Paletka Ultraviolet od Urban Decay – recenze

Krásný den,

po drogérce se zase mrkneme na nějakou dražší značku, konkrétně na slavnou Urban Decay. V prosincovém výprodeji jsem díky skvělé Erice sehnala několik jejich kousků za příznivé ceny. Dnes bych vám ráda představila paletku stínů Ultraviolet, která patří do rodiny Naked. Když paletka vyšla, vzbudila hodně kontroverzí, protože uvnitř je jen půlka stínů, které mají co do činění s fialovou barvou.

Paletka má papírovou krabičku, samotný obal je plastový a opravdu bytelný a těžký. Na spodní straně krabičky najdete soupis všech stínů i s jejich názvy. Obal samotné paletky má moc hezký design s mramorovým detailem ve fialových odstínech. Uvnitř najdete zrcátko, 1ě stínů a oboustranný štětec, který je normálně použitelný.

Jak jsem psala již výše, šest barev je fialových, dalších šest je hodně teplých. Převažuje zde hnědá a oranžová. Jsou zde třpytivé, matné i perleťové stíny, přičemž bych ještě vypíchla odstín Lucid, který je spíše takovým topperem. Pod stíny používám bázi od Urban Decay, takže by to všechno mělo fungovat perfektně. To ale úplně tvrdit nemohu.

Matné stíny jsou pěkně pigmentované a dobře se s nimi pracuje. Překvapivě mnohem slabší jsou ty třpytivé a perleťové, protože někdy cuckovatí, flekatí a i jejich výdrž je mnohem nižší. Obzvlášť stíny Cyber Punk a Euphoric dělají docela problémy. Stín Digital, který se hodí do vnějšího koutku na ztmavení taky rád dělá neplechu, tj. fleky. Nemile mě překvapil i Trippin, nejsvětlejší barva v paletce, která není čistě matná, ale má perleťový nádech, což i vadí. Mám ráda světlý matný stín přes celé víčko. Co se složení barev, vím, že komplementární k fialové je právě tepá oranžová, ale i tak bych si představovala, že když se paletka jmenuje Ultraviolet, bude celá fialová.

Ze značky Urban Decay jsem dost na rozpacích. Je to drahá značka, ale toto je už několikátá paletka, která mi přijde těžce průměrná. Určitě mi sedí více než Born to Run (ta je děsná, asi ji prodám…). S těmi fialovými barvami se mi podařilo vykouzlit moc hezké a efektní líčení, ale vydrží mi tak na večeři s kamarádkou, ne look na celý pracovní den.

Jaká je vaše zkušenost se značkou Urban Decay? Jak se vám líbí složení paletky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Paletka Ultraviolet od Urban Decay – recenze

 1. Helena

  To barevné složení je skutečně zajímavé. Těžko říct, jak bych si s ním poradila. Teplé barvy se mi zadají hodně oranžové, fialové nenosím skoro vůbec – asi bych ji nechala bez povšimnutí…
  Hani, díky za recenzi. Měj hezký den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, fialové odstíny se mi líbí (se své nové paletce dva nebo tři do fialova mám a kupodivu jsem jim docela přišla na chuť), ty teplé moc ne. Ale nakonec – každý si paletku kupuje s vědomím, jaké barvy v ní jsou, takže je na jeho zvážení, jestli ty „nefialové“ skousne. Jako větší slabinu vidím to, že nevydrží a  podle stavu paletky mi přijde, že se drobí.
  Hezký den

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já to mám přesně opačně. Born to run mi sedí skvěle, dobře se mi se stíny pracuje, ostatně už jsi četla mou recenzi. Wild West je totálně nepoužitelná, barvy nejsou vůbec syté a hodně rychle se vytrácí, přesně tak na posezení s kamarádkou ne na celý den….Takže též zvažuju jí prodat.

 4. Lucie

  Ahoj, odstínově se mi paletka líbí moc, ale od věhlasné UD bych čekala lepší kvalitu stínu. To už i mnohé paletky z drogerie jsou kvalitou někde jinde.

 5. Erika

  Milá Hani, UD mám pouze Naked v nude odstínech, ale mám je dlouho, čili asi starší kvalita. Nyní mi také přijde, že šli kvalitou dolů, bohužel kvantita na úkor kvality. Mrzí mě, že s paletkami nejsi tolik nadšená, jak „jsem předpokládala“, škoda no. Ale tyto fialové barvičky jsou přímo stvořené pro tebe. ☺♥
  Krásný večer moje milá!!!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   já měla taky jednu Naked, asi dvojku, ale poslala jsem ji dále, protože jsem ji moc nepoužívala. Já jsem taky čekala, že UD předvede více, ale jsem moc ráda, že jsem je mohla vyzkoušet. Díky moc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *