Potkáme se v Praze – recenze

Krásný den,

Potkáme se v Praze je speciální krátká povídka od Julie Caplinové, kterou napsala přímo pro čtenáře z České republiky. Vydalo ji tradičně nakladatelství Cosmopolis a vy ji momentálně získáte tak, že si koupíte jakýkoliv jiný titul od této autorky. Já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Letět z Londýna přes půl Evropy na první rande se může zdát jako šílený nápad, ale Alice se rozhodla to risknout. Vždyť co může být romantičtějšího než procházka po Pražském hradě s hrnkem svařeného vína v ruce? Zvlášť neprodejné – Kupte si jakýkoliv titul od Julie Caplinové a dostanete ZDARMA povídku Potkáme se v Praze.

zdroj

moje hodnocení:

Povídka je poměrně jednoduchá a krátká a opravdu doufám, že autorka bude České republice věnovat v budoucnu plnohodnotný román, protože by byla škoda, kdyby naše země v sérii Romantických útěků chyběla. Alice je mladá žena, která se chystá na romantický víkend do předvánoční Prahy. Jede sem na pozvání Marka, který pracuje na ambasádě jako řadový úředník. On je velmi atraktivní a Alice si s ním píše už poměrně dlouho a jejich víkend si silně romantizuje.

Marek je sice krásný, ale očividně je to celkem nadutý panák, který nemá na Alici pořádně čas a vše mu přijde nedostatečné nebo podřadné. Naštěstí se v letadle seznámila s milým a vstřícným Jakem, který sice není takový model, ale bez problémů vezme Alici na prohlídku Pražského hradu a na pivo.

Povídka je opravdu krátká, od začátku je vám jasné, jak to skončí a kdo je tu padouch. Přijde i, že je škoda, že Caplinová Prahu osekala jen na Pražský hrad a Zlatou uličku. Já si myslím, že naše hlavní město může nabídnout mnohem více, a obzvlášť na Vánoce je to kouzelné.

Za zaslání povídky ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis. Máte rádi tuto sérii? Chtěli byste samostatný plnohodnotný díl z České republiky? Jaká země by vás lákala? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Potkáme se v Praze – recenze

  1. Lucie

    Ahoj, proč ne, myslím, že by to bylo hezké odreagování, hlavně, když už jsem díky knížkám od Caplinové byla na tolika místech, tak Prahu bych nechtěla vynechat, byť je jen ve formě povídky:-)

  2. Helena

    Po včerejšku tu bude chtít hodně romantiky, aby Praha dostala zpět svůj kouzelný a magický rozměr.
    Hani, moc tě zdravím, Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *