Jonathan, který je velmi upjatý a má přesně nalinkovaný život. Na té druhé bychom nalezli bezprostřední Hannah, která chodí se srdcem na dlani. Pro svého přítele připravila diář plný speciálních akcí, citátů a motivačních úkolů. Jenže ten diář se nečekaně dostane do rukou Jonathana a on je jím naprosto fascinován. Nakonec se rozhodně řídit pokyny a otevírá se mu nový svět. Podle anotace jsem se těšila na úkoly jednotlivých dnů, ale nakonec mě mnohem více bavil příběh Jonathana a Hannah.

Rachel Anderson – Advokátův syn

Nakonec tu mám jednu historickou romanci, která očividně patří do nějaké série, a já jsem samozřejmě ty předchozí díly nečetla. Sophie je pořád svobodná a její rodina už nemá peníze na to, aby sponzorovala další společenskou sezónu v Londýně. Vlastně mají celkově problém udržet své venkovské panství. Kvůli této poněkud nešťastné situaci uvažuje Sophie, že si vezme za muže jednoho milého gentlemana, kterého ale nemiluje. Její švagr chce své vyženěné rodině pomoci, a proto najme schopného Hugha, aby provedl hloubkovou analýzu. Hugh ale nebyl vybrán náhodně, je to Sophiin starý přítel z dětství. Ti dva byli kdysi dobrými přáteli a kvůli sobeckosti Sophiina otce byl tento vztah zničen. Nyní se znovu shledávají a zjišťují, že si pořád velmi dobře rozumí. Jenže Hugh je syn obyčejného advokáta, kdežto Sophie patří mezi šlechtu. Celý příběh je hodně jednoduchý a vlastně i dost krátký. Je to jednoduchá historická romance, trochu mi to přípomíná Jane Austen. Není zde moc erotiky, autorka se soustředí na příběh (nebo spíše na uzavření všech předcházejících příběhů).

Řekla bych, že 14 knih je takový můj běžný stav. Všimla jsem si, že je tu tentokrát docela dost knih, které se odehrávají v Německu. Je to pro vás atraktivní prostředí? Nejvíce se mi líbil asi Mike Omer, Julie Caplin a Sandra Brown. Znáte nějaké autory, o kterých zde píšu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

10 thoughts on “Přečteno: duben 2021

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   Mnicha znám, ale Dům v Bretani mi nic neříká. Mně se někdy čte dobře a knihy mi mizí pod rukama, jindy se v tom plácám a nic mě nebaví, nesoustředím se na to. Prostě záleží na situaci:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Hani,
   taky mám takovýto knižní seznam a půjdu před prázdninami doplnit čtivo na léto. Mám tam tedy především detektivky, které si tolik domů nekupuji, spíše si je půjčuji, protože je čtu jen jednou.

 1. Stáňa

  Hani, myslím, že tebe v počtu přečtených knih překoná málokdo :). Mne kromě už recenzovaných detektivek a Zapomenuté vraždy zaujaly ty dvě knížky od Ellen Bergové. Na romance si moc nepotrpím, ale občas si nějaký „holčicí“ příběh přečtu ráda.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, teď v květnu je to docela bída. Mám nějakou čtenářskou krizi, snad se to zase zlepší. Ellen Bergovou jsem vůbec neznala, koupila jsem její knihy ve slevě a moc mile mě překvapila. Hlavně se mi líbilo to Chci to taky!

 2. Lucie

  Ahoj, z knih které jsi přečetla jsem nečetla nic, ale autory J. Caplin, S. Brown, V. Keeland a P. Ward znám z jiných titulů a mám je ráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *