Přečteno: duben 2018

Krásný den, 

zase tu máme rubriku přečteno. Fakt mě baví si vést tuto statistiku a docela mě to nutí vždy dočíst jednu knihu a pak teprve začít druhou:-)

Karel Jaromír Erben – Kytice

Klasika, česká poezie, kterou zná asi každý. Dříve jsem Erbena moc nevyhledávala, ale v posledních letech více oceňuji propracovanost těch balad, jazyk, dynamičnost…

Bulat Okudžava – Kapela naděje

Ačkoliv je v názvu naděje, tak na mě verše působily hodně depresivně. Občas to bylo proložené prozaickými texty autora. Poezie je to moc krásná, hodně silná, intimní, reflektuje dobu, kdy to autor psal. Myslím, že právě díky tomu je to tak smutné…

Christina Lauren – Božský

Poslední díl této série, který není o nic horší než ty předchozí. Hlavní hrdinku budete milovat, protože je milá, bezprostřední, srdečná. Smála jsem se už od začátku:-) Jensen se občas chová jako trubka, ale naštěstí mu to včas dojde:-)

Amo Jones – Stříbrná labuť

S touto knihou jsem se docela prala. přišla mi hodně přitažená za vlasy, hlavní hrdinové mi moc neseděli. Čekala jsem, že to bude něco na způsob trilogie  od Erin Watt (Papírová princezna, Prokletý princ a Palác lží). Samozřejmě díky tomu, že je tam záhada, bych ráda věděla, jak to skončí, ale nechce se mi kupovat si ty další díly. Tak uvidíme, jak to vyřešíme:-)

Joan Johnston – Stíny minulosti

Velmi příjemná historická romance, kde je svérázná mladá dívka, která příběh pěkně oživuje. Líbila se mi i vedlejší dějová linka, která se týkala sestry hlavního hrdiny (mám ráda tyto vedlejší dějové linie, někdy je mám dokonce raději i než ty hlavní:-). je to první díl ze série.

Richard David Bach – Racek

Útlounká zvláštní knížka, kterou splupnete za hodinu. Jonathan Livingstone je velmi odvážný a statečný racek a bylo mi ho na začátku moc líto, ale on si stál za svým, nebál se osamocení a vlastně vyhrál, protože získal svobodu…

Margaret Atwood – Penelopiáda

Tuto zvláštní knihu jsem četla už před lety a vůbec se mi nelíbila. Dneska nevím ani proč, protože když jsem ji znovu oprášila, tak mě docela chytla. Vypráví příběh Penelope a Odyssea z jejího pohledu a je to hodně moderní,s věží, lehce feministické a docela dost ironické. Taky jsem nikdy neměla ráda Helenu:-D

Daniel Cole – Hadrový panák

Tato kniha mě zaujala v katalogu Knižního klubu, ale popravdě se mi za ní nechtělo moc utrácet, a tak jsem si ji půjčila v knihovně. Jedná se o detektivku, která má docela překvapivý konec. Líbí se mi, že se to odehrává v Londýně, je to mé oblíbené prostředí. Kniha je hodně čtivá, těším se na další pokračování.

Catherine Anderson – Náruč bezpečí

Kdysi to bývala jedna z mých nejoblíbenějších (nejpůjčovanějších z knihovny) knih a jsem ráda, že jsem ji konečně setkala. je to moc hezký a dojemný příběh o lásce, ztrátě, odhodlání i rodině. Hlavním hrdinům budete vždycky fandit.

Jaroslav Rudiš – Nebe pod Berlínem

Strašná věc. Kdybych to nemusela číst kvůli práci, tak se tomu vyhnu. Opravdu se mi nelíbil ani ten (ne)příběh, forma a obzvlášť mi vadil nespisovný a hovorový jazyk, který byl už docela přehnaný. Prosředí berlínského metra mě nijak neuchvacuje a tato kniha opravdu není pro mě.

Joan Johnston – Osudný polibek

Volné pokračování Stínů minulosti se mi také líbilo. První část byla hodně veselá a svěží (třeba scéna ve stáji), druhá s netvorem byla trochu ponurejší, ale asi jsem ji měla dokonce radši. Eliza je sice naivní děvče, ale bude se vám určitě líbit. Krasavci bych podlehla taky, ta postava měla prostě šarm:-) Očividně existuje ještě další pokračování, avšak ne v češtině, což mě dost mrzí…

Julie James – Něco jako láska

Julie James se stává jednou z mých nejoblíbenějších autorek současných romancí. Tento příběh navazuje volně na ty její předchozí knihy a opět je velmi podařený. Je tu detektivní zápletka, díky které se nám ústřední dvojice seznámí. Hlavní hrdinové  Jordan a Nick jsou opravdu sympatičtí, hezky to mezi nimi jiskří. Také se mi líbí prostředí vinotéky, jelikož jsem tam několik let brigádničila, takže je mi to blízké:-)

Elle Kennedy, Sarina Bowen – Zůstaň

Další díl ze série WAGS, který se odehrává v kanadském Torontu. Matt je drsný sympaťák, Hailey je hodně roztomilá, dobře to mezi nimi funguje. Líbily se mi i vedlejší postavy, třeba Jennny byla fakt vtipná:-) Upřímně řečeno, četla jsem to přes noc někdy do půl čtvrté, prostě jsem to musela hned přečíst….

Nora Roberts – Hrdina ze sousedství

Zase jedná o původní harlekýnku a je to na ději znát. Tentokrát je v knize pouze jeden příběh, který nám představuje svobodnou matku a jejího syna, který miluje komiksy. Jejich novým sousedem (nebo spíše oni jsou jeho novými sousedy) je Mitch, autor komiksů. Řekla bych, že jako první se zamiluje Rad, syn Hester. Příběh se čte velmi rychle, zápletka je prostá a hrdinové milí. Líbí se mi hodně ty pasáže, které byly z pohledu malého kluka. Přiznám se, že si tyto knihy kupuji především proto, abych měla doma Noru Roberts kompletní. Jinak mi zase tak úžasné nepřijdou:-)

Duben nebyl špatný, myslela jsem si, že tam bude ještě jedna kniha, ale nějak jsem se do ní nemohla začíst, takže jsem ji zdolala až nyní, na konci prvního květnového týdne… Každopádně tu mám skvělé novinky a i nějaké přešlapy… Co pěkného jste v dubnu přečetli Vy? Napište mi:-) 

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou opět z databazeknih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *