Plátýnkové masky Garnier – recenze

Krásný den,

ve svých zásobách kosmetiky jsem objevila dvě plátýnkové masky od hodně oblíbené značky Garnier. Uvědomila jsem si, že jsem vám o nich zde ještě nepsala, tak to dnes napravíme. Obě masky patří mezi ty novější v portfoliu značky a myslím si, že jsem je kupovala v akci v Rossmannu, ale podle mě je seženete běžně i v jiných drogériích a na různých eshopech.

Plátýnková maska Hyaluronic Aloe Serum

Maska je určená pro všechny typy pleti, včetně té citlivé. Obsahuje organickou aloe vera a kyselinu hyaluronovou.. Pleť by po aplikaci měla být extra hydratovaná a revitalizovaná. Na obalu píší, že balení obsahuje množství jednoho séra. Maska má veganské složení. Pleť by po aplikaci měla být pružnější, mladší a vyplněná. Plátýnko je podstatně příjemnější než u těch původní masek Garnier. Je opravdu hodně napuštěné, ale nic mi nikde neteklo. Jsem i spokojená s tvarem, na mém velkém obličeji to bylo v pohodě. Maska tak středně intenzivní parfemaci, kde převládá právě aloe vera. Na pleti je velmi příjemná, nedráždivá a dobře jsem si s ní odpočinula. Po sundání pleť chvilku lepila, pak se to zklidnilo, ale stejně se mi na dotek moc nelíbila. Vzhled ale není špatný, neřekla bych, že jsem tedy mladší nebo pružnější, ale překvapivě nejvíce jsem vypozorovala efekt vyplnění, a to především na čele. Celkově jsem s maskou spokojená tak průměrně. Není to žádný zázrak, znám i lepší, ale na druhou stranu opravdu dělá i něco pozitivního.

Plátýnková maska Pure Active

Tato maska je určená pro problematickou pleť se sklony k nedokonalostem. Právě na ně se zaměřuje, takže vás asi nepřekvapí, že ve složení najdete čajovník, eukalyptus a kyselinu salicylovou. Maska je hydratační, měla by čistit póry a zmatnit pleť. Parfemace je zde podstatně jemnější než u předchozí masky. Plátýnko bylo ze stejného materiálu a je napuštěné krémovým sérem. Já jsem ji použila v době, kdy mě pleť zlobila a vyrazily mi tam nějaké pupínky. S těmi mi tedy maska nepomohla, naopak bych řekla, že mě docela dost vysušila, i když se prezentuje jako hydratační. Pořád jsem přesvědčená, že plátýnková maska nemůže být tak účinná jako třeba jílová čistící maska. Po aplikaci byla pleť trochu ulepená a hlavně na ní zůstal takový nepříjemný film, u kterého jsem to nevydržela a musela se jít asi po hodině umýt. Tato maska mě tedy moc nezaujala a ani jsem neviděla nějaké zajímavé pozitivní výsledky.

Vím, že to může vypadat, jako bych byla na masky od Garnieru nějak zasedlá, ale prostě za tu cenu znám mnohem lepší. Ta první byla docela zajímavá, ale ta hydratační čistící je pro mě velikým zklamáním. Oceňuji ale, že značka zapracovala na materiálu plátýnka.

Máte rádi masky od Garnieru? Nebo máte jiné oblíbence? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

8 thoughts on “Plátýnkové masky Garnier – recenze

 1. Helena

  Hani, tady nic pro mě! Před lety jsme měla od G. krémy, opravdu mi neseděly a tak od té doby tuhle značku nepokouším…
  Měj pohodový den. Helena

 2. Sabina

  Ahoj Hani, moc dobře víš, že já na Garnierky nedám dopustit 😀 i když teď mi jedna docela v kombinaci se sluníčkem udělala neplechu, to zase musím uznat. Já si teda nejradši kupuju tu noční, pak levandulovou a nebo zelený čaj.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   moc dobře vím, že pro ně máš slabost, kterou já tedy nesdílím, za mě jsou hodně průměrné.

 3. Lucie

  Ahoj, já těm maskám Garnier nikdy úplně na chuť nepřišla, z těchto dvou jsem tedy měla jen tu hydratační s aloe, použitelná, ale pořád trvám na tom, že ty korejské jsou lepší, stačí se mrknout na Notino.

 4. Stáňa

  Hani, jsem na tom podobně jako Helena – nedávno mi nesedl noční krém od G. (možná i právě v kombinaci s maskou, kterou jsem měla současně), tak teď si od této značky dám asi pauzu. A to mám doma sadu (micelárka, krém, maska) do této značky z povánočních slev…
  Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *