Přečteno: červenec 2018

Krásný den,

v červenci jsem byla na dovolené v Irsku a vzala jsem si tam svoji novou čtečku, kterou jsem dostala v červnu k narozeninám. Jsem z ní opravdu nadšená a nosím ji všude s sebou. Pár dnů mi tam nebylo dobře, takže jsem mohla jen číst. Díky tomu bude dnešní článek pěkně dlouhý. Tentokrát tu nehledejte nic vážného, byla jsem ráda, že mám konečně dovolenou a četla jsem jen oddechovou literaturu.

Christina Lauren – Božský bastard

Je to první díl ze série, o které jsem vám tu již několikrát vyprávěla. Mám ho moc ráda, dost se u něj nasměji. Mezi Chloe a panem Ryanem to fakt jiskří, hezky na sebe štěkají a útočí a přitom se tak přitahují.

Alice Clayton – Hřebec

Další z mých oblíbených knih, o které jsem vám tu již mnohokrát psala. A zase se jedná o jiskřivý příběh, u kterého se zasmějete. Líbí se mi, že hlavní hrdina není nějaký drsný macho, ale fakt sympatický knihovník. I Vivian, hrdinka tohoto příběhu je trochu neobvyklá na různé romance – potetovaná, s piercingy, trošku drsnější, ajťačka… Jestli jste ještě tuto knihu od Alice Clayton nečetli, tak to hned napravte.

Linda Howard – Stíny minulosti

Pěkně drsná detektivka od mojí oblíbené Lindy Howard vás vezme hned na několik míst USA. Karen se ještě ani nestihla pořádně vzpamatovat ze smrti své matky, když jí přijde tajuplný balíček od otce, kterého neviděla přes dvacet let. Vzápětí se dozví, že je také mrtvý. Někdo jí začne usilovat o život a najednou se rozbíhá hra o přežití…

Lisa Kleypas – Milenec lady Sophie

Už dlouho jsem nečetla tuto historickou romanci od mojí oblíbené Lisy Kleypas. Hlavní hrdinka Sophie touží po pomstě a je ochotná pro to udělat cokoliv. Sir Ross je gentleman, šéf strážníků z Bow Street. Sophie pro něj začne pracovat jako hospodyně a rozehrává svoji hru. S čím ale nepočítá je to, že se do okouzlujícího Rosse zamiluje…

Lisa Kleypas – Hlas srdce

Nicka Gentryho známe už z předchozí knihy Milenec lady Sophie. Jeho úkolem je vypátrat snoubenku lorda Radnora. To se mu sice povede, ale Lottie je opravdu velmi milá a okouzlující dívka a on podlehne jejímu kouzlu a zamiluje se do ní. Jenže lord Radnor neodpouští… Poprvé se zde také setkáváme s hrabětem Westcliffem, kterého známe i z dalších příběhů (jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů).

Lisa Kleypas – Cizí muž v mém náručí

Tato kniha patří k těch nejstarším od LK. Myslím, že existuje film návrat Somersbyho, který má podobnou zápletku. Larissa žije na panství jako mladá vdova a její rodina ji chce vystěhovat. Nečekaně se však vrací ze zámoří její mrtvý manžel, který náhodou přežil.  Lara není nijak šťastná, Hunter je ale jako vyměněný. Pryč je násilnický a sobecký manžel, je tu pozorný člověk, který se snaží Laru znovu svést a splnit jí všechna přání. Jenže je Hunter opravdu tím, kdo tvrdí?

Elizabeth Lowell – Probuzený žár

Myslím, že Elizabeth vydala jedinou harlekýnku a to tuto. Mladinká Tory přijíždí po operaci kolene na ranč drsného Ethana Reevera, kde by měla začít pracovat. Jenže Ethan o ni nestojí, podle něj slečinky z města neumí vzít za práci a na ranči nemají co dělat. A tak se rozehrává nevyrovnaný boj mezi hrdostí, přitažlivostí a předsudky…

Joan Johnston – série Hawk´s Way Family

V této sérii je devět harlekýnek – Divoké oči, Nevěsta na útěku, Kovboj a princezna, Rančer a bohatá dívka, Kovboj se žení, Nevěsta ze zoufalství, Tvrdohlavá nevěsta, Nevěsta na inzerát a Průšvihářka. Všechny příběhy se točí kolem jedné texaské rodiny a mapují hned několik generací. Jsou to všechno příjemné oddechové jednohubky.

Jennifer Probst – Hledání vytouženého dne

Jedná se o první díl série, o které mám pro vás přichystaný samostatný článek, který by měl vyjít v nejbližších dnech. Takže více tam:-)

 

Jennifer Probst – Hledání příslibu věčnosti

Stejná série, ale poslední díl:-)

 

Jennifer Prosbst – Skúška lásky

Tato povídka mi udělala takovou radost, že jsem si ji musela přečíst ve slovenštině. V češtině zatím nevyšla, což je škoda. Volně navazuje na sérii Hledání, konkrétně se odkazuje na druhý díl s Natem. Hlavním hrdinou je právě Nateův drsný bratr.

Lisa Kleypas, Julia Quinn a Sherrilyn Kenyon – Kde je můj hrdina?

Za tuto knihu jsem moc vděčná, protože je to soubor povídek o vedlejších postavách z mých oblíbených knih. Ta myšlenka je fakt povedená, ocenila bych pokračování.

Elizabeth Lowell – Jenom můj

Zase tu máme sérii, tentokrát se jmenuje Jenon (Only). Je to příběh Wolfa, syna indiánky a anglického šlechtice, a lady Jessiky, která ho vláká do manželství jen proto, že si nechce vzít násilnického lorda Gora. Jessi ale nechce být plnohodnotnou manželkou, je hodně naivní, myslí si, že budou s Wolfem jezdit po prérii a večer spolu sedět u ohně a povídat si. Není schopná se postarat o domácnost a ani o sebe. A rozhodně se brání všem intimnostem… Změní se jejich vztah?

Dorothy Garlock – S nadějí

Příběh se odehrává na konci 19. století v Americe a hlavní hrdinkou je mladá učitelka, která přijela učit indiánské děti do rezervace. Místní obyvatelé to ale nesou nelibě a snaží se jí různě škodit. Naštěstí má i dobré přátelé a dokonce se objeví i láska.

Dorothy Garlock – Osten lásky

Tento příběh nás zavede do Nového Mexika v první polovině 20. století. Mladá vdova se vrací domů a přebírá po svém zesnulém otci malý motorest. Ten obývá její opilecká matka a její strašná parta a jeden bungalov má pronajatý také bývalý trestanec Jake. Líbí se mi ten příběh obnovy motorestu, je to taková jemná romance, nic divokého nebo vášnivého.

Dorothy Garlock – Rozmarná řeka

Příběh zdravotní sestřičky April z první poloviny 20. století se mi moc líbil. April je na svoji dobu velmi moderní, samostatná a schopná. Líbí se mi, že to není nějaká hysterka, co čeká, až ji spasí svět. Přesto je velmi ženská, žádná mužatka. Kniha se četla fakt dobře, lehce, hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Jsou to obyčejní lidé, tady nečekejte nějaké milionáře nebo šlechtu:-)

Vi Keeland – Šéf

Už když jsem si četla ukázku, musela jsem se nahlas smát. Je to teprve druhá kniha od této autorky, ale zase povedená. Chase si umí vymýšlet výborné historky a vy si to užijete. Jestli hledáte něco vtipného a oddechového (jako byla dřív Christina Lauren nebo Alice Clayton), tak zkuste tuto autorku.

Jasinda Wilder – Omega

Jedná se o třetí díl série (Alfa a Beta už vyšly) a asi se mi líbil nejvíc. Je takový drsnější a hlavními hrdiny jsou Harris a Layla, vedlejší postavy z předchozích dílů. vy víte, že miluji příběhy neústředních postav, takže i tady mě to dostalo. Layla je pěkně sprostá, ale kdo by na jejím místě nebyl. Harris je fakt sexy drsňák, fakt ho mám moc ráda. Ta kniha je hodně o sexu, ale zas tak moc mi to nevadilo. Přiznám se, že se mi asi více líbila druhá půlka, která byla věnovaná únosu Layly a její záchraně.

Erin Watt – Něco skutečného

Jedná se o první díl nové série a četla jsem ho v Irsku. Hlavní hrdinové jsou tak ve věku mých žáků, ale nijak mi to nevadilo. Elle Kennedy (Erin Watt je pseudonym) psát prostě umí. Zase jsem se u toho bavila, vše šlo velmi rychle, příběh je svěží.

Lenka Lanczová – Království za botu, Pojď se mnou, Radko, Stopa v mém srdci, Všechno bude fajn, Tři na lásku

Všechny tyto dívčí romány shrnu v jednom odstavci. Měla jsem nějakou vzpomínkovou náladu, a tak jsem během pár dnů přečetla hned několik dívčích románů. Vybírala jsem si hlavně ty, které jsem měla dřív ráda. Ty příběhy jsou pořád pěkné, hezky se čtou, jsou trošku poplatné době (kdo si pamatuje časy bez mobilů a internetu všude okolo nás?:-), ale taky docela naivní.

Už nemůžu. Zapomněla jsem si během měsíce psát knihy, které jsem přečetla a nejsem schopná si na všechny vzpomenout:-) I tak je tento článek pěkně dlouhý. Jak vybíráte knihy na dovolenou Vy? Jdete na jistotu už něčeho přečteného, nebo naopak testujete neznámé novinky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *