Přečteno: březen 2019

Krásný den,

březen je na čtení plodný. Vyšlo mi hned několik novinek a taky jsem byla na dovolené na Mauriciu, kam jsem si vzala čtečku s oblíbenými knihami. Jen na konci měsíce jsem měla krizi, když jsem se mořila s jednou knihou, která mi vůbec neubývala.

Elle Kennedy – Omyl

Ve čtečce jsem měla jen tento druhý díl, ale nijak mi to nevadilo, protože ten první si pamatuji nejvíce. příběh Logana mám ráda, dost jsem se u něj nasmála. Celá série Off Campus mě baví a jsem ráda, že se k ní autorka zase vrací. další kniha by měla vyjít na začátku května.

Scott Turow – Identita

o této knize vyšla samostatná recenze. Politické thrillery mě baví, ráda je vyhledávám, většinou si je tedy půjčuji v knihovně, protože mi stačí si je přečíst jen jednou. Tento byl opravdu dobrý, líbila se mi ta zápletka s vraždou v minulosti. Řešení bylo hodně komplikované, ale dobré:-) Mrkněte na recenzi na blogu.

J. Sydney Jones – Vraždy v norimberských ulicích

Další kniha ze spolupráce, o které jste již mohli číst na blogu. Detektivka se odehrává v roce 1945 těsně před začátkem tzv. norimberských procesů. Příběh se mi líbil, četl se dobře, prostředí je určitě originální.

Vi Keeland, Penelope Ward – Rebelský dědic

Novinka z pera tohoto dua byla dost očekávaná. Líbila se mi anotace i ukázka na stránkách Baronetu. Knihu jsem si opravdu užila, četla se rychle. Hlavní hrdinové byli zajímaví a bavilo mě to. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat, protože konec byl dost dramatický.

Sabrina Jeffries – Nevyzpytatelný vévoda

Tuto knihu jsem si do čtečky vložila úmyslně, měla jsem na ni chuť už dost dlouho. Opět se zde objevuje Simon, kterého známe už z princovské trilogie této autorky. Líbí se mi, že se Sabrina Jeffries vrátila k milostnému příběhu Luisy a Simona. bavilo mě to natolik, že jsem se rozhodla přečíst další příběh této série (Škola dědiček).

Sabrina Jeffries – Rozum a vášeň

Jedná se o poslední příběh série, který nám představuje minulost Šarloty, ředitelky školy, a tajemného bratrance Michaela, který ji dlouho pomáhal a radil. Nyní je škola v nouzi a Michael nikde. Je vám asi jasné, že Michael má nějaké tajemství. Není to totiž Michael, ale člověk, kterého Šarlota znala už v mládí a zapletla se s ním. Jenže ho ponížila a odkopla a on se rozhodl, že se pomstí. Celý román se četl velmi dobře, bavil mě. Hlavní hrdinové jsou už starší, Michaelovi je už dokonce přes 40 let, což není úplně typické u historických romancí.

Jude Deveraux – Ve stínu moruše

Tato kniha je moje srdeční záležitost. Je to kniha o jídle a o jedné temné minulosti. Zápletka je rozhodně detektivní, hlavní hrdinka bude řešit jednu záhadu z minulosti. Ten milostný příběh, který je samozřejmě součástí, je spíše vedlejší linkou, i když také podstatnou. Vše se točí kolem Zlaté šestky a několika vražd. Proč je ta kniha o jídle? Hlavní hrdinka Bailey často vaří, zavařuje, peče… Autorka to popisuje tak sugestivně, že z toho budete mít nejen hlad, ale i chuť se hned pustit do zavařování nějaké marmelády nebo domácího čatní. Opravdu vám to vřele doporučuji.

Linda Howard – Nečekej slitování

Další kniha, kterou jsem našla své své čtečce, když jsem byla na dovolené. Je to thriller, celý děj se odehrává v jeden velmi studený a zasněžený den, kdy se dvojice mladých lidí snaží uniknout před šíleným zabijákem. Knihy od LH se mi čtou velmi dobře, většinou jsou to právě takovéto thrillery a to mám ráda.

Linda Howard – Nezvěstná

Podobně drsný je i příběh z knihy Nezvěstná, kterou jsem četla zatím podruhé (poprvé na podzim, když vyšla jako čerstvá novinka). Hlavní hrdinka je ajťačka, má na starosti práci s dronem. Její divizi zrušili a přidělili jí novou jednotku, které by měla od počítače krýt záda. Aby to vše zvládla, musí absolvovat velmi tvrdý výcvikový kurz. To, co jsem popsala, je přibližně první polovina knihy. Ve druhé je už se svou jednotkou na náročné misi. Vše se ale pokazí, oni musí utéct a jsou přesvědčeni, že Jina je mrtvá. Ale ona přežila…

Helen Hunting – Talisman pro štěstí

Jedná se o březnovou novinku, na kterou jsem se celkem těšila. Anotace mě zaujala, autorka je tedy nová, ještě jsem od ní nic nečetla. Ethan a Lila spolu chodili jako teenageři, ale rozešli se a Lila to Ethanovi nikdy neodpustila. Nyní se spolu zase setkávají a Ethan o Lilu opravdu dost stojí. Jenže není pro něj jen takový talisman, aby se mu i nadále dařilo v hokeji? Řekla bych, že se jedná o takový průměrný příběh. Nebylo to špatné, ale nevím, jestli si koupím ještě něco dalšího. taková obyčejná romance, neměla přidanou hodnotu v humoru nebo třeba v erotické stránce, aby zase nějak více zaujala.

Penny Reid – Neandrtálka hledá člověka

Další novinka z března. Obálka naznačovala, že se bude jednat o takovou lehkovážnou romanci, podporovala to i anotace. Úplně to tak není, ale romance to byla. Jane je vtipná, neustále říká nějaká fakta, obzvláště když je nervózní. Quinn představuje takovou tajuplnou postavu, postupně se o něm dozvídáme více informací. Objevila se tam i taková vedlejší kriminální zápletka, která se mi ale nelíbila, myslím si, že by to bylo lepší bez ní.

R. L. Mathewsonová – Hra s láskou

Sice celkem krátká knížka, ale moc vtipná, lehce erotická (nebo spíš jiskřivá, žádné sado maso). Je to začátek série, u nás vyšel už jen tento a další díl, což je velká škoda. Haley svého souseda fakt nesnáší, dělá jí neustále nějaké schválnosti. Jenže pak se z nich stanou přátelé a od přátelství je to už jen krůček k lásce… Když potřebuji něco rychlého a oddechového, ráda sáhnu po této autorce.

Elle Kennedy – Skóre

Když jsem už přečetla na dovolené druhý díl, rozhodla jsem si připomenout i ten třetí. Takže opět je tu série Off Campus od Elle Kennedy. Dean je fakt děvkař, ale taky je opravdu sympaťák. Allie je nejlepší kamarádka Hanny z prvního dílu Návrh. Zrovna se rozešla s přítelem a nechce zůstat sama na koleji, aby ji Sean nepřemluvil k návratu. A tak přespí v domě hokejistů, kde ale zůstal na víkend jen Dean… Třetí díl mě opravdu bavil, hodně se mi líbí vedlejší postava Deanovy sestry, která je opravdu vtipná. Scénu s „přepadením“ jsem si četla hned několikrát a smála jsem se u ní nahlas (hodně).  Jsem moc ráda, že by na začátku května měla vyjít další kniha Lov, protože příběh Summer si to zaslouží…

I když tu mám svých klasických 13 kousků, tak mám pocit, že jsem na nějakou knihu zapomněla. Myslela jsem si, že  toho přečtu mnohem více, ale na konci měsíce jsem zkysla u jedné knihy, kterou jsem dočetla až v dubnu. I tak si myslím, že na tom nejsem špatně. Pokud ale má někdo pocit, že jsem toho přečetla málo, může se těšit na duben, protože to bude opravdu nálož:-) Co pěkného jste přečetli Vy? Jaká je Vaše oblíbená série? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Přečteno: březen 2019

 1. Stáňa

  Rozhodně nemám pocit, že jsi toho přečetla málo – já zvládnu tak jednu nebo dvě knížky za měsíc. Teď čtu sérii Ostrov Lewis (na první knížku už mám recenzi na blogu, na druhou mám recenzi rozepsanou a třetí knížku čtu). pak se asi pustím do posledního dílu Husitské epopeje, což je pěkná bichle), ale prvně musím ověřit, jestli jsem fakt přečetla šestý (půjčuju si je od mámy, tak nemůžu kouknout hned) – jak jednotlivé díly vychází s časovými odstupy, tak si nejsem jistá.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem měla velké plány na tu dovolenou, kde jsem si říkala, že dám aspon jednu knihu denně. To se mi teda nepovedlo a na konci měsíce to zazdil ten Morgenland (byla o něm zatím jen recenze, dočetla jsem ho až v dubnu), tím jsem se nějak nemohla prokousat a sama nevím proč. Na recenzi Ostrov Lewis se mrknu na blog, to totiž neznám. Momentálně čtu tedy hlavně povinnou četbu k maturitě, abych náhodou nebyla překvapená nějakým kouskem, který jsem četla třeba naposledy na gymplu. Ale už se fakt těším, až se vrhnu zase na knihy, které jsem si sama koupila a které mě tu teď vábí:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *