Ochutnáno 31

Krásný den,

v posledních týdnech jsem si docela oblíbila Lidl a jeho značky, které docela ráda prozkoumávám. Dneska tu bude docela dost z nich zastoupeno a zase mi tu převažují mléčné produkty. Byl týden alpské kuchyně, tak jsem statečně něco vyzkoušela:-)

Pomazánka Obazda, Lidl

Tuto pomazánku mám moc ráda, recept na ni jsem dávala na blog. Základem je sýr, je poměrně výrazná. Těšila jsem se tedy na tuto z Lidlu a byla jsem velmi nespokojená, když jsem v ní objevila spoustu kmínu. Ten já nesnáším, takže jsem ji dala našim. Kdyby tam kmín nebyl, pomazánka by byla skvělá.

Šunka dušená v páře, Le & Co

Tuto šunku jsem sehnala v Lidlu, ale značka Le & Co je běžně dostupná v různých supermarketech. Mě zaujalo, že má 95% masa, pod 90% si už nekupuji. Tato měla příjemně slanou chuť, hezky tenké plátky a všeobecně jsem s ní byla spokojená a klidně bych ji pořídila znovu.

Sýr Wiesenländer, Lidl

Další kousek z alpského týdne je tento sýr, který má být jemný s oříškovou chutí. Jsou to klasické plátky, příjemně voní, je hodně smetanový a jemný. Oříškovou chuť mohu rozhodně potvrdit, dost mi připomíná ementál. Já s ním nemám problém, ale naši se do něj vysloveně zamilovali, takže si ho odnesli pak oni.

Matylda, Milko

Nejsem si jistá, jestli jsem tento sýr sehnala na rohlíku nebo v Lidlu, ale jedná se o čerstvý sýr v krabičce. Dobře se maže, strukturou i chutí mi dost připomíná klasické pomazánkové máslo. S čerstvým pečivem, šunkou a nějakou zeleninou je to opravdu skvělá večeře nebo snídaně.

Žervé klasik, Pilos

Pilos je interní brand Lidlu, mám jeho výrobky poměrně ráda. Toto žervé mi chuťově hodně připomíná třeba jejich sýr Palouček, ale má menší gramáž a vyšší cenu. Já ho hodně používám na pomazánky, hlavně na tu tuňákovou. Kupuji si ho pravidelně, měla jsem doma i nějaké další varianty.

Cizrnový snack s jogurtovou polevou, Biscuit

Tuto sušenku jsem dostala v jídelně k snídani a je skvělá. Měla jsem od této značky více sušenek a všechny mi seděly. Je to taková zdravější sladkost bez lepku. Chutnala mi ta jogurtová poleva a cizrnová sušenka byla také v pohodě. Hezky křupala. Ráda bych si ji koupila znovu, ale dlouho jsem je v Kauflandu nenašla.

Sýrový steak, Liptov

V televizi mě zaujala reklama na novinku od značky Liptov. Jedná se o sýrový steak, který je vhodná na gril i na pánev. Sehnala jsem ho v Bille v akci a samozřejmě jsem ho potřebovala vyzkoušet. Příprava je snadná, stačí cca 5 minut a peče se z obou stran. Je vyšší než sýr na pánev a má zauzenou chuť. Nebylo to špatné, podle mě se k němu hodí nějaká omáčka nebo dressing na bázi ovoce, např. brusinková nebo švestková omáčka.

Jogurt Malina a kokos, Jogobella

V Bille jsem našla i letní limitku jogurtů od Jogobelly. Ty mám celkově ráda. Měli několik druhů a mě nejvíce zaujala kombinace kokosu a malin. V chuti jsem opravdu dobře cítila obě složky, konzistence byla klasická jako u všech jogurtů této značky. Překvapilo mě, jak to bylo dobré a příjemně svěží a nepřeslazené. Naši měli ty další varianty a byli také spokojeni.

Sladkokyselá omáčka s mangem a limetkou, Thomy

Tuto omáčku jsem sehnala v Bille, byla ve stojanu vedle sýrového steaku. Říkala jsem si, že by se k němu mohla hodit. Zaujala mě kombinace manga a limetky. Omáčka má dobrý obal, snadno se vymáčkne. V chuti je patrná ovocná složka, omáčka je na mě docela pikantní (jsem extrémní citlivka), ale chutnala mi. K tomu sýru byla dobrá. Nevím, jestli je to možné, ale v chuti jsem cítila i papriky, které tedy nemám ráda. Přijde mi, že se hodí k různým asijským pokrmům nebo na grilování.

Anglická slanina, Pikok

Jelikož jsem měla v červnu narozeniny a do školy jsem chystala hodně občerstvení, kupovala jsem i různé uzeniny. V Lidlu měli v akci za 19,90 Kč tuto slaninu od jejich značky Pikok. Cena mi přišla skvělá a po rozbalení jsem byla také spokojená. Slanina je nakrájená na tenké plátky, byla hodně libová, pěkně voněla a chuť byla vyvážená.

Z dnešního výběru mi nejvíce chutnala slanina, jogurt Jogobella a cizrnový snack. Nejhorší naopak byla pomazánka Obazda. Máte rádi speciální týdny v Lidlu? Jaký je váš oblíbený? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Ochutnáno 31

 1. Helena

  Hani, děkuji za tu přehlídku, osobně znám jen žervé a musím říct, že Palouček je lepší.
  Týdny v Lidlu využívám, máme v oblibě některé řecké, italské a španělské kousky…
  Měj hezký den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já jsem z tvé přehlídky měla pomazánku, občas kupuju žervé a šunku. Týdnu v Lidlu využívám taky, mé nejoblíbenější jsou francouzské (kvůli sýrům) a italské, ale ráda mám třeba i řecké a severské
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já mám ráda sýry, takže kupuji v různých týdnech právě ty. Teď jsem byla v Lidlu, byl severský týden a to jsem pořídila domů jen brusinky.

 3. Lucie

  Ahoj, z těchto dobrot znám jen žervé, to kupuji často. V Lidlu nakupuji často, ale ty jejich speciální týdny mě nijak neberou, sem tam si z nich něco koupím, na druhou stranu, obešla bych se asi i bez nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *