Přečteno: červenec 2019

Krásný den,

červenec se mi knižně opravdu dařil. Přečetla jsem docela dost knih, něco na kratších dovolených (Lipno, Východní Čechy), ale hlavně doma během volna. Mám tu zase docela dobrý mix knih, romance, detektivky a dokonce i životopis:-)

Můj příběh – Michelle Obama

Na tuto knihu jsem se dost těšila, životopisy mám opravdu ráda. Jedná se o příběh Michelle Obama, který tedy sepsala sama. Mapuje dobu od jejího dětství až po konec druhého prezidentského období jejího manžela. Vše je psáno hodně upřímně, což mi udělalo radost. Dozvěděla jsem se hodně informací  o její rodině, zázemí, o tom, jaké to je být černoškou na bělošských školách. Samozřejmě jsem se nejvíce těšila na pasáže, které se týkaly kampaně a období prezidentování. Pokud vás zajímají životopisy, příběhy zajímavých lidí nebo politika či otázka rasových problémů, knihu si přečtěte, je opravdu dobrá. A i když to byl fakt macek s malými písmenky a tenkými papíry, tak jsem to přečetla za chvíli:-)

Milovat Jackie – Nora Roberts

Jedná se o první díl série, která je hodně průměrná. Postava Jackie je hodně přelétavá, vždy ji nadchne něco jiného. Tentokrát se jedná o psaní knihy a pro tyto účely si pronajala přes svého proradného bratrance dům. Ten ale patří architektu Nathanovi a on s ní rozhodně nepočítá. Nečetlo se to špatně, ale je knihy NR z edice harlequin jsou fakt bídné. Kdejaká jiná harlekýnka je mnohem lepší.

Čekání na lásku – Margaret Way

Margaret Way umisťuje všechny své příběhy do Austrálie a vlastně tvoří taky jednu sérii díky stejné lokaci. Tato harlekýnka byla taky docela slabá, moc mě nebavila.

Pravidla touhy – Rachel van Dyken

Druhý díl série je příběhem Lexe a Gabi a bavil mě víc než ten první. Mezi nimi to pěkně jiskří, což mě bavilo. Přesto nemám pocit, že si tyto knihy ještě někdy přečtu.

Okno do nebe – Nora Roberts

Pokračování Milovat Jackie mi přišlo stejně blbé jako první díl. Tentokrát se příběh věnuje Codymu, což je partner Nathana z předchozí knihy. Je také architekt a musí spolupracovat s inženýrkou Abrou. Ta ho rozhodně nemá ráda a nejvíce touží po tom, aby mohla předělat jeho směšné návrhy. ta část, která se týkala stavby, byla docela dobrá, ale jinak mě to moc nebavilo. A fakt mi vadí jméno Abra.

Sexy mlékař – Alice Clayton

Na pokračování série od Alice Clayton jsme se moc těšila, protože mě její knihy baví. Odehrává se to v New Yorku (ve městě i v samotném státě) a sexy mlékař vlastní skvělou sýrárnu, kterou miluje Natalie, pravá měšťanda. Když ho potká, není schopná říct jedinou souvislou větu, tak moc se jí líbí. Tady jsem se hodně nasmála, to laškování bylo skvělé. Taky je Natalie kus ženské a velkou roli v knize hrají sýry. A kdo nemiluje sýry, že?:-D

Letní romance – Julie James

Julie James je moje asi momentálně nejoblíbenější autorka romancí ze současnosti. Její příběhy jsou vtipné, romantické, sexy, jsou tam správné ženské a sympatičtí muži. Zde se vracíme k vedlejší postavě novináře Forda Dixona. Jeho novou sousedkou je dost neurotická právnička Victorie, která se mu sice moc líbí, ale zároveň ho dost štve. Vše se opět odehrává v Chicagu a mám tu takové propojení s knihou od Michelle Obama. Ona vyrůstala také v Chicagu a ve své knize psala o zabití jedné dívky a jaký to mělo dopad na komunitu. Je zajímavé, že o této události se zmiňuje i tato romance. To se mi moc líbilo:-)

Popravčí – Chris Carter

Pokračuji ve čtení série detektivek do Chrise Cartera. Toto je druhý díl s detektivem Robertem Hunterem a je to opravdu velmi brutální čtení, které je ale dobré. Skvěle vystavená zápletka, docela brzy jsem přišla na to, kdo vraždí. Jestli máte rádi detektivky a ještě jste tuto sérii nečetli, tak vám to určitě doporučuji.

Diana Palmer – Zamilovaná do šéfa, Žena v ohrožení, Sladké zajetí, Honba za štěstím

Opět pokračuji ve čtení knih od DP, které se odehrávají v městečku Jacobsville v Texasu. Tyto čtyři mám asi nejraději, nejlepší je určitě Honba za štěstím, k té se vracím nejčastěji.

Julie Heaberlin – Černooké Zuzany

Tuto detektivku jsem dostala od kamarádky Jany, které se moc nelíbila a dala mi ji, abych ji přečetla a abychom mohly porovnat naše čtenářské prožitky. Musím se přiklonit k Janinu hodnocení, jsem dost nespokojená, kniha se mi nelíbila a dost jsem se u ní trápila. Zápletka byla divná, vadila mi kompozice knihy i samotné vyřešení všeho. Opravdu vám ji nedoporučuji.

Uwe Wilhelm – Sedm barev krve

Tuto německou detektivku jsem dostala od kolegyně, která taky ráda čte kriminálky. Zápletka vypadala dobře, vše se mi moc líbilo, dokud hlavní hrdinka Helena Faberová nezačala ztrácet paměť, díky speciální amnézii, kterou utrpěla. Docela brzy jsem přišla na pachatele, což mi nijak nevadilo, ale ta amnézie, ta mě fakt štvala. Přišlo mi to tak nereálné, bylo to úplně přitažené za vlasy. Je to opravdu škoda, protože bez toho by to byl skvělý příběh. A taky byl částečně otevřený konec, což nesnáším, obzvlášť u detektivek.

Cara Hunter – V temnotě

Jedná se o druhý díl, kde vystupuje detektiv Adam Fowley a vše se opět odehrává v Oxfordu. Při rekonstrukci domu je odhalen sousední sklep, ve kterém je uvězněna mladá dívka a dítě. Celý příběh je pěkně spletitý, výborná zápletka, kde je mnoho zvratů a nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Zase se tu objevují sociální sítě, ale není to tak dominantní jako v předchozí knize. Celkově jsem byla nadšená a těším se na další román od této autorky.

Celkově jsem s počtem přečtených knih spokojená, i když by mi nevadilo to trochu navýšit, protože tu mám hromadu restů. Určitě bych vám doporučila V temnotě, Popravčího, Letní romanci a Můj příběh. Řekla bych, že by si tam měl vybrat každý:-) Co jste v létě četli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz

2 thoughts on “Přečteno: červenec 2019

  1. Stáňa

    Jako vždy jsi toho přečetla hodně. Já bych u tvého soupisu sáhla určitě po Carterovi, protože Popravčího jsem ještě nečetla. A pak po detektivce V temnotě. Na romance moc nejsem a na biografie taky ne.

    1. ciculka Post author

      Ahoj, máš pravdu, červenec byl čtenářsky úspěšný,ale obávám se, že srpen takový nebude, nějak mi to nejde. Ty dvě detektivky jsou skvělé, určitě do nich jdi. Já jsem obě půjčovala u nás v knihovně, tak snad budou i u vás:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *