Krásný den,
s březnovým skórem přečtených knih nejsem úplně spokojená. Dvanáct knih je na mě celkem málo, i když tu mám hned dva macky:-) Na začátku měsíce jsem měla nějakou čtenářskou krizi, takže jsem to pak trochu doháněla. Každopádně jsem zvládla přečíst i jednu upírskou knihu, kterou jsem potřebovala do knižní výzvy:-)
Neil Gaimon – Hvězdný prach
Tuto knihu jsme letos s kolegyní nově přidaly do seznamu četby k maturitě, a tak jsem se rozhodla, že si ji koupím do mé domácí knihovničky. Dlouho jsem ji nemohla sehnat, je všude beznadějně vyprodaná. Nakonec jsem slavila úspěch v jednom bazaru. Přečetla jsem ji opravdu rychle, jde to úplně samo. je napsaná velmi živě a čtivě. Druhá polovina knihy se liší od filmu (který mám mimochodem opravdu ráda), ale nijak mi to nevadilo. Sice zde nebyl tak epický finální souboj, ale příběh to byl opravdu moc pěkný. Pokud chcete začít s fantasy, tak určitě Hvězdný prach není špatná volba:-)
Dan Brown – Počátek
Kolem této knihy je samozřejmě velký humbuk. Je to celkem macek, i já jsem četla dva dny. Děj se tentokrát odehrává ve Španělsku a fakt se mi to líbilo. Několikrát jsem si šla vyhledat fotky různých zmiňovaných památek a informace o nich. Připomnělo mi to, jak moc se mi líbila kdysi Barcelona a že bych se tam opravdu velmi ráda vrátila. Děj je opravdu poutavý, přijde mi lepší než Inferno a Ztracený symbol.
Mandy Baggot – Opravdově, šíleně, řecky
Trochu mi dochází autorky současných romancí, pořád se snažím najít nové. Tato kniha byla střelba naslepo, autorku neznám. Zaujala mě anotace, a tak jsem ji po delších úvahách pořídila. Přečetla jsem ji celkem rychle a hlavní hrdinové jsou milí a sympatičtí, ale, upřímně řečeno, určitě ji prodám. Nemyslím si, že bych si ještě nějakou další knihu od této autorky koupila, ale možná si něco půjčím v knihovně. Příběh se odehrává v Řecku, ale ani jeden hlavní hrdina Řek není:-)
Leila Meacham – Alyin dům
Tato autorka je v poslední době celkem populární, ale tato kniha je jedna z jejích prvních (konkrétně druhá, první byla Ryanova pomoc). Příběh není špatný, je to klasická romance. Hlavní hrdinové si ublížili v mládí, nyní se znovu setkávají. Oba jsou sympatičtí, Aly ale působí hodně naivně. Kniha mi dost připomíná harlekýnky, ale četlo se to samo, velmi rychle.
Suzanne Enoch – Zkrocení rebela
Zde se jedná o knihu ze série o klubu Tantalos a ta mě tedy bavila. Dříve mi Suzanne Enoch přišla slabší, ale tato série je opravdu povedená. Mileneckému páru budete od začátku fandit, i když vylezou na světlo různé nepříjemné záležitosti. Opět se zde setkáváme s postavami z minulé knihy a také je tu jemně naznačeno, o kom bude další příběh.
Robert Bryndza – Do posledního dechu
Asi jste už zaregistrovali, že Robert je jeden z mých dvou nejoblíbenějších autorů detektivek, takže jeho novinku jsem si nemohla nechat ujít. Erika Fosterová řeší další brutální sérii vražd. Příběh je opět skvěle vykreslen, drama se stupňuje. Knihu jsem přečetla za den, to prostě jinak nejde. Nesla jsem si ji i do práce a do divadla v Praze:-D Ono vás to prostě nutí číst kdykoliv jen můžete:-)
V bouři – Sabrina Jeffries
V bouři představuje novou knihu ze série Walles. Docela mě to potěšilo, protože víte, že se tam chystám:-) Angličanka Juliana se zamilovala do Velšana Rhyse, který se podílel na velšských vlasteneckých bojích a který nenáviděl Angličany a především jejího otce. Jenže Juliana miluje vše velšské, je moc milá a krásná, a tak Rhys podlehne jejímu kouzlu a city jí opětuje. Potají se vezmou, jenže ráno po svatební noci je Rhys se svým přítelem odveden na zajateckou loď a Julianě řeknou, že tam zemřel. Ta po několika letech přijme nabídku k sňatku od markýze, ale na zásnubní hostinu nečekaně dorazí nezvaný host – Rhys… Už ta anotace slibuje poutavý příběh a Sabrina Jeffries opět dostojí svému jménu a její romance je velmi čtivá, vtipná, lehce erotická a povedená:-)
Sladká jak krev – Petra Neomillnerová
Tuto knihu mi půjčila kamarádka, protože jsem potřebovala do čtenářské výzvy něco o upírech. Jedná se o takovou pseudoupírskou detektivku, která má i romantickou zápletku. Četla jsem to celkem dlouho, protože to není úplně můj šálek kávy. Každopádně pokud vás baví upírské romance, tak proč ne. Kniha má lehce otevřený konec, který nabízí pokračování (myslím, že je i napsané). Celkem se mi líbilo, že se děj odehrává v Praze, bylo to osvěžující.
Nora Roberts – Co přetrvá věky
Tato kniha představuje první díl nové série, která se opět odehrává v mém milovaném Irsku. Podle Nory je Irsko rozhodně mystická země plná kouzel, protože toto je už její třetí irská trilogie, která má nějaký magický podkres. V tomto románu je to opravdu velmi intenzivní, přiznám se, že by se to klidně mohlo odehrávat třeba ve Skotsku a nepoznali byste to. Hlavní hrdinka Iona (to jméno se mi opravdu nelíbí) je irská Američanka, která se rozhodně, že opustí rodnou zemi a půjde za svým irským dědictvím. Společně se svým bratrancem a sestřenici bojují proti odvěkému nepříteli. V jejich boji jim pomáhají i jejich přátelé (je mi jasné, o kom budou další dva díly:-). Iona je taková veselá a impulzivní Američanka, která nadšené každého objímá a je velmi upřímná. Samozřejmě se i zde objevuje romantická linka:-) Kniha se četla dobře a celkem rychle. Byl zde dost kladen důraz na tu magickou linku.
Vi Keelandová – Alfa samec
Pro mě naprosto nová a neznámá autorka vydala knihu, která mě zaujala především anotací. Emorie je velmi sladká a trochu naivní psycholožka z Oklahomy a Drew je sex právník, který se věnuje zásadně rozvodům. Celkem kuriózně se seznámí, spřátelí se a přeskočí i jiskra… Kniha je vtipná, příjemně se čte, hrdinové jsou opravdu sympatičtí, takže já si to užila:-)
Jean Paul Sartre – Zeď
Sartre je představitel existencionalismu, což je filozofický směr. Já jsem četla pouze Camuse (kromě Sartra), který píše také v tomto duchu, a toho už doma máme. Proto když jsem potkala na databazeknih.cz tuto knihu za velmi dobrou cenu, neváhala jsem a objednala. Samozřejmě jsem to hned přečetla:-) Kniha se skládá z pěti povídek, přičemž leitmotivem je právě zeď, ať už je reálná, pomyslná, psychická… Nejvíce se mi líbila první povídka, která se odehrává ve Španělsku.
Linda Howard – Rodinné štěstí
Linda je především autorka thrillerů, ale u harlekýnek jí vyšlo několik romantických knih (samozřejmě s detektivní zápletkou). Tato nám poprvé představuje rodinu Wolfa Mackenzie. Samotná kniha v sobě ukrývá dva příběhy. V prvním se seznámí Wolfe s Mary a ve druhém vystupuje Joe, Wolfův syn z prvního manželství, a sympatická vědkyně Caroline. Mám tuto sérii opravdu ráda a nijak se nestydím za to, že je to harlekýnka:-)
Co pěkného jste přečetli v březnu Vy? Napište mi:-)
Vaše Čičulka
PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz.