Ochutnáno 49

Krásný den,

na konec roku jsem si připravila poslední nadílku ochutnaných potravin. Překvapivě tu bude docela dost slaných věcí a mnohem méně těch sladkých, což bývá většinou naopak. Je to takový mix všeho možného a jsou tu i ty docela běžné věci.

Čaj Španělský pomeranč, Lord Nelson

Už před delší dobou jsem si v Lidlu od jejich interní značky kupovala čaj Turecké jablko, který mi akt hodně chutnal. Když jsem si pro něj šla znovu, neměli ho, tak jsem se rozhodla vyzkoušet jejich další druh Španělský pomeranč. Voní hezky, ale přijde mi chuťově tak trochu jako nějaký čistící prostředek. Určitě ho dopiju, ale znovu do něj nepůjdu, to Turecké jablko je mnohem lepší.

Fermentová granola jahodová, Probio

Tuto granolu jsem dostala od kolegyně Lenky. Říkala mi, že to kupuje v DM drogérii, ale granola je od značky Probio. Je fermentovaná, což by mělo být mnohem zdravější. Nemá vysoký obsah cukru a obsahuje více vlákniny. Jeden sáček mi vyšel na jednu snídani, jedla jsem ji s bílým jogurtem. Chuťově to bylo velmi povedené, mohlo by tam být více kousků těch jahod, ale jinak jsem byla moc spokojená.

Toustový chléb Toast Tip, Delta

Já jsem ho kupovala na rohlíku, ale myslím si, že ho seženete i v jiných supermarketech. Já se snažím nekupovat věci od značky Penam, takže docela často sahám po tomto toastovém chlebu. Je to klasický chléb, líbí se mi, že okrajové plátky nejsou klasicky patkové, to nemám ráda.

Kečup jemný, Heinz

Nějakou dobu jsem nemohla sehnat můj oblíbený kečup od značky Kand, tak jsem v akci sáhla po tomto od slavné značky Heinz. Dříve jsem ho docela kupovala, takže jsem věděla do čeho jdu. Chuťově je povedený, není moc kyselý a ani moc sladký. Myslím si, že kdysi byl v nějakém D – testu a nedopadl tak moc dobře, ale chutná mi.

Salty Pretzel Choco Mix, Action

Tuto slanou směs jsem sehnala v Actionu, kde mají neuvěřitelný výběr různých slaných snacků a oříšků. Jak vidíte sami na obrázku, obsahuje to slané preclíky, oříšky a kousky čokolády. Já zase nejsem tak velký milovník těchto zobaček, ale ostatním to hodně chutnalo.

Hořčice plnotučná, Billa

Jedná se o hořčici, která spadá přímo pod řetězec Billy. Nemám ráda hořčice v plastovém kelímku, takže kupuji hlavně tyto ve sklenici. Hořčice je dobrá, tak akorát ostrá a kyselá, hodně ji používám při vaření nebo třeba do zapečených toustů.

Tradiční šunka nejvyšší jakosti, Rohlík

Když se chci rozmazlit, tak si na rohlíku objednám jejich čerstvě krájenou šunku. Je přímo od značky rohlíku. Je tedy dražší, 100 gramů stoí něco málo přes třicet korun, ale má opravdu vysoký obsah masa, je nakrájená na tenké plátky a chutná úplně neuvěřitelně.

Kokosové polštářky, Bonavita

Tyto polštářky jsem měla ke snídani u nás v práci. Je to malý sáček, který vyjde přesně na jednu snídani. Měla jsem kokosovou příchuť, jinak obsahují hořkou čokoládu. Já je mám ráda, občas si je koupím na takové sladké zobání, k snídani s mlékem byly taky moc dobré.

Čaj Hruška & karamel, Lord Nelson

Dalším čajem z Lidlu je tento ovocný, kde mě zaujala právě kombinace hrušky a karamelu. Fakt jsem si ho hodně oblíbila, už jsem si musela koupit další balení. Ta kombinace hrušky a karamelu je povedená, tak akorát sladká chuť doplněná zajímavým aromatem karamelu.

Čokoláda Studentská pečeť Mléčná s pistáciemi, Orion

Tuto obří čokoládu jsem dostala od našich, měla jsem ji v adventním kalendáři, co mi mamka vždy vyrábí. Je mi jasné, proč vybrala pistáciovou příchuť, i když já ořechy vůbec nejím. Je to kvůli té zelené barvě, kterou mám u sladkostí ráda – proto mám nejraději pistáciovou Deli. Čokoláda je dobrá, hodně sytá a sladká. Stačí mi jedna kostička a jsem přeslazená.

Dneska je to tedy vše. Nejvíce mě zaujal čaj s hruškou a karamelem a ta šunka. Nejhůře bych hodnotila ten slaný mix, ale to je spíše tím, že na to úplně nejsem. Jaký je váš oblíbený kečup? Zkoušeli jste někdy nakupovat na rohlíku? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 49

 1. Lucie

  Ahoj, neznám nic, ale nejvíc mě zaujal čaj hruška a karamel, miluji všechno, kde je karamel, až půjdu do Lidlu, podívám se po něm:-)

 2. Stáňa

  Hani, znám čaj Španělský pomeranč z Lidlu – mně chutnal, i když asi souhlasím s tím, že Turecké jablko bylo o fous lepší. Jinak jsem nezkoušela nic.
  Na Rohlíku nenakupuju – máme krámy v dosahu, takže většinou nakupuju cestou z práce. Na velké těžké nákupy pak jezdíme s manželem autem.
  Hezký den

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, mně naopak Turecké jablko nechutnalo a Španělský pomeranč byl skvělý. A čaje s karamelem mi hrozně natahují 😀 Můj oblíbený kečup je asi Špak nebo Hellmanns, ale od těch mi máloco nechutná. Táty žena je hodně na Heinz, ale mně nechutná. Z Rohlíku mi mají přivézt nákup zrovna zítra, tak se těším 😀 zas po dlouhé době trochu větší nákup, hostíme na Silvestra přes deset lidí. Ale dneska jsme asi něco špatného snědli, tak je nám oběma trochu šoufl. Snad to do zítra přejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *