Krásný den,
dneska tu mám článek o přečtených knihách za březen. Trochu jsem to nestíhala sepsat, takže je to až nyní na konci dubna:-) Jak jsem slibovala minule, je tu docela dost detektivek, ale také nějaké romance, pár harlekýnek a dokonce i jedno fantasy. Na mnoho knih už zde byla recenze, tak vám tam vždy vložím odkaz:-)
Sandra Brown – Zachráněné dopisy
Sandru mám moc ráda a její knihy si kupuji pravidelně už mnoho let. Myslím si, že mám skoro vše, co jí u nás vyšlo. Když se objevily Zachráněné dopisy, nijak jsem neváhala, anotaci nijak nezkoumala a rovnou jsem si knihu objednala. Až poté jsem zjistila, že je to nějaký starý román pro americký Harlequin. Mladá žena přijde při teroristickém útoku o manžela a zůstane sama se synem. Žije hodně poklidným způsobem na maloměstě a má s kamarádkou květinářství. Po nějaké době se do městečka přestěhuje atraktivní a bohatý podnikatel, který projevuje silný zájem o naši hrdinku Kylu. Ona ale netuší, že to byl spolubojovník jejího zesnulého manžela a že ji chce získat, aby mu splatil pomyslný dluh. Řekla bych, že je dost znát ta doba, kdy je příběh psaný. Kromě toho je to opravdu hlavně taková pohádková romance, ale pokud chcete něco hodně nenáročného, co si užijete za jeden víkend, tak proč ne:-)
Lisa Jewell – Rodina z podkroví
Na tuto knihu jsem psala samostatnou recenzi, najdete ji zde.
Sarina Bowen – Když jsme se poznali
Sarina si tentokrát připravila docela nevšední romanci, kdy hlavní hrdinkou je dívka na vozíčku. Corey právě nastupuje na vysněnou vysokou školu a její začátky nejsou vůbec jednoduché, protože po nehodě je upoutaná na vozík. Žije ve speciálním kampusu, kde je jejím sousedem atraktivní pohodář Adam. Ten skončil s berlemi díky zlomené noze. Oba se rychle spřátelí, ale Corey to na nic jiného nevidí, protože si je vědoma svého hendikepu a Adam má samozřejmě úžasně atraktivní přítelkyni. Musím říci, že toto je hodně citlivě napsaná romance, která je vtipná, ale nijak neznevažuje postižené. Moc se mi líbí, jak se autorce podařilo ukázat, že ani po vážné nehodně život nekončí. Corey je fakt sympatická (a Adam taky) a líbí se mi její cesta za samostatností.
Catherine Shepard – Vražda bez soucitu
O této skvělé německé detektivce jsem vám psala zde.
Maxime Chattam – Spolčení ničemů
Jestli chcete něco fakt brutálního, tak vyzkoušejte tento francouzský thriller. Více je zde.
Melanie Moreland – Reid
Melanie Moreland se velmi rychle stala mojí oblíbenou autorkou. Reid je pokračování ze série BAM. Přiznám se, že na Reida jsem se těšila asi nejvíce a jeho příběh je opravdu úžasný a silný. Reid je nadaný ajťák a hacker se záznamem, což ho činí trochu problémovým. Zároveň měl dost těžké dětství a jeho komunikační způsoby jsou trochu nešťastné. V BAM mu ale dali šanci a on se jí chopil a pro firmu i dýchá. Pak do firmy nastoupí Becca a Reid se zamiluje na první pohled. Jenže Becca je úžasná mladá žena, proč by měla chtít nějakého bývalého zločince? Tento díl je bezesporu nejdojemnějším ze všech, zároveň jsem se ale neskutečně nasmála (pasáže s Aidenem jsou fakt vtipné). Jestli jste ještě tuto sérii nezkoušeli, tak vám ji moc doporučuji (nezapomeňte, že vše začíná knihou Kontrakt).
Mona Kasten – Snít znovu
Snít znovu je dalším pokračováním série od Mony Kasten. Musím říci, že je za mě asi zatím nejslabší, ale i tak se mi četlo dobře:-) Blakea známe z předchozích dvou dílů z kurzů tvůrčího psaní, které vede Nolan. Blake žije ve studentském domě ještě s několika přáteli, kteří jsou sportovci jako on. Nečekaně tam přijíždí Jude, jeho první velká láska a sestra jeho dobrého kamaráda a spolubydlícího. Oni dva se ale nerozešli v dobrém a Jude si budovala kariéru v Hollywoodu jako mladá herečka v populárním seriálu. Najednou je zpět a má nějaké problémy, o kterých nechce vůbec mluvit. Kromě toho mezi ni zůstává dost nevyjasněného. Jak říkám, příběh byl pěkný, jsem ráda, že se vrátily postavy z předchozích dílů, ale moc mi k srdci nepřirostla ta Jude, takže mě to tolik nebavilo.
Ava Miles – Země Nory Robertsové
Avu Miles jsem vůbec neznala, ale zaujal mě název knihy, protože Noru Roberts mám jako autorku fakt ráda. Přečetla jsem si anotaci a usoudila jsem, že je to kniha přímo pro mě. Meredith pochází z prestižní novinářské rodiny a její exmanžel o ní říká, že má díky knihám Nory Roberts zkreslené představy o manželství. Když se Meredith musí vrátit kvůli rodinným problémům zpět do rodného městečka, seznamuje se s válečným korespondentem Tannerem, kterého si najal její proradný exmanžel, aby zdiskreditoval Mere. Jeho úkolem je donutit ji, aby se do něj zamilovala. Tannerovi se to vůbec nelíbí, ale ex je fakt hajzlík a vydírá ho… Za mě je to velmi povedená kniha. Opět se zde kombinuje romance s detektivním zápletkou, což mě vždy hodně baví. Kromě toho je zde hodně jemných odkazů na jednotlivé knihy od NR, což se mi moc líbilo (a nějaké z nich si budu muset zase přečíst:-).
Meredith Wild – Do plamenů
Druhý díl od této autorky se mi líbil o trochu více než ten první, ale i tak je to těžký průměr. Darren si užívá svůj svobodný život, když se seznámí s nejlepší přítelkyní své skoro švagrové Vanessou. Mezi nimi to jiskří, ale ona ho ze začátku dost odmítá, protože zná jeho pověst a zároveň je neuvěřitelně zaměstaná svojí prací. Nakonec mu podlehne, ale jejich vztah není zrovna bezproblémový…
Diana Palmer – Sladké zajetí
Jsem moc ráda, že jsem konečně sehnala tuto harlekýnku, která patří do série o městečku Jacobsville v Texasu. Libby je hodná mladá žena, který pracuje v právní kanceláři. Má bratra a nevlastní matku, kterou podezírá z vraždy jejich otce a z dalších zločinů. Jejich sousedem je velmi úspěšný rančer Jordan Powell, který pro Libby měl vždy slabost, ale zároveň v sobě nese deficit chudého kluka. Jordana zneužívá kvůli jeho postavení a penězům dcera místního senátora, která má celkem mafiánské sklony. Jordanovi to nějakou dobu trvá a Libby dost ublíží, ale nakonec všechny intriky prohlédne a uvědomí si, že Libby je láska jeho života. Prostě harlekýnka, ale Diana Palmer umí psát a já mám pro tuto sérii slabost.
Asa Schwarz – 7 klíčů
Teď si zase od romantiky trochu odpočineme, protože 7 klíčů je hodně propracovaný thriller, který nás vezme do oblasti kyberzločinů. Recenze je zde.
Jude Deveraux – Oprávněná vražda
Jude Deveraux se teď nějak přeorientovala na detektivky, ale nijak mi to nevadí. Nejsou to žádné krváky, spíše takové propracované příběhy. V této knize se opět setkáváme se spisovatelkou Saru, její neteří Kate, která je úspěšnou realitní makléřkou, a Jackem, šikovným stavitelem. Tato trojice nečekaně vyšetřila vraždu v jejich malém městečku na Floridě. Všichni tři si slíbí, že se už do žádného vyšetřování nezapletou, ale není to pravda. Ve městě je objeveno tělo Janet, která byla otrávená, probodnutá i uškrcená. Postupně přicházejí všichni z městečka a vysvětlují našim detektivům, proč oni nemohou být vrahem té staré milé dámy. Během toho si trojice uvědomí, že pravda bude někde úplně jinde a očividně příběh sahá hodně do minulosti…
Teri Wilson – Královnou krásy z donucení
Tato autorka píše současné romance, které jsou na motivy slavných příběhů (např. Pýcha a předsudek). O této romance si nejsem jistá, podle čeho by měla být. Hlavními hrdinkami jsou dvojčata Charlotte a Ginny, které jsou si sice vzhledově podobné, ale jejich povahy jsou naprosto odlišné. Charlotte je obyčejná knihovnice, která žije svými žáčky a milovanými knihami. Nejraději nosí trička s motivy z Harryho Pottera jiných oblíbených románů. Ginny je profesionální královna krásy, která vymetá všechny možné soutěže. Jejím cílem je Miss USA Treasure, což je soutěž, kterou vyhrála kdysi jejich matka. Po menší alergické nehodě se Ginny nemůže zúčastnit prvních kol, a tak přemluví svoji sestru, aby se za ni vydávala. Upraví ji a obleče do svých šatů a Charlotte se za ni vydává. Během toho se seznámí s atraktivním mužem, z kterého se vyklube porotce. Celá kniha byla soustředěná jen obě sestry, o Grayovi se vlastně nic nedozvíme. Sice jsem to přečetla za jedno odpoledne, ale není to nic úžasného. Ze všech dnešních knih je to určitě nejslabší příběh (i harlekýnky jsou mnohem lepší).
Linda Howard – Rozumná volba
Myslela jsem si, že znám všechny příběhy od Lindy Howard, která se specializuje spíše na romantické thrillery než klasické romance, i když jí vyšly nějaké knihy i jako harlekýnky. Tuto jsem ale neznala a je to spíše klasická romance. Reese je drsný kovboj, který žije sám na ranči. Podá si inzerát do novin, že shání manželku, a ozve se mu i krásná Madelyn, bohatá žena z východního pobřeží. Sice mezi nimi přeskočí jiskra, ale Reese je hodně tvrdohlavý a má své utkvělé představy o ideální ženě a o svém životě… Je to jedna povídka v harlekýnce, takže je vám jasné, že to přečtete za hodinku. Já mám příběhy s tvrdohlavými rančery ráda, takže se mi to líbilo. Ideální povídka na odreagování:-)
Luanne G. Smith – Víno a čáry
Na toto fantasy, které se odehrává na francouzské vinici se na blogu taktéž objevila recenze.
Diana Palmer – Žena v ohrožení
Poslední harlekýnka tohoto článku. Je to jeden z prvních příběhů z městečka Jacobsville. Cy Parks je drsný rančer, který se dříve živil jako žoldák. Díky pomstě mafiánského bosse přišel o manželku i syna. Ve městě se seznámí s milou Lisou, mladou vdovou, která je zrovna těhotná. Rozumí si, stanou se z nich přátelé a nakonec se domluví na sňatku z rozumu. Příběh je moc pěkný, trochu smutný, ale Cye i Lisu mám ráda, často se objevují i v dalších příbězích.
Ruth Kvarströn – Jonesová – Pekárna s vůní skořice
Málem bych se zapomněla přidat i skvělý švédský román, který je mnohem více než jen nějaká romance. Mrkněte na recenzi.
Jill Johnson – Květy smrti
Nakonec tu mám takovou trochu jinou detektivku, která je dost spojená s botanikou. Recenze je zde.
Myslím si, že je tu docela pěkná všehochuť, každý si přijde na své. Já bych určitě vypíchla Reida, Pekárnu s vůní skořice a Vraždu bez soucitu. Znáte nějaké knihy, o kterých píšu? Která vás zaujala nejvíce? Napište mi:-)
Vaše Čičulka
PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz
Haničko, obdivuji nejen množství přečtených knih, ale i ten přehled, který každý měsíc děláš.
Poznamenanou mám tu Pekárnu, vím, že mě zaujala díky tvé recenzi.
Přeji příjemný den, Helena
Ahoj Helenko,
už jsem si zvykla zapisovat vše průběžně, hodně mi to pomáhá. Pekárna se mi hodně líbila, zrovna jsem ji doporučovala i mamce:-)
Ahoj, musím říct, že jsi mě jak teď tak v samostatných recenzích na hodně knih nalákala. Zrovna včera jsem dočetla od Mony Kasten Doufat znovu s Everly a Nolanem, pokračování už mám taky koupené, tak se na ně asi rovnou vrhnu.
Ahoj,
Doufat znovu byl takový hodně něžný příběh, moc se mi líbil. V tomto novém díle je Everly taky docela často, více než postavy z předchozích knih. Jsem zvědavá, co budeš říkat na ten další díl.
Hani, já si prvně říkala, že tu máš souhrn přečtených knih nějak brzy a až když jsem si přečetla úvod, došlo mi, že už je duben :D.
Z tvého přehledu jsem nečetla nic a zaujaly mne samozřejmě detetivky a thrillery, ale dala bych si říci i na Pekárnu.
Hezký den
Ahoj Stáni,
kdepak. Ještě doufám, že zítra dočtu jednu rozečtenou historickou romanci. Dnešek byl hodně perný,c ose týče práce, tak se potřebuji před spaním trochu odreagovat. Pekárnu určitě taky vyzkoušej, fakt se mi moc líbila.
Ahoj Hanka, veľa z tvojich kníh by ma lákalo, prekvapivo ma dosť oslovila Zem Nory Roberstsovej, aj keď žiadnu jej knihu nemám prečítanú (myslím, že nejaké mam ale doma). Spolčení ničemu už mám prečítané a bolo to drsné, zároveň ale super. Tiež sa mi pozdáva Reid a všetky detektívky, Rodinu v podkroví mam už v online košíku 😉
Vďaka za inšpiráciu!
Ahoj,
ta Země se mi moc líbila a knihy Nory Roberts mám všeobecně hodně ráda. Kdybys chtěla nějaké nejpovedenější (podle mě) doporučit, tak určitě napiš:-) Spolčení bylo skvělé, ale fakt drsné, přesně jak říkáš. Pořád přemýšlím, že bych si Reida přečetla ještě jednou, úplně na něj mám chuť:-)